Üniversite okuduğum için kademe aldım

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaslar
başlık doğru oldu mu bilmiyorum.

derece kademe için
okula dilekçe yazdıım. 36.maddeyi ekledim.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 36 ncı maddesinin (A) bendinin 6 fıkrasının (b) alt bendinde
"b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır.
Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmü yer almaktadır.

Liseyi EML de bilgisayar bölümü okudum. Hazırlık okumuştum.
"b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır.
maddesinden 1 kademe

Ünv yi de BT okudum.
Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmü yer almaktadır.
maddesinden de 1 kademe

olmak üzere 2 kademe aldım.... bilginize....

İŞTE SONUÇ:
657/GEÇ. 37.MAD.UYARINCA SÖZLEŞMELİ SÜRE, ASKERLİK VE 5434 EK 18. İNT. DEĞ.(632 SKHK) – 7 – 3
657 S.D.M.K. 36 md. A bendinin 6. b fıkrası – 6 – 2

hocam matbu dilekce varmı eklemen mümkün mü? bende eml okudum dilekce yazmıştım ama red edilmişti ..teknik lise olmayasınız siz?

hocam lisede hazırlık sınıfından dolayı onu biliyorum , ama üniversitedeki nasıl açabilir misiniz?

Re: Ynt: Üniversite okuduğum için kademe aldım

Arkadaslar ben liseyi teknik lise 4 yil okudum. Oradan 1 kademe aldim. Universiteyide bote okudum oradan da 1 kademe mi almam gerekiyor. Arkadasin aciklamasi bu yonde

Re: Ynt: Üniversite okuduğum için kademe aldım

Memurlar net almamiz gerektigini soyluyor ama kurumun kabul etmeyebilecegini de soyluyor

selen-tec' Alıntı:
hocam lisede hazırlık sınıfından dolayı onu biliyorum , ama üniversitedeki nasıl açabilir misiniz?
Lise : anadolu teknik lisesi bilgisayar bölümü (hazırlık + 3 )
Ünv : Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği

matbu dilekçe olayına gelince;

xxxx okul müdürlüğü'ne
okulunuz bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Anadolu Teknik Lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum. Lisede hazırlık sınıfı okudum. Diploma örneği EK te sunulmuştur.
Teknik eğitim fakültesi bilgisayar sistemleri öğretmenliği mezunuyum. Diploma örneği EK te sunulmuştur.
657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 36 ncı maddesinin (A) bendinin 6 fıkrasının (b) alt bendinde
Lisede hazırlık sınıfı okuduğumdan dolayı ;
"b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. " maddesi nedeniyle 1 kademe terfisi,

Teknik eğitim fakültesi bilgisayar sistemleri öğretmenliği mezuniyetimden dolayı;
"b) Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." maddesi nedeniyle 1 kademe terfisi,
almak istiyorum.
gereğini arz ederim.

işin espirisi şu:
lisede hazırlık okudum (1 kademe) bilgisayar bölümünü bitirdim. üniversiteyi bilgisayar bölümünde okudum, milli eğitimde de bilgisayar öğretmenliği yapıyorum. yani birbirinin devamı niteliğinde...

vee hiçbir zorluk cıkarılmadı bana. mdr yrd nedir dedi anlattım ok dedi. gerisi dilekçenin mem'e ulaşması ve gereginin yapılması

bazen kanunları çok saçma yapıyorlar..
"ÜNİVERSİTE HAZIRLIĞI İÇİN BİR KADEME ALINMAZ" :verymad:

kademesini dercesini alsınlar da....

cyln' Alıntı:
selen-tec' Alıntı:

xxxx okul müdürlüğü'ne
okulunuz bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Anadolu Teknik Lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum. Lisede hazırlık sınıfı okudum. Diploma örneği EK te sunulmuştur.
Teknik eğitim fakültesi bilgisayar sistemleri öğretmenliği mezunuyum. Diploma örneği EK te sunulmuştur.
"b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. " maddesi nedeniyle 1 kademe terfisi,

Teknik eğitim fakültesi bilgisayar sistemleri öğretmenliği mezuniyetimden dolayı;
"b) Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." maddesi nedeniyle 1 kademe terfisi,
almak istiyorum.
gereğini arz ederim.

işin espirisi şu:
lisede hazırlık okudum (1 kademe) bilgisayar bölümünü bitirdim. üniversiteyi bilgisayar bölümünde okudum, milli eğitimde de bilgisayar öğretmenliği yapıyorum. yani birbirinin devamı niteliğinde...

vee hiçbir zorluk cıkarılmadı bana. mdr yrd nedir dedi anlattım ok dedi. gerisi dilekçenin mem'e ulaşması ve gereginin yapılması
arkadaşım ben tef mezunuyum diye 8/1 den başladım siz kaçtan başladınız bende terardan alabilirmiyim 1 kademe daha ?

