Usb disk Security, kısayol virüsünü engelleyemiyor

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
İkinci nesil kısayol virüsleri maalesef çok çok hızlı çıktı.
Ayrıca enfekte olmuş bir sistemi temizleyen bir AV de henüz ortada yok.
Etkili bir çözüm önerisi olan varmı?
Özellikle enfekte sistemler için.

Re: Ynt: Usb disk Security, kısayol virüsünü engelleyemiyor

360Total (full dubl update durumda)
Malwarebytes
ADW

Hepsi hikaye
Temizliyorlar sistemi vs. vs.
Takıyorsunuz temiz flas belleği ve sonuç.
Virüs var..yine var.
3 ayrı mekan okul devlet kurumu ve evde denenmiştir.
Bilgisayardan Silemiyorsun ve usb belleklere bulaştırıyor.

Hocam Combofix ile taratmak ve sonrasında Total 360 ve USB disk security kurmak....

Eğer sisteme bulaşmışsa Combofix dışında çözüm yok gibi...

USB disk security sağlam sisteme bulaşmayı önlüyor ama sistemde varsa virüs ona bişey yapamıyor... COMBOFİX ile taratın ve sonrasında bunları yükleyin...

s_kajmeran' Alıntı:
Hocam Combofix ile taratmak ve sonrasında Total 360 ve USB disk security kurmak....

USB disk security sağlam sisteme bulaşmayı önlüyor ama sistemde varsa virüs ona bişey yapamıyor... COMBOFİX ile taratın ve sonrasında bunları yükleyin...
hocam combofix win 8.1 de çalışmıyor bunun çözümünü veya alternatifini biliyor musunuz?

s_kajmeran' Alıntı:

1-Hiç bir AV temiz bir sistemi bu naletten korumayı temizlemeyi başaramadı.Beyler "msdaato.com" gerçekten çok hızlı ve yapışkan.
2 - combo fix denendi sistemi temizleyemedi ve aslında açıkçası denenmeyen sadece kasper kaldı
3-usb yi temizlemek zor değil.
4-SİSTEMİ KORUMAK İÇİN tek çözüm ;
☆auto start usb yi kapatmak
( özellikle yabancı bir flashtaki her dosyayı inceleyerek çalıştırmak.Yani dikkatli olmak gerek.)
Onuda panda aşısı ile sistemi aşılayarak yaparsınız....... ve bu arada elinizin yettiği flashlarıda aşılarsınız.
Sonuç
Enfekte bir sistem, kısayol virüsü için kondüktör(taşıyıcı) durumdadır Bu sistem her yere virüs dağıtır ve temizlenemez.

Okulda iki ayrı PC de evde laptop da sorunu cozdum. Antivirüs programlarını kaldırın, internetten kaspersky'in kendi sitesinden deneme surunumu kurun, guncellestirin ve tam tarama yapın, sıkıntılı olan üç pc'de de işe yaradı.

horozerk' Alıntı:
Okulda iki ayrı PC de evde laptop da sorunu cozdum. Antivirüs programlarını kaldırın, internetten kaspersky'in kendi sitesinden deneme surunumu kurun ve tam tarama yapım, sıkıntılı olan uç pc'de de ise yaradı.
Güzel fikir hocam:
Denemediğim sadece bu kaldı sanırım.
AMA;Kusura kalmayın,,,,,,,Pire ezmek için tank denemesi gibi oldu.
Yani basit bir çözüm veya tool olmalı. NETTE Arıyorum ama yok.Yabancı sitelerde hiç yok.
AMVO nun dönüşü.

COBOL' Alıntı:
horozerk' Alıntı:
Okulda iki ayrı PC de evde laptop da sorunu cozdum. Antivirüs programlarını kaldırın, internetten kaspersky'in kendi sitesinden deneme surunumu kurun ve tam tarama yapım, sıkıntılı olan uç pc'de de ise yaradı.
Güzel fikir hocam:
Denemediğim sadece bu kaldı sanırım.
AMA;Kusura kalmayın,,,,,,,Pire ezmek için tank denemesi gibi oldu.
Yani basit bir çözüm veya tool olmalı. NETTE Arıyorum ama yok.Yabancı sitelerde hiç yok.
AMVO nun dönüşü.

Hocam senin gibi ben de basit yollar ile halletmek için çok uğraştım, internette araştırdım hatta image dosyasını bile geri yukledigimde sorunun devam ettiğini gördüm. Tüm bunları yaptıktan sonra sorun bu şekilde cozulunce inan bunu yapmak çok da zahmetli olmuyor :)
Tabi sebeb olan şeyin ne olduğu ortaya çıkınca, mutlaka basit çözümler de ortaya çıkacaktır. Benim çözümüm su anda bu maalesef...

