USB Bellek Takınca Donuyor? Lütfen Yardımm

Kodla Büyü

seventyseven

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öncelikle Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayar USB bellek takınca bilgisayarıma girince donuyor Ayrıca USBnin İçerisine Giremiyorum. Ancak belleği çekince düzeliyor.

format attım düzelmedi,beleği biçimlendirdim sıfırladım düzelmedi,diğer usb girişleri yazıcıyı falan çalıştırıyor,sorun usb belleğimi takınca oluyor.kendi belleğimi diğer bilgisayarlarda da denedim sorun yok.

yapacak başka bir şey gelmedi aklıma fikri olan arkadaşlardan yarıdm bekliyorum..

del veya f2 tuşu ile biosa girin hocam..orda exit bölümünde load default setting kısmı vardır..ordan bir deneyin hocam..

zerrax' Alıntı:
del veya f2 tuşu ile biosa girin hocam..orda exit bölümünde load default setting kısmı vardır..ordan bir deneyin hocam..

hocam dediğiniz gibi yaptım şuan düzeldi okumaya başladı belleği... çok tşkler :D

mantığı ne hocam olayın bios alakası falan ? bir daha ki seferler de lazım olabilir

hocam farkında olmadan biosdan usb girişini kapatmış olabilirsiniz..veya bazen bilgisayar kafayı yiyor kendi kendine yapıor..yüklediğiniz farklı bir yazılım,virüs falan filan...anlıyacağınız bir çok nedeni var...

vestel promegada mı oluyor hocam. benim vestel promega öğretmen bilgisayarında aynen dediğiniz gibi oluyor. takılı olan diğer usbleri çekince bir nebze hızlanıyor ama yine tam verimli değil..

benim de bi usb m var onu takınca donuyor. her girişe taktım aynı.. heryerden girmeye çalıştım, başka pc ye taktım yine aynı, donuyor. çıkarınca düzeliyor hemen pc. bi kaç kez kullanmıştım sorun yoktu, ne oldu anlamadım açıkçası. başka usb takınca sorun yok.

arkadaşlar aynısı bende de var. benimkini takınca donma yok. öğretmen arkadaşınkini takınca donma oluyor var mı çözümü acaba

Geri