Ben de aynı durumdan iki kademe birden aldım. Bu ay 4/3 oldum. Bu sene 10. senemi çalışıyorum. Ne kadar erken inilirse o kadar iyi.

hocam burdaki kasıt hazırlık dışında ,lisede meslek lisesi okuyanların kendi mesleği ile alakalı üniversite okuması sanırım.

ben buna istinaden hem hazırlık(anadolu teknik) okuduğum için hem de kendi bölümümle alakalı üniversite okuduğum için 2 kademe almam gerektiğini yazan dilekçe vermiştim ama ilçe mem.sadece tek kademe vermişti.

ama ben bote mezununuyum bunla alakalı olabilir mi?

grandmasterb' Alıntı:
hocam burdaki kasıt hazırlık dışında ,lisede meslek lisesi okuyanların kendi mesleği ile alakalı üniversite okuması sanırım.

ben buna istinaden hem hazırlık(anadolu teknik) okuduğum için hem de kendi bölümümle alakalı üniversite okuduğum için 2 kademe almam gerektiğini yazan dilekçe vermiştim ama ilçe mem.sadece tek kademe vermişti.

ama ben bote mezununuyum bunla alakalı olabilir mi?

hocam maddenin 2.paragrafınde teknik öğretim okulları yazdıgı icin TEF mezunlarına veriliyor sanırım.

monerello' Alıntı:
arkadaşım ben tef mezunuyum diye 8/1 den başladım siz kaçtan başladınız bende terardan alabilirmiyim 1 kademe daha ?

hocam meslekte 6.yılım.
şimdiye dek sözleşmeliydim KHK ile kadroya geçtim. Sözleşmeli oldugum dönemde herseyden sogudugum için hiiiç bu işlerle ilgilenmedim. zaten biliyorsunuz derece kademe olayı da yoktu.

1-2 gün önce aynı dilekçede ikisini beraber halledeyim dedim.

siz de istediginiz zaman dilekceyi verebilirsiniz. maddelerde belli bir kapsama süresi yok. yani emekli olmaya yakın bile verebilirsin.... ilgili madde yürürlükten kalkmadan elini çabuk tut bence...

Ben meslek lisesi bilg donanım mezunuyum

2 yıllık meslekyüksekokulu okudum

Dikey geçiş ile tef bilg öğrt ni bitirdim-öğrt oldum

hem yüksekokul hem Lisans diplomam var

öğretmenlikten önce 2 yıllık önlisans bitirmem ---kademe almayı sağlar mı?

memo-x' Alıntı:
Ben meslek lisesi bilg donanım mezunuyum
2 yıllık meslekyüksekokulu okudum
Dikey geçiş ile tef bilg öğrt ni bitirdim-öğrt oldum
hem yüksekokul hem Lisans diplomam var
öğretmenlikten önce 2 yıllık önlisans bitirmem ---kademe almayı sağlar mı?

sağlamaz maalesef

kademe için
1- hazırlık sınıfı
2- üniversitenin teknik öğretim okulları kapsamında olması ve öğretmenlik yapman
3- yüksek lisans (yükseköğretimin devamı mı üstöğrenim mi ne öyle bi seçeneğe giriyor)
4-doktora (ama bundan emin değilim)

olması lazım bildiğim kadarıyla... başka da yok

euners' Alıntı:
Ben dilekçemi hazırladım pazartesi okuluma vereceğim. Bilgi için teşekkürler.
rica ederim hocam...

arkadaş ben liseyi eml değil atl okudum.. Anadolu teknik lisesi.. istisnai bi durum bilen bilir.. lisenin kendisi 5 sene.
1hazırlık + 4 sene normal okudum yani. ünide de malum böte...
ben kaç kademe alıcam :)
emekli olurmuyum seneye :D:D

İlk atandığım yıllarda bende ikisi için başvurdum ama sadece birini alabileceğim söylendi ve o dönemki uygulama da öyleydi. Anadolu meslekden 1 aldım üniversite hazırlık yalan oldu. Bu durumda tekrar başvurabiliriz.

nht268' Alıntı:
üniversite hazırlık yalan oldu. Bu durumda tekrar başvurabiliriz.
ünv hazırlığa verilmiyor zaten hocam... ancak yüksek lisans işin icine girerse oluyor yoksa olmaz....

