USB Yazma koruması bir türlü kalmıyor, ne format ne bişey ?

Kodla Büyü

Internet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bana gelen bir flash bellekte bir arıza durumu var:
ne windowstan format ne de belge yazabiliyorum şaşırdım kaldım
daha önce bu flash ı kullanan USB Protect programını kullanarak yazma korumalı yapmış ve şimdi kalkmıyo...
sorum şu : bu flash belleklere herhangi bir şekilde fabrika formatı felan gibi bir format atılabiliyor mu ? çözüm nedir ? (yazık 4 GB atmak olmaz garantisi yok )

hocam onunla oldu zaten :)
kullanıyorum onu olmadaı geri koruma kalkmadı ve formatta atılmıyor haliyele :)
DOS ortamında vs ne gibi bir işlem gerekir ?

hasari' Alıntı:
Linux altında biçimlendirmeyi dene.
hiç düşünmedim ama PARDUS ta bir deniyorum p.tesi LAB DA :)
Açık.Kay.İşlet. dersinde saol Hasari hocam çok teşşekkür aynen :idea: oldum

Internet' Alıntı:
Bana gelen bir flash bellekte bir arıza durumu var:
ne windowstan format ne de belge yazabiliyorum şaşırdım kaldım
daha önce bu flash ı kullanan USB Protect programını kullanarak yazma korumalı yapmış ve şimdi kalkmıyo...
sorum şu : bu flash belleklere herhangi bir şekilde fabrika formatı felan gibi bir format atılabiliyor mu ? çözüm nedir ? (yazık 4 GB atmak olmaz garantisi yok )
Hocam aynı sorunu ben de yaşadım. Ekteki dosyayı indir flash beleği tak çalıştır. tamamdır. :+1:

Ekli dosyalar

• kandanflashfree.rar
    64.8 KB · Görüntüleme: 3,467
bende aynı sorunu yaşamıştım öğrencinin usb diskinde.Eklenti programlarını kullandım olmadı, pardusta da biçimlendirmedi. Linux u denemdim..

Arkadaşlar bir öğretmen arkadaşın flash belleği de aynı hatayı veriyor. Virüs taraması yaptım, biçimlendirme denedim ama olmuyor. Yazmakoruması kaldıran programlardan da denedim ama durum aynı. Bu sorun neyden kaynaklanıyor acaba? Bir fikir verirseniz çok memnun olurum :(

ekli dosyaları neden indiremiyoruz sitede bir sorun mu var acaba adres çubuğundaki logo da değişmiş

arkadaşlar bende de bu sorun var.

format deniyorum olmuyor. biçimlendirmiyor. dosya kaydetmiyor. programları da denedim olmuyor bir türlü.

arkdaslar elimde benim bir firmanın 16 gb flası var aynı sorun bendede var pardus ubuntu windows maalesef format atamıyorum yazmaya karsı korumalı diyor ne yapayım

zambak yayınlarının usb belleği var "korumalı" uyarısı veriyor. nasıl halledebilirim

post1350226.html#p1350226
Üstteki yazılım ile bir deneyin (Alanının en iyisidir) işe yaramaz ise aşağıdakini deneyin

1. Cmd yi admin yetkilerinde çalıştırın
2. Aşağıdaki komutları sırası ile verin
diskpart
list disk
select disk x (x burada Usb belleğin numarasıdır , bunu kapasitesine bakarak ta teyit edebilirsiniz)
attributes disk clear readonly
clean
create partition primary
format fs=fat32
(Elbette bunu ntfs de yapabilirsiniz)
exit

5b70.png

Geri