USB FLASH DİSK SORUNU ?

Kodla Büyü

gulages72

Seçkin Üye
Seçkin Üye
başka bir bilgisayarda flash diskimi görebildiğim halde kendi bilgisayarımdan ulaşamıyorum ...yani bilgisayarımın altına simgesi gelmiyor... Aynı usb girişlerinden dijital kamerayla bağlanabiliyorum bide...acaba sorun ne olabilir dostlar...yardımlarınızı bekliyorum...

örneğin bilgisayarınızda C , D ,E, mevcut ve F de flash diskiniz olması gerekiyorken F sürücüsünü göremiyorsanız

başlat / çalıştır / F:

tamam

dediğinizde flash diske gireibliyormusunuz onu bir deneyin.

1. ihtimal bilgisayarınızda virüs var (Büyük ihtimalla budur sorununuz)
2. ihtimal usb girişlerinizde problem

driver yüklenirken hata oluşmuş driver doğru yüklenmemiş olabilir.Aygıtınızı aygıt yöneticisinden kaldırın..Sonra çıkarıp yeniden takın ki yeniden yüüklesin driver ini windows

hocam ilginiz için tşklr...usb girişlerinden usb kablosuyla kamerayı görebiliyorum...ayrıca çalşıtırdan da denedim olmadı...

bende de aynı sorun var. ama bazen algılıyor bazen algılamaıyor. sürücüler kurulu problem yok. sorun ne olabilir

usb yi taktıktan sonra bilgisayarım sağ tuş yönet e gel
oradan disk yöneticisine gelip birşeyler yapabilirsin. Bilgisayarım içinde simge yoksa bile driver görüyorsa burda muhakkak görünecektir. harf değiştirerek de deneyebilirsin.

Arkadaşım aynı problem bende de vardı, USB belleğe formatı attım düzeldi...

Flash disk ömrünü tamamlıyor da olabilir, içindekilerin yedeğini bir yerde bulundursan iyi olur.

Ayrıca üzerinde ledi var mı? Varsa görmeyen makinaya taktığınızda yanıyor mu? Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Bilgisayar Yönetimi > Disk yönetiminde görünüyor mu?

Geri