lemmings' Alıntı:
arkadaş ben liseyi eml değil atl okudum.. Anadolu teknik lisesi.. istisnai bi durum bilen bilir.. lisenin kendisi 5 sene. 1hazırlık + 4 sene normal okudum yani. ünide de malum böte... ben kaç kademe alıcam :)
emekli olurmuyum seneye :D:D

hocam ben de ATL bitirdim. Lakin 5.seneyi okumadık biz. isteyen varsa dilekce versin dediler kimse vermedi. zaten bizden önceki seneden 2 kişi vardı tek yaptıkları öylesine gelip gitmek top oynamak dolanmaktı...

gelelim konuya;

"b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmü yer almaktadır.

ortaokullar da liseler de 3 yıldı.
sizin Hazırlık+3+1 = 5 oldugundan dolayı siz +1 den dolayı 1 kademe almaya hak kazanırsınız.

dilekcede de;

Anadolu teknik lisesi bilgisayar donanım bölümü mezunuyum. Hazırlık+4 şeklinde 5 yıllık lise eğitimi aldım. Diploma örneği EK'tedir.

"b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir."
hükmü yer almaktadır.

xxxx tarihinde yukarıdaki maddeden dolayı tarafıma 1 kademe terfisi verildi. Kadro kaydı dökümü EK'te sunulmuştur.

Ancak söz konusu maddede belirtildi üzere "...Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. ..." hükmü olduğundan tarafıma 2 kademe terfisi verilmesi gerekmektedir.Yapılan hatanın düzeltilmesi ve tarafıma 1 kademe terfisi daha verilmesini istiyorum.

Geregini arz ederim.

EKLER
1- lise diploması
2- kadro kaydı dökümü

hocam maddede
normal öğrenim süresinden fazla her basarılı yıl dedigi icin 1 kademe almanız lazım normalde

teknik eğitim mezunu diyor ama bu durumda böteye yine bişey yok :)
yaw böte okuyan kafama eşekler anırsın

cyln hocam siz o zaman AML bitirmişsiniz,5.seneyi okumayınca AML okuyunca ATL oluyor..
bu bir farklılık yaratır diye düşünüyorum başarıyla bitirilen her yıla bir kademe veriliyorsa.

o zaman anladığım kadarıyla hazırlıktan 1 kademe, 5.yıldan 1 kademe,
Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir. maddesinden de 1 kademe, toplamda 3 kademe ilerlemesi almam gerekiyor..
doğru mu anladım acaba?

Ben Teknik Lise Mezunuyum. Dolayısıyla hazırlık görmedik.
Ama 4 sene okuduk.

Ve daha sonra malesef BÖTE okudum.

Şimdi ben liseden dolayı bir kademe alabilirmiyim?

Yoksa Teknik lise mezunu olmam nedeniyle ve Üniversite de BÖTE okuyup bilgisayar öğretmenliği yapmamdan dolayı bir kademe alabilirmiyim?

"b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmü yer almaktadır.
Göreve 9/1 olarak başlamıştım. TEF mezunlarına ilave 1 derece verilmesi ile ilgili dilekçe yazıp 8/1 olarak düzelttirmiştim.

Anladığım kadarı ile ilave 2 kademe alabilmek için; 4-5 yıllık bir Teknik-Anadolu Teknik lisesinden mezun olmak ve Üniversite sonrası öğretmenlik yapmak gerekiyor.

Ben Teknik lisede okudum ama 11. sınıf sonunda EML diploması alarak mezun oldum. Lisede hazırlık da görmedim. Dolayısıyla bu 2 kademenin hiç birisinden yararlanamayacağım. Yanlış mı düşünüyorum :?:

monerello' Alıntı:
cyln' Alıntı:
selen-tec' Alıntı:

xxxx okul müdürlüğü'ne

almak istiyorum.
gereğini arz ederim.

işin espirisi şu:

*Arkdaşlar ben de bu durumdaydım, sadece Liseden dolayı bir kademe aldım.. TEF mezunu olmama rağmen, MEM orta özlük şubesinin cevabı ancak teknik kadroda olursanız 2. kademeyi alabilirsiniz dediler.

*Şimdi Sorum şu: İlk atamam ilköğretimdi, ilerde Meslek Lisesine geçersem; 657/36/(b)"Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." maddesinden yararlanıp bir kademe daha alabilir miyim ?

Saygılar..

sadece birinden alabilirsin kardeş her ikisinden nasıl alacaksın ki?
burada yanlış olan birşeyler var. ilerde sorun olabilir haberin ola
saygılar

Geri