Üniversitelilere Microsoft Ürünleri Ücretsiz...

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar bir olay var, Üniversite öğrencilerine tüm Microsoft ürünlerini ücretsiz veriyorlar. 172 tane program var. Windows 8'inden, Windows Server 2012'sinden Office'ine kadar bütün programlar var.

Hepsini satın almak isteseniz 60.000 $ civarı tutuyor heralde. :)

Peki nerden ve nasıl alıcaz ?

www.dreamspark.com adresine giriyorsunuz, yukarda student sekmesine tıklıyorsunuz. oradan kayıt oluyorsunuz.

Fakat önemli bir nokta varki, kayıt esnasında mail adresiniz .edu lu olmak zorunda.

Sonraki adımda okulunuzu seçiyorsunuz ve sizin vermiş olduğunuz mail adresinize activation key gönderiyorlar.

Hesabınızı aktif ettikten sonra pek fazla program gözükmüyor. bütün 172 tane uygulamayı ücretsiz indirebilmeniz için More Software Trough Your School sekmesine basarak oradan (okulunuzun ismi) Üniversitesi değil de (okulunuzun ismi) University i seçiyorsunuz.

Sonraki adımda visit store diyerek 172 tane uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz :)

Not: Sanırım okullara göre değişiyor verilen programlar. Eğer sizin okulunuz destekliyorsa DreamSpark Premium olmanız lazım. DreamSpark Premium olamayanlar 172 uygulamayı indiremiyorlar. Fakat Windows Server 2008, Visual Basic falan var. Bir incelerseniz işinize yarayan program çıkar muhtemelen :)
Kaynak: Tahribat.com

üç üniversitede okudum hiçbirinden edu'lu email almadım vallahi :D

omd' Alıntı:
üç üniversitede okudum hiçbirinden edu'lu email almadım vallahi :D

microsoft'un ona da bir çözümü var. live@edu
live@edu kapsamında çalıştım ben. samsunda da son 3 yıldır var yine dediğim gibi. öğrencilere hotmail tabanlı edu.tr uzantılı mail adresleri tanımlandı.
dreamspark kullanabildik bizde.
windows 8 ya da office indirebilmek için üniversitelerin premium üyeliği olması lazım. ya da msdn aa üyeliği olması lazım.
ücretsiz üye ise üniversite, email adresi tanımlenıyor ve geliştirici araçları indirmeye izin veriyor.

Hiç mi hiç edu uzantılı hesabım olmadı. k12 uzantıya verseler de bizde kullanabilsek.

Geri