USB den XP kurma hal.dll hatası yardım lütfen

Kodla Büyü

üç maymun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar win 7 de hiç bir sorun çıkmadı usb den kurulum normal çalışıyor. ama xp de hal.dll eksik diyor biraz araştırdım harddiskin tek parça olması gerekir diyorlar. ama ön yükleme ekranı gelmiyor harddiski bölme veya birleştirme işlemi yapamıyorum. Cd ile birleştirip yapacaksam usb den kurmamın ne anlamı var ki. bu sorunla karşılaşıp çözenler yardım ederse sevinirim. teşekkürler şimdiden :roll:

usb'de kurduktan sonra mı hata veriyor.yoksa kurarken mi hata veriyor?

Hocam gerçekten o dll eksik olmasın. Başka bir Xp deneyin isterseniz. O tek harddisk olayı windows kuruluyken belki olabilir, Xp için farketmezki harddisk olayı. O zaman 2 harddisk takılı bilgisayarda da hata vermesi gerekirdi. Bence Xp'de sorun var.

şu an bikaçtane iso daha indiriyorum ama bu uyarıyı alan birçok kişi olmuş sadece bendeğilim ve harddiskin tek parça olması gerektiğini söylüyorlar. dur bakalım indirdiğim isolarla da deniyeyim yarın . sonucu bildiririm.

win 7 için Windows7-USB-DVD-tool ile iso yu usb ye yazmak yetiyor değilmi onu bootable yapmaya gerek yok yanılmıyorsam

verdiğin programdan bootable yaptım ama format programın çalışmıyor. normal flash ı biçimlendirerek format attım inşallah yarın bir sorun çıkmaz tşkrler bilgiler için

mystreous' Alıntı:
Flash belleğimi bu linkteki yönergelere göre hazırladım. Hiçbir problem yaşamadım ben.
bts-destek-f52/tam-bootable-usb-disk-hazirlayici-win-xp-vista-7-kurulumu-t70772.html
hocam senin Easy_Image_4.0 proğramın işe yaradı bu gün denemesini yaptım hiç bir sorun yok.
ancak flash belleği biçimlendirme işlemi için Easy_Image_4.0 ile birlikte kurulan biçimlendirme proğramı çalışmıyor win 7 kullanıyorum o yüzden olabilir. flash biçimlendirme işlemini sağ tıklayıp biçimlendir diyerek standart biçimlendirme yöntemiyle yaptım. paylaşım için çok teşekkürler.

üç maymun' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
Flash belleğimi bu linkteki yönergelere göre hazırladım. Hiçbir problem yaşamadım ben.
bts-destek-f52/tam-bootable-usb-disk-hazirlayici-win-xp-vista-7-kurulumu-t70772.html
hocam senin Easy_Image_4.0 proğramın işe yaradı bu gün denemesini yaptım hiç bir sorun yok.
ancak flash belleği biçimlendirme işlemi için Easy_Image_4.0 ile birlikte kurulan biçimlendirme proğramı çalışmıyor win 7 kullanıyorum o yüzden olabilir. flash biçimlendirme işlemini sağ tıklayıp biçimlendir diyerek standart biçimlendirme yöntemiyle yaptım. paylaşım için çok teşekkürler.
İşine yaradığına sevindim. Teşekkür kalelibilişim'e ..

win to flash programı ile de yapmayı deneyebilirsiniz.

win7 için Microsoftun USB tool aracı tüm sürümleri içeren ISO ları belleğe yazmamıştı. Tek sürümü barındıran ISO dosyasını yazabiliyordu. Winto flash programı ile yapabilmiştim.

hocam; BIOS ayarlarından Advanced Settings'te SATA kısmında seçili olan AHCI modu IDE veya Compatibility olarak değiştirin. Bunu yaptıktan sonra windows xp ile kurulum yapacağınız diski tekrar biçimlendirmeyi deneyin. bir de öyle deneyin bakalım.

ido1907' Alıntı:
hocam; BIOS ayarlarından Advanced Settings'te SATA kısmında seçili olan AHCI modu IDE veya Compatibility olarak değiştirin. Bunu yaptıktan sonra windows xp ile kurulum yapacağınız diski tekrar biçimlendirmeyi deneyin. bir de öyle deneyin bakalım.
gerek yok mystreous hocamın verdiği easy image 4.0 programı yeterli oldu. gayet te güzel oldu isteyen başka yöntem denesin

Geri