USB Çoklayıcı tavsiye

Kodla Büyü

gkhankz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuzda yeni kullanmaya başlayacağımız 50 kadar ET için usb çoklayıcı almak istiyoruz. (duvardaki usb girişleri flaş bellek için değil , pc-tahta bağlantısı için dediler :? )
Taktığımız zaman sürücü istemeyecek, kısa devre yapıp hemen bozulmayacak cinste kullandığınız çoklayıcı marka modeli var mı?

Ayrıca tüm sınıflara kablosuz mouse aldırmayı düşünüyorum kullanışlı olur mu tavsiye eder misiniz?

Re: USB tavsiye

İşin zor. Kablosuz klavye Fare ve flaşı aynı anda desteklemesi önemli. Ben adam akıllı birşey bulamadım.

Takip

Sizde duvardaki usb girişlerinde flaş bellek çalışıyor mu?

Hocam o usb girişleri Flash bellek için değil o pc ile tahtanın dokunmatiğine bağlamak için

Hocam aynı açıklamayı altyapı çeken elemanlar söyledi de başka şehirde arkadaşlar onu flaş bellek bağlayarak kullanıyor.
Duvardan gelip tahtaya giren bizdeki ucu Usb type-b (yazıcı girişi için kullanılan),
başka şehirde flaş bellek kullanılan arkadaşlarda standart usb type-a girişi var

Hocam kullandınız mı bunu?
Benim derdim bu çoklayıcı ile hem usb mouse hem flaş bellek bağladığımızda sorun çıkarır mı?

teşekkürler hocam alıp bir tane deneyelim.
Fiyatı çok uygunmuş mouse ve flaşı aynı anda çalıştırıyorsa gayet güzel

Hocam bende 2 tane slink var. Bir tanesi sadece slink altında başka bir şey yazmıyor, diğerinin altında navidata yazıyor. Bunlar ben geldiğimde okulda varmış.
Navidata yazan hem flash bellek hem de usb mouse ve klavye seti ile çalışıyor. Diğeri yani birşey yazmayan ise usb mouse vericisini taktığım anda flash bellekleri iptal ediyor. İkide bir yeni takılmış gibi ses çıkartıyor.

Ben daha önceden biraz araştırmıştım. Slink leri hiç kimse beğenmiyor. Hemen arızalanıyormuş.

Şu an en çok Greentech ve Belkin markalarını tavsiye ediyorlar.
Greentech fiyatları uygun.
Ama belkin marka çoklayıcılar çok pahalı.

Hocam ben de bu konuya birey sorayım bu tahtaların imajı için 64gb ilk flash disk almak istiyorum sandiskin var gitti gidiyor da 54 tl tavsiye eder misiniz aynı zamanda Android tablet ve telefonda da kullanılabiliyor

Çift uçlu olan flash belleği kastediyorsunuz sanırım. bende almayı düşünmüştüm ondan kullanan arkadaşlar hızından memnun olduğunu söylediler (usb 3.0) bence 32 gigabayt lık ki tane flash bellek almak daha çok İşinize yarar

ben tahtaların fişini bile prizde tutamıyorum, öğrenci diyemediğim canlılar ısrarla buldukları her kabloyu çıkartıyorlar. Size bu çoklayıcıları kullandırtacaklarsa çok şanslısınız :)

gkhankz' Alıntı:
hocam bizim duvardaki girişlerde usb bellek çalışıyor. siz de çalışmıyorsa muhtemelen kablo kanalından gelen usb uzatma kablosunu resimdeki harici dokunmatik girişi bölümüne takmışlardır; onları ordan çıkarıp diğer usb girişine bağlarsanız sorun çözebilirsiniz diye düşünüyorum.
[attachment=0]et.PNG

Ekli dosyalar

• et.PNG
    et.PNG
    61.2 KB · Görüntüleme: 1,288

Suicide' Alıntı:
ben tahtaların fişini bile prizde tutamıyorum, öğrenci diyemediğim canlılar ısrarla buldukları her kabloyu çıkartıyorlar. Size bu çoklayıcıları kullandırtacaklarsa çok şanslısınız :)