Hocam imajı norton ghost ile alıyorsanız herşey zaten boşuna.Adı çıkmış gibi hemen *.gho nun içine dalıyor bu virüsler.
Ben tib uzantılı olan acronisi tercih ediyorum. İmaj için Hirens boot usb kullanıyorum.bilmek isterseniz diye düşündüm.

cky693dk-1395345306.jpg

NOT;İnşallah karşıma cryptolocker virüsü çıkmaz.Dehşet bişey ve tek çözümü yedek harici harddisk.

Hocam Kaspersky internet sec denemek istiyorsanız kurun ben size yedek lisansım var göndereyim deneyiniz test etmiş olursunuz hemde ? Olur ise haber veriniz 2015 KİS lisansı göndereyim size.

Teşekkür ettim hocam.ikinci linkinizdeki dosyayı indirdim ve virüs totalde tarattım...Artık geç oldu.
Yarın bakarız.ŞİMDİLİK FORUMDAKİ YORUMCULARA İYİ GECELER: :sleep:
ÖZETLE;
SHORTCUT virüsü ikinci ve hızlı versiyonunun türetildiğine dikkat çekti isem ne mutlu bana.
Bu ikinci versiyon, Usb disk Security denen güvenlik yazılımını resmen emekli etti.
.
.

TEŞEKKÜRLER SN HOCAM.....KASPER ve DİĞER SİSTEM KASAN (açıkçası AV dediğin setup 30 MB'ı aşmamalı.)TÜREVLERLE ARAM BOZUK.BEN ŞAHSİ SİTEMLERİME DAİMA İMAJDAN FORMAT ATAR YADA DV KULLANIRIM.
ÇABAMIZ ; ÇEVREMİZDEKİ ve OKUL ARKADAŞLARIMIZIN DERDİNE DERMAN OLABİLMEK

arkadaşlar panda vaccini yi COBAL hocamızn ttavsiyesi ile bulmuş ve kullanmış faydasını görmüş biri olarak kısayol virüsünün bu kadar zor temizlendiğine şaşırdım şimdi hakeza askerden geldikten sonra göreve başladığım ortaokul ve lisenin birlikte olduğu yaklaşık 80 öğretmenin bulunduğu (lise 60 + ortaokul 20) her bilgisayarda bu virüsün bulunduğu bir ortamda 360 totalle işi çözmüştük önce totalle tarattım temizledik pc leri sonra panda vaccini kurup aşıladım pc leri hocaların nerdeyse tüm flaşları virüslüydü ancak 360 totalde usb koruması olduğundan virüsleri sisteme almadı zaten artı olarak takılan virüslü flaşları temizleyip aşıladık ancak aşılı flaşlara da virüs girdiğini gördüm bi çok sefer. Ama şunu net bi şekilde söyleyebilirim 360 totali kurup tarattığımız pclere birde panda ile aşıladıktan sonra o pc de virüsün kalıntısına bile rastlamadık şimdi sistem gayet temiz flaş belleklerin okuma yazma ve listeleme özellikleriyle oynayarak flaş vieüs girmesi de engellenebiliyor zaten 360 + vaccini işi çözdü bizde kısacası

COBOL' Alıntı:
Teşekkür ettim hocam.ikinci linkinizdeki dosyayı indirdim ve virüs totalde tarattım...Artık geç oldu.
Yarın bakarız.ŞİMDİLİK FORUMDAKİ YORUMCULARA İYİ GECELER: :sleep:
ÖZETLE;
SHORTCUT virüsü ikinci ve hızlı versiyonunun türetildiğine dikkat çekti isem ne mutlu bana.
Bu ikinci versiyon, Usb disk Security denen güvenlik yazılımını resmen emekli etti.
.
.

TEŞEKKÜRLER SN HOCAM.....KASPER ve DİĞER SİSTEM KASAN (açıkçası AV dediğin setup 30 MB'ı aşmamalı.)TÜREVLERLE ARAM BOZUK.BEN ŞAHSİ SİTEMLERİME DAİMA İMAJDAN FORMAT ATAR YADA DV KULLANIRIM.
ÇABAMIZ ; ÇEVREMİZDEKİ ve OKUL ARKADAŞLARIMIZIN DERDİNE DERMAN OLABİLMEK

Sayın hocam, ne yaptınız. Sorunu çözebildiniz mi. ?

Saygılar.

dersimizvar' Alıntı:
hocam öncelikle combofix ile taratın
daha eset business edition kurulumu yapınız. kesin çözüm
dosyaları göstermek için
attrib -h -s -r -a /s /d
Sağolun hocam;
Lakin Mesele flash bellek değil.
Shortcut virüsü ile enfekte olmuş sistemi format atmadan, tamamen temizlemek.

bizimde başımıza bela oldu combofix tam çözüm değil yeni bir çözüm bulunur inş en yakın zamanda

Aynı sorun bende de var malesef. Okuldaki tathtalardan flash bellekle evdeki bilgisayara bylaştı. Bellek önemli değil ama bilgisayarı temizleyemiyorum. Nod 32 ,total 360 vs. İşe yaramadı. Bir yolunu bilen varsa lütfen yardım etsin.

Geri