Update Sorunu

Kodla Büyü

xfire

Üye
#:\Program Files\DynEd\uptodate.exe (Buraya kadar tamam)

INTERNET Access Error
Server:mone.tr1.records.dyned.com

İnternete Bağlı Olduğunuzu Kontrol Ediniz

diyor...[İnternete bağlı (LAN'dan)

Internet Access Error (Internet Erişim Hatası) yada “İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun” hatasıyla karşılaşıyorsanız:

NEDENİ :
DynEd Programı şifre kontrolü için internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Ancak çalışılan bilgisayardaki çeşitli kısıtlamalardan dolayı bu erişim isteği gerçekleşemiyor.

1. Çözümü
Öncelikle internete bağlı olduğunuzu kontrol ediniz. Eğer bağlı ise ve hala bu hata mesajını alıyorsanız kullanıcının bilgisayarında yüklü olan Antivirüs programının Firewall (güvenlik duvarı) özelliğinden kaynaklı bir durumdur. Kullanıcı internette sayfaları gezebilir, ancak güvenlik duvarı “DynEd” programına internet erişimi izni vermez.
2. Çözümü
Eğer bir Proxy kullanılıyorsa Proxy ayarları yapılmadığı takdirde de bu hata mesajı ile karşılaşılır.
3. Çözümü
Firewall – Antivirüs – Internet Security vs.. programlarının ayarları gözden geçirilerek “DynEd” klasörü içinde bulunan “Launchw.exe, Records Manager.exe , Up to Date.exe “ dosyalarının internete erişmesine izin verilerek yada bu programların “DynEd” yükleme ve çalışma sırasında kapatılması ile sorun giderilir.
4. Çözümü
Bunun için; antivirüs programı › Güvenlik Duvarı Ayarları › DynEd’e izin ver ya da görev çubuğunda aktif halde bulunan antivirüs ikonuna gelip fareyi sağ tıklayıp disable ( geçici olarak devre dışı) veya exit (çıkış) yapın.

diğer problemler için: www.asfa.com.tr/dyned_yardim.asp#1

bunların hiç biri değilse ANA makine de yoğunluk var demektir , internet trafiğin az olduğu zamnlarda tekrar deneyin .....

sayın hocalarım:dyned şu anda mükemmel çalışıyor.aynıanda 15 bilgisayarda öğrencilerimiz ders esnasında sorunsuz ve gayet hızlı bir şekilde çalışıyor.gelelim sorunlarınıza
1-geçersiz şifre veye kullanıcı hatasında:
---kulanıcı adı ve şifrelerde kesinlikle türkce karakter kullanmayınız.Bundan kaynaklanıyor.
2-kurulum yaptınız ama güncellenecek öğe yok(****)lı güncelemeler gelmiyorsa yda herhangi bir sistem hataası verirse(CLS veye Başka türden Hatalar)İnternet bağlantı hatası hariç.zaten bu hata artık olmuyor olsada geçici "yeniden deneyin"i tıklayarak çözüm bulursonuz
...Önce dyned cdsini takıp önceki kurulumu kaldırın sonra bigisayarımdan girip Araya Dyned yazarak dosya ve klasör araması yaptırarak bulunan dosyaları siliniz.Sonra yeniden kurulum cd sini takıp kurulumu yapınz.
3- En kolay kurulum şekli
....herhangi bir bilgisayarda kurulumu yapıp tüm güncellemeleride yaptıktan sonra o bilgisayardaki (kurulum yaparken kurulum yerini değiştirmemenizi özellikle tavsiye ederim "c\program files\dyned olmalı.Değiştirmeeyiniz) dyned klasörünün(program fiesteki)içine masa üstündeki 2 tane kısyol simgesinide atinız.(Dyned Courseware ve document)
bunları yaptıktan sonra dyned klasörünü(program filesteki) kopyaalaraak flaş diskinize yapıştırın.flaşınız yoksa cd ye yazdırabilisiniz. bunuda yaptıktan sonra işlem bitti.
istediğiniz herhangi bir bilgisayarın "c\program files " dizinine diskinizdeki veya cd ye aldığınız dyned klasörünü yerleştirdiğinizde ve oklasörün içindeki Dyned Courseware ve documant kısa yollarınıda kopyalarak masa üstüne attığınızda progra güncelleme falan ihtiyacı duymadan direk çalşır.
...Öğrencilerede bu şekilde cd ye yazdırarak verirseniz.onlarda herhangi bir kurulum ve güncellemeye ihtiyac duymadan evlerinde bilgisayarlarında çalıştırabilirler.
4-bütün buanlattığım durumlar bir haftalık tecrübeleriin sonucunda odu.şu an mutlu bir şekilde cayımı yudumluyorum.hele öğrencilerin derste kullandıklarında ok mutlu olmuştum.
umarım faydalı olur.
sıkıntı olursa mesajla yinede yardımcı olurum.
yunu_1967@hotmail.com
saygılar

xfire arkadasım tamamen aynı sorun bende de var.
Evden bağlanıyorum, internet var
hatta tüm antivirus vb. programları da kaldırdım,
proxy server: auto detect

yine de internet bağlantınız yok mesajı çıkıyor.
bana acil yardım................

Geri