Ultrasurf Engelleme

Kodla Büyü

acan23

Site Gezgini
Arkadaşlar Lab'da öğrencilerin UltraSurf kullanmalarını nasıl engelleyebilirim.

Ben msn yi engellediğim gibi engelliyorum çalışmasını istemediğim programları
ŞU ŞEKİLDE:
Başlat>Çalıştır>mmc : (Nedir bu elbette konsol kök yönetimi)

Dosya>Ek Bileşen Ekle/Kaldır

Ekle>Grup İlke Nesnesi Düzenleyicisi ( burada Yerel Bilgisayar olucak sonu tıkla) ekle diyoruz.Kapat diyoruz

Şimdi Konsol Kökünde Yerel Bilgisayar gözüktüğünüde gördük

İkinci İşlem :

Yerel Bilgisayar / Kullanıcı Yapılandırması / Yönetim Şablonları / Sistem

Burda şöyle bir seçenek var : Belirlenen Windows Uygulamalarını Çalıştırma -

Etkin > Göster > msnmsgr.exe yazıp Ekliyoruz. (buraya çalışmasını istemediğimiz uygulamaları yazıyoruz. game.exe, u.exe,... gibi)

Tamam deyip kapatalım isterseniz bu kökü Konsol 1 diye kayıtta edebilirsiniz.

Makine Restart edildiğinde Mesenger bu ayarın yapıldığı makinede çalışmaz.İptali içinde aynı yolu izlerseniz izin vermiş olursunuz

anti ultrasurf çok fazla işe yaramıyor. Çünkü öğrenciler görev yöneticisinden kapatıyorlar.

ayrıca u.exe yasakladığınızda öğrenciler dosyanın adını değiştiriyorlar. Bir şekilde çözüm yolunu buluyorlar.

Ultrasurf konusunda öğrenciler 1 ben 0.
Birde imalı imalı dalga geçiyorlar hocam ultrasurfu kapatmışsınız diye.
:verymad: :verymad:

netsupporttan ceza verin :mrgreen: ultrasurf kuranların internet erişimini kesin :lol: ben öyle yapıyorum... "hocam yaaa" sesleri yükseldikçe haz duyuyorum o zaman öğrenciler 1 biz 1 oluyo :puhaha:

peki arkadaşlar,
bu ultrasurf ya da freegate gibi programların denediği proxy değiştirme yollarını engellemek için modem ayar sayfasında önemli bir yer var mı acaba?
bazı siteleri engellemek için, modem ayar sayfasındaki url filtering kısmı işe yarar sanmıştım(ki ultrasuf çalıştırılmadan işe yaradı) ama ultrasurf vari programlar çalıştırılınca yine geçit tanımadı.
bu konuda(bazı sitelerin girişini engellemek için) etkili ve basit bir çözüm bulan arkadaşımız var mı acaba aramızda?..
(türk telekom bile belli sitelerin girişine engel olamıyo biliyorum ama, ama biz hani bilgisayarların dünyaya (internete) açılırken ilk bağlandığı cihazdan bi engel koyamaz mıyız acaba?..)
şimdiden teşekkür ederim..

hocam çok araştırdım. Tek çözüm modemden site kısıtlaması vermek. Ama onuda yapınca zaten yavaş olan meb interneti iyice kasıyor.
Çözüm: ?????

adnan54' Alıntı:
Tek çözüm modemden site kısıtlaması vermek.
işte adnan54 hocam, ben onu da yaptım modemden site kısıtlamasını. ultrasurf çalışınca o da sitenin açılmasına engel olamıyor.. bilmediğim bi ayarları mı var bilmiyorum. firewall kısmında url filter yapıyorum. ultrasurfsüz hakkatten açmıyor(evde denedim.) ama ultrasurfle sınır tanımıyor.
ne yapmalı bilmiyorum..

bu arada ultrasurf meb bağlantı hızını da arttırıyor mu ne?..

Ne güzel internetiniz varmış öyle. Öğrenciler girmesin diye kapatabiliyorsunuz bile. Biz de bi siteye 10 dakikada anca giriyor.

mystreous' Alıntı:
Ne güzel internetiniz varmış öyle. Öğrenciler girmesin diye kapatabiliyorsunuz bile. Biz de bi siteye 10 dakikada anca giriyor.
normaldeki girişten bahsetmiyorum hocam.bizde de aynı, normal haliyle 10dk. da anca giriliyor(yasaklanmayan sitelere,f5 yapa yapa). ultrasurfle giriyorlar facebook'a falan. o haliyle engellemekten bahsediyorum.

Hocalarım merhaba, öğrenciler ultrasurf kurmuş kaldırmak istediğimde program yüklü program listesinde görünmüyor. Zaten admin hesabında görünmüyor, vestel hesabında ise kaldıramıyorum. ne yapmam lazım ?

Geri