usb bellek üzerinden çalışan antivirus var mı?

Kodla Büyü

mudamet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
şöyle bir antivirus var mıdır ?
antivirus belleğe yüklesek, (tabi portable yani taşınabilir olması lazım heralde) sonra o bellekteki antivirus uygulaması belleği hangi bilgisayara takarsak takalım virus bulaşmasını engellese. son zamanlarda çok yaygın olan bellekteki dosyaları sistem dosyası yapan virus, musallat.exe diye bir virus. usb bellekleri etkileyen türlü türlü virusler var.

bellek üzerinden çalışan var mıdır böyle bir antivirus programı ?

Forumda bir arkadaşın tavsiye ettiği yöntemi kullanıyorum, diğer öğretmenlerin flash belleklerini de ayarladım. Virüs bulaşanı görmedim.
Yöntem: flash belleğin kök dizinini sadece okunabilir yapın, içinde bir klasör oluşturup bu klasörü tam erişim yapın. Dosyalarınızı bu klasörün içine koyun.

Emsisoft istediğiniz gibi bir antivirüs çözümü sağlıyor. Ek olarak kök dizini kilitleyip bir dizine izin vermek güzel bir çözüm ama bazı virüsler izin verdiğiniz dizini de gizliyor. Sonra yine geliyorlar dosyalarım gitti diye. :-(

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben bu programı kullanıyorum. Flash belleği önce NTFS olarak biçimlendirmek ya da NTFS'ye dönüştürmek gerekiyor. Ardından bu programla korumaya aldığınızda, şu kısayol virüsü bulaşamıyor.
Klasörü NTFS olan flash belleğe kopyalayıp, benioku.txt içindekileri uygulayın.

Ekli dosyalar

• USB Koru.zip
    421.6 KB · Görüntüleme: 175
mudamet' Alıntı:
şöyle bir antivirus var mıdır ?
antivirus belleğe yüklesek, (tabi portable yani taşınabilir olması lazım heralde) sonra o bellekteki antivirus uygulaması belleği hangi bilgisayara takarsak takalım virus bulaşmasını engellese. son zamanlarda çok yaygın olan bellekteki dosyaları sistem dosyası yapan virus, musallat.exe diye bir virus. usb bellekleri etkileyen türlü türlü virusler var.

bellek üzerinden çalışan var mıdır böyle bir antivirus programı ?

Tam olarak böyle bir program varmı bilmiyorum ama ben şuan böyle bir antivirüs projesi yazıyorum. Başarıya ulaşacağıma inanıyorum lakin zaman sorunum var. Kısa sürede tamamlamak istiyorum.

ozcankurucu' Alıntı:
kullandınız mı hocam. nasıl?

Kaspersky Rescue Disk usb den çalışan linux tabanlı, ön yüklenebilir (boot) ücretsiz bir virüs tarayıcısı.Ama flaş bellek için değil bilgisayarlar için. Adem hocanın multi boot menüsüne de ekledim. Sizin sorunuzu farklı anladım ben. Siz flaş belleğin içinde flaş bellek için çalışan bir program arıyorsunuz.
"Ntfs file protection" Sizin işinizi görebilir, virüs programı değil ama virüs bulaşmasını engelliyor (kısmen). İndirme: http://www.sordum.org/8117/ntfs-drive-protection-v1-4/

Geri