umreye giden var mı?

Kodla Büyü
RoboTek' Alıntı:
hangi şehirde yaşam kolay.bir kaç forumdan bilgi aldım gibi mesela s.arabistanda ev kiraları çok yüksekmiş kiralar 5-6 aylık peşin alınıyormuş 4-5bin tl gibiymiş 22 bin sar diyor biri.Ben seneye ortadoğu için sınava gireceğim de ondan sormuştum

oncelikle tum forumdakilerin selamlarını ulaştır medine ve mekkede. bol dua ettim sizlere de nasip olsun diye.hatta forumdakiler adına tavaf bile yaptım.

kalma olayına gelince.hocam iki kişiye sordum medinedeyken kiralar yerine göre değişiyor. 10bin ile 20bin riyal arası yıllık dediler.1 lira 2.4 riyalden hesapla. orda kalmak içinde 20bin riyal ikamet bedeli odemek lazımmış. su pahalı, akaryakıt su pahasına(bizim ulkeye gore yani).10 riyale 1 hafta dolaşırsın araba ile dediler. mekkeyi sormadım ama orası daha pahalı gibi geldi bana

Kabeyi ilk görünce edilecek dua Kabul olunduğu için

kabeye yaklaştığında sana hatırlatacak birşey bul. sakın aklından çıkarma

ahmet27 hocam eline emeğine sağlık bizi çok aydınlattın Allah razı olsun ibadetleri ni kabul etsin inş

hocam yalnız mı gittin eşin yada arkadaşların varmıydı ?
şirket mi yoksa diyanet mi?
birde nasip se bu yaz ramazanda düşünüyoruz daha maneviyatlı olsun diye çok mu zorlanırız ne derseniz

Sağlam bir güneş gözlüğü al.

Mescidi Nebevide yeşil halılar yatsıdan 1-2 saat sonra müsait hale geliyor. İstersen sabah namazına kadar orada durabilirsin. Ayakkabılara dikkat. Temizlikçiler bulduğunu atıyor temizlik yaparken. (geceleyin)

Hacerül esvedi öpmek istiyorsan ikindiye 1 saat kala sıra oluyor. O sırayı takip edeceksin. Rüknü yemaninin oradan.

Hergün 2 defa iç çamaşır değiştirmek zorunda kalıyorsun. Tedarikli git. Gerçi şu an havalar o kadar sıcak değildir.

Alışveriş istiyorsan Mekke değilde Medine de yapmalısın. "Acve" hurması almayı unutma.

Allah kabul etsin şimdiden.

Allah yolunu açık etsin, kabei muazzamaya ulaştırsın,sevdiklerine yaklaştırsın,sevmediklerinden uzaklaştırsın,kuran okuma alışkanlığı kazandırsın.Ümmeti müslimana,Filistin'e-Gazze'ye,Afkanistan'a ve müslüman ülkelerinden hristiyan askerlerinin çıkması için dua et.

ozvatan' Alıntı:
Allah yolunu açık etsin, kabei muazzamaya ulaştırsın,sevdiklerine yaklaştırsın,sevmediklerinden uzaklaştırsın,kuran okuma alışkanlığı kazandırsın.Ümmeti müslimana,Filistin'e-Gazze'ye,Afkanistan'a ve müslüman ülkelerinden hristiyan askerlerinin çıkması için dua et.

hocam Allah razı olsun. konuyu acalı cok olmuştu.çok şükür gittik geldik.

ne güzel genç yaşlarda oraları gidip görmek. rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. sizin umrenizi de kabul etsin, hacca gitmeyi de nasip etsin..

Bize de nasip oldu geçen yaz gidip geldik, eşim ve kızımla(6yaş) birlikte... Önerileri okuyunca ne kadar özlediğimi farkettim... :cry: Allah isteyen herkese nasip etsin.

hocam biraz reklam gibi olacak ama gidip gelen bilir tadını ve bu güzelliği bana yaşatan şirketin adını vermeden edemeyeceğim HİZMET TRUZM ile giderseniz hiç ama hiç sıkıntıya gerek yok herşey tam pansiyon zaten başında bir sürü hoca efendi seni yönlendiriyor tamamen ibadet dolu manevi bir umre yapıyorsun. ben orada gördüm bazı hacılar çok başı boş ne yapacaklarını bilemezken biz sürekli programlarla dolu bir umra yaptık kesinlikle tavsiye ediyorum madden ve manen HİZMET Truzmi kaçırmayın derim evet 100 150 euro fazla ama sunulan hizmet çok daha fazlasına değr anlatmakla olmaz deneyin farkı görün

Hocam Allah razı olsun sizin önerileriniz her zaman çok değerli inş dularınızla bu yaz bize nasip olur Beytullah ı görmek

selam,
bu haziran ortası bizde gitmeyi düşünüyoruz ailecek ama izin işlemleri için ne yapmak gerekiyor arkadaşlar bilen varmı? seminer dönemine geliyor.

hocam hayırlı olsun; hayırla gidip hayırla dönün inşaAllah..
toplam maliyeti ne kadar 15 günlük gidilip gelinince acaba ?

egitimci34' Alıntı:
hocam hayırlı olsun; hayırla gidip hayırla dönün inşaAllah..
toplam maliyeti ne kadar 15 günlük gidilip gelinince acaba ?

Hocam bence çoktan dönmüşlerdir. Konu 2010 da açılmış çünkü. :D

Nasipse bir sonra ki yaz için para biriktirmeye başlıyoruz umre için..Herkese nasip etsin Rabbim.

Geri