usul usul açılıyor!!!

Kodla Büyü

canmucan

Site Gezgini
Bilgisayarın power düğmesine bastığımda usul usul sessizce açılıyor,fakat sadece power düğmesi yanıyor kasanın içinde ses seda yok,nedendir??

olsa olsa işlemci ile ilgili bir sorundur işlemciyi çıkarıp düzgün şekilde tekrar tak, tozları bir güzel temizle bu arada

usul usul derken kaç saniye kaç dakika?sistemin nedir?ram hdd işlemci nedir?kaç zamandır format atılmıyor?
sonunda açıldığına göre donanımsal bariz bi hata yok. fakat usb de yada yeni takılan bi donanım varsa sistem tanımadığından dolayı gecikme olabilir.

canmucan' Alıntı:
Bilgisayarın power düğmesine bastığımda usul usul sessizce açılıyor,fakat sadece power düğmesi yanıyor kasanın içinde ses seda yok,nedendir??

Anlayan beri gelsin

Kolay kolay anlaşılmayacak bir dil ile sorulmuş bir soru. Burada ki usul usul ikilemesi bilgisayarın süre olarak çok uzun zamanda açılmasını veya bilgisayarın sessiz açıldığını anlatıyor olabilir. Ben ikincisi gibi düşünüp cevap vereceğim. Bilgisayarın daha önceki açılışlarından çok daha sessiz açılması için şunları söyleyebilirim. Tozdan dolayı gürültülü çalışan fanların temizlenmiş olması veya tam tersi artık dönemeyecek kadar sıkışması. Önceden gevşek bir vida dan dolayı titreşen ve çok ses çıkaran bir bilgisayarım, bir şekilde dengeye gelip artık titremeyip ses çıkarmaması. PowerSupply fanının durması. Bir anda aklıma gelenler bunlar. Aklıma birkaç tane daha uç sorun geliyor ama ihtimali az olduğu için yazmıyorum. Sizlerin fikirlerini de alabilirmiyim?

Hocam aynı sorun benim de başıma geldi, çözümü söylüyorum bu kesin çözüm. BIOS pilini sök tak, daha olmazsa tekrar sök pilin iki ucunu birbirine metal bir araçla değdir mesela pense ile sıkar gibi yap kesin çözülür çözülmezse yanıma gel. Bu arada nerelisin hocam çok merak ettim ? usul usul ikilemesini herkes kullanmaz, iç anadoludan mı ?

hckaya' Alıntı:
sinaaat' Alıntı:
canmucan' Alıntı:

Anlayan beri gelsin :arrow: Hocam aynı sorun benim de başıma geldi, çözümü söylüyorum bu kesin çözüm. BIOS pilini sök tak, daha olmazsa tekrar sök pilin iki ucunu birbirine metal bir araçla değdir mesela pense ile sıkar gibi yap kesin çözülür çözülmezse yanıma gel. Bu arada nerelisin hocam çok merak ettim ? usul usul ikilemesini herkes kullanmaz, iç anadoludan mı ?

budur :++: :puhaha:

Geri