Hocam tahtaları kullanmaya başlayacağımız zaman sınıf sınıf dolaşıp korkuttum. Kırarsanız aylarca servis gelmez tahtasız kalırsınız, servis ücretini sizden alır diye. Bakalım kaç hafta işe yarayacak tehditler

sinan36' Alıntı:
gkhankz' Alıntı:
hocam bizim duvardaki girişlerde usb bellek çalışıyor. siz de çalışmıyorsa muhtemelen kablo kanalından gelen usb uzatma kablosunu resimdeki harici dokunmatik girişi bölümüne takmışlardır; onları ordan çıkarıp diğer usb girişine bağlarsanız sorun çözebilirsiniz diye düşünüyorum.
[attachment=0]et.PNG

Hocam kablo kanalından gelen usb nin tahtaya girişi Type B
Dediğiniz girişler type a
Kanal içindeki kabloyu değişmek gerekir sanırım

gkhankz' Alıntı:
Suicide' Alıntı:

Hocam tahtaları kullanmaya başlayacağımız zaman sınıf sınıf dolaşıp korkuttum. Kırarsanız aylarca servis gelmez tahtasız kalırsınız, servis ücretini sizden alır diye. Bakalım kaç hafta işe yarayacak tehditler

2012 de kurulmuş sanırım benim tahtalar, ozamandan beridir de hiç btr falan uğramamış ilk benim. tabi kırılmadık kilit vs. kalmamış :-1: velhasıl öyle bir şansım olmadı malesef :shock:

sevdiceğim' Alıntı:
Hocam ben de bu konuya birey sorayım bu tahtaların imajı için 64gb ilk flash disk almak istiyorum sandiskin var gitti gidiyor da 54 tl tavsiye eder misiniz aynı zamanda Android tablet ve telefonda da kullanılabiliyor
Android Tablet ve telefon da kullanmak için Flash i fat32 formatlarını gerek o zamanda 4 gb tan büyük dosya (ımaj dosyalarini) flash a atamazsin

ben bir harici hdd aldım. 50 gblık bir alan ayırdım imaj için. onu takıp atıyorum imajı 5 dakikada flashlardan gına geldi artık heryerimiz flash bellek oldu.

Daha sonra okuyacaklar için yardımcı olması niyetiyle aldığım ürünleri paylaşayım.
Greentech marka sy-h003 model usb çoklayıcı aldık 50 tane. Tahtalara çift taraflı yapıştırıcı ile fotoğraftaki gibi yapıştırdık. 4 girişi var 4 ü de aynı anda çalışabiliyor.
Piyasa fiyatı 12-13 tl civarıydı firmayı arayarak 9 tl ye aldık.
Denemek için piyasadan 5 tl olanlardan almıştım 2 cihazı aynı anda çalıştırmıyordu boşuna para harcamayın derim.
Usb girişleri tamiri için vestel 900 tl civarı bir ücret alıyor. Tüm tahtalara bu ürünü almak tamirin yarı fiyatına geldi.

Ekli dosyalar

• 12952856_10154102946289826_114570507_o.jpg
    12952856_10154102946289826_114570507_o.jpg
    99.4 KB · Görüntüleme: 471

usb girişleri garanti dahiline alındı nasıl para istiyorlar :)

Greentech GT-H005 4 Port USB 2.0 Hub gayet menunum

Ekli dosyalar

• Bilgisayar_1782520.jpg
    Bilgisayar_1782520.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 442

ademola' Alıntı:
trilaylayloom' Alıntı:
ademola' Alıntı:
usb girişleri garanti dahiline alındı nasıl para istiyorlar :)

İlk USB girişi değişimi ücretsiz deniyor ama?

beyaz tahtanın üzerindeki kulp 1 seferlik ücretsiz değiştiriliyormuş.

garanti kapsamı

https://groups.google.com/forum/#!topic ... 1LB6jiasSQ

Hocam kısmen doğru dediğiniz.
Servis ilk seferde ücretsiz daha sonrakilerde ücret talep ediyor. Bize gelen farklı iki serviste aynı bilgiyi verdi.
Ancak şunu da belirteyim, servise okulun ücreti karşılayamayacağını anlatırsanız başka bir tahtayı değiştiriyor gibi gösterip ikinci defa da ücretsiz değiştirenler var-mış.

Geri