usb bağlantılarının çalışmaması

Kodla Büyü
arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var.evimdeki masaüstü bilgisayarıma flash bellek takıyorum geç açıyor ,o an için ulaşabiliyorum içeriğe ve yaklaşık 2 dk sonra kayboluyor .şöyleki sadece görebildiğim çıkarılabilir disk ve format cinsi(Fat 32 gibi)flasha verdiğim isim yok.içerikte yok.Önceleri flash bellekten olduğunu varsayıyordum şimdi vınn da aynı şekilde olmaya başlayınca kasadan olduğuna karar verdim.ama anakartı değiştirdim,işlemciyi değiştirdim ,virüs taraması yaptım,driverları güncelledim ve aklıma şu an gelmeyen bir sürü şey.sorun çözülmedi.Gene ulaşılamıyor şöyleki vınn başlangıçta çalışıyor 2-3 dk sonra bağlantı gidiyor vının ana menüsünde bağlantı var gözüküyor ama aslında yok.gelen giden veriye bakıyorum gelen 0 giden 0,3 gibi bir değer.anlayacağınız şu an ne vınn kullanıp nete girebiliyorum nede flash bellek.işin içinden çıkamadım görüşlerinizi almak istedim.saygılar

kasa bilgisayarsa
güç kaynağı problemi

diz üstünde ise bilgisayarı kapat
bataryayı sök tekrar tak
elektrik bağla

Hocam ışıklı bir bellek ya da usbden çalışan bir aygıt varsa takıp bir deneyin eğer çalışmıyorsa elektrik gelmiyordur. Güç kaynağından, anakarttan v.s. olabilir
Anakartta biostan usbler kapatılmış olabilir?
Güç geliyorsa antivirüsteki bir sıkıntı usbleri engelliyor olabilir ,antivirüsü devredışı bırakıp deneyin ya da antivürsü kaldırın.
Usb securtiy gibi bir porgram varsa onu da kaldırın.
Bir de belleği taktığınızda aygıt yöneticisinde ünlem işareti ile bellek görünüyorsa usb driverlerında sorun vardır. drivarları güncellediğinizi söylemişsiniz bu durumda driverlerı aygıt yöneticisin usb kök hub ı kaldırın en son güncel usb drvierlarını kurun.

elektrik geliyor belirttiğim gibi vınn çalışıyor usb çalışıyor sonra 1-2- dk .sonra gidiyor.ama bilgisayarım kısmında isimsiz olarak ve erişilemez durumda olarak.çıkarılabilir disk diyor.akşam farkettim benim çocuğun bilgisayarındada aynı sorun var.ikiside masaüstü bilgisayar.güç kaynakları stabil .sorun yok.bunu bir virüse bağladım en sonunda.gerçi virüs taramasıda yaptım ama nafile.Oğlanın bilgisayarında microsoft se bende kaspersky int.sec.12 var.az önce gene avastla tarattım .nafile.sanırım yeni bir durumla karşı karşıyayım bakalım nasıl çözüme ulaşacağım.görüş bildiren arkadaşlara teşekkürler.Allah hepinizden de razı olsun.çözüme ulaşınca sonucu yazarım.iyi geceler

Virüs programları bazen bazı virüsleri özellikle rootkit olanları bulamıyor. Ayrıca microsoft s.e. yi tavsiye etmiyorum onun yerine ücretsiz avira ya da avg kullanının.
Rootkit var mı diye rootkit tarama programları ile taratın. Kaspersky'nin tdsskiller rootkit tarama programı var daha bir çok program var öyle.

Geri