Unknown device hatası

Kodla Büyü

namikc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhabalar...
Bilgisayara laserjet 1020 bağlayıp kurmayı denedim fakat usb ile taktığımda tanınmadı hatası veriyor.Hemen hemen aklıma gelen herşeyi yaptım ama bir türlü çözüme kavuşmadı. İnternette de araştırma yaptım fakat hiç birisi çözüm olmadı.Buna benzer bir hata ile karşılaşan ve çözüme kavuşturan oldu mu? Bu arada yazıcıda ve kabloda sorun yok. Başka bilgisayarda denedim çalıştı.

o zaman bilgisayarinin USB portlarinda sorun olabilir ya da usb driverinda
ama kablodan cok eminsen

Kablodan eminim. Sadece yazıcı da hata veriyor.Fare taktığımda sıkıntı çıkarmıyor...

namikc' Alıntı:
Kablodan eminim. Sadece yazıcı da hata veriyor.Fare taktığımda sıkıntı çıkarmıyor...
Kaliteli bir USB 2.0 kablosu ile deneyin.
Farenin çalışması bir şey ifade etmez.

hocam masaüstünde çalışıyor ama dediğim gibi laptopta hata veriyor...

İki bilgisayarın işletim sistemleri aynı mı?
Farklı bir laptopta denedin mi?

namikc' Alıntı:
hocam masaüstünde çalışıyor ama dediğim gibi laptopta hata veriyor...

1. laptop'ın usb girişleri çok kullanıldığı için zamanla gevşeyebiliyor.
çözüm önerisi olarak masaüsütünde yazıcı bağlı olsun laptop'a ağ üzerinden (kablolu kablosuz farketmez) tanıtabilirsin.

Hocam böyle bir sorun benim de başıma gelmişti. Fotoğraf makinesini tanımıyordu laptop.
Bataryayı söktüm ve pc Power tuşuna bastım, 1 dakika sonra bataryayı taktım ve sorun düzeldi.
Ama benim laptop 24 saat açık kalıyordu. Uzun süre çalışan laptoplarda USB portlarına elektrik kesintisi oluyor.
Bir deneyin bakalım. Belki işe yarar...

Deneyeceğim hocam ama batarya yokken power düğmesine basmak ne işe yarar ki?

namikc' Alıntı:
Arkadaşlar merhabalar...
Bilgisayara laserjet 1020 bağlayıp kurmayı denedim fakat usb ile taktığımda tanınmadı hatası veriyor.Hemen hemen aklıma gelen herşeyi yaptım ama bir türlü çözüme kavuşmadı. İnternette de araştırma yaptım fakat hiç birisi çözüm olmadı.Buna benzer bir hata ile karşılaşan ve çözüme kavuşturan oldu mu? Bu arada yazıcıda ve kabloda sorun yok. Başka bilgisayarda denedim çalıştı.

Hocam usb girişlerinde de sorun olabilir.Ama Öncelikle iyi bir kablo ile dene.Kablo da sorun yoksa büyük ihtimal Anakartta sorun vardır.Bence anakartı bi kontrol edin ya da ettirin.Olmadı usb kartı alın.Büyük ihtimal anakartta kartında sorun olabilir.Bizde de böyle sorun çıkmıştı.Problem anakartta çıkmıştı.

namikc' Alıntı:
Arkadaşlar merhabalar...

Hocam kablondan fazla emin olma. Sorun kabloda. İstersen sana öyle sorunlu kablo yollim aynı hatayı alacaksın ;) Emin olarak küçük sorunları büyük yapma

Geri