Ücretsiz Lisanslı Office 365 pro. Türkçe

Kodla Büyü

hiboz

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Microsoft öğretmen ve öğrenciler için ücretsiz olarak Office 365 professional sürümünü veriyor. Bir mail adresiyle 5 pc kurulumu yapılabiliyor.

Videolu gösterim:

1- Tarayıcıda açık olan hotmail oturumunuzdan çıkış yapın. Münkünse hotmail çerezlerini temizleyin. (3. maddedeki isim, soyisim resmini göremiyorsanız Microsfot sitesine ait tarayıcı geçmişini ve çerezlerini temizleyin. )

2- https://signup.microsoft.com/Signup...REMIUM_FACULTY&culture=tr-TR&country=TR&ali=1

3- Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda resimdeki ekranla karşılaşacaksınız. Bütün bilgileri rastgele yazabilirsiniz. Gerçek bilgi girmek zorunda değilsiniz. Okul e-postasının uzantısının @meb.k12.tr olmasına dikkat edin. Resimdeki gibi doğru olmasına gerek yok. Herhangi bir mail gelmeyecek.
1.JPG

4- Sonraki sayfaya geçip kullanıcı adı ve parola belirleyin.
2.JPG

5- Kullanıcı adı ve parola belirlediyseniz aynı sayfanın altındaki Hesabımı Oluştur'a tıklayabilirsiniz.
3.JPG

6- Gerçek bir telefon numaranızı verin. SMS kodu gelecek. Doğru girmeniz gerek tek alan burası. Yani telefon numaranız.
4.JPG

7- Sms kodunu girince biraz bekleyin. Hesabınız oluşturulacaktır. Bu aşamada eğer Office programları zaten yüklüyse oluşturduğunuz kullanıcı maili ve parolasıyla Word, Excel vb bir programda oturum açabilirsiniz.
Bu aşamadan sonraki kısım office programlarını nasıl indireceğinizi anlatmaktadır.
5.JPG

8- Hazırsınız'a tıklayıp Office portalına gidebilirsiniz. Çıkan pencereyi kapatın. Burasıyla işimiz yok.
6.JPG

9- Microsoft 365 admin center sayfasındaki Office'i Yükleyin'e basın
7.JPG

10- Office Uygulamasını yükleyin.
8.JPG

11- İnen dosyayı çalıştırın. İndirme ve yükleme hızı internet hızına göre bir saat civarında sürebilir. İndirdiğiniz dosyayla farklı bilgisayara da kurulum yapabilirsiniz.
9.JPG

Açıklamalar:
*Akıllı tahtada Etkinleştirme için telefonun internetini kullanın. MEB internetiyle bazen hata veriyor.
*Şahsi bilgisayarınızda etkinleştirme için sizi uyarmaz. Arkaplanda kendi etkinleşir. Bir daha sizi asla rahatsız etmez.
*Windows Update hizmeti açık olmalı. Bir kere etkinleşince tekrar kapatabilirsiniz.
*Şu anda bilgisayarımda buradan aldığım lisansı sorunsuzca kullanıyorum (birkaç senedir).

Son düzenleme:
öğrencilere nasıl okul e-postası verebiliyorsunuz.
1 e-posta adresi ile kaç kayıt açabiliyoruz ?

okul e postasını öylesine giriyoruz. 2. aşamada kendi bilgilerimizi istiyor. Kendi belirlediğimiz eposta adresi ile giriyoruz. Öğrenciler için denemedim.

5 taneye kurdum sorun çıkmadı. Sorun çıkarırsa da zaten yeni bir kullanıcı daha oluşturup onun mailini gireriz, etkinleşir.

Son düzenleme:
geçen sene mebin bir etkinliğinde vardı.
3-4 pc ye yüklemiştik sorun olmamıştı.
ayrıca mac tede çalışıyor.

okulun kurum koduna ait olan adresi mi girmemiz gerekiyor?
Okul telefon numarasına cep telefonu mu yazmalıyız onay maili geliyor mu?
ikinci sayfada kullanıcı kimliği kısmında şirketiniz diye bir bölüm oraya ne yazıyoruz?

deneme sürümü diyor etkinleştirmeyi yapmama rağmen? 1 aylık

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    17.6 KB · Görüntüleme: 236
okulun kurum koduna ait olan adresi mi girmemiz gerekiyor?
Okul telefon numarasına cep telefonu mu yazmalıyız onay maili geliyor mu?
ikinci sayfada kullanıcı kimliği kısmında şirketiniz diye bir bölüm oraya ne yazıyoruz?
Okul maili, adı ve teleonununu rastgele de yazabilirsiniz. Ben doğru yazdım belki gelmez diye ama okul telefonu ile ilgisi yok.
2. sayfada kendi telefon numaramızı veriyoruz, çünkü doğrulama kodu geliyor.
Şirket adını da rastgele doldurun.

Bende de telefon numarası falan sormadı doğrulama 1 ay yada daha uzun sürebilir dedi sürüyor mu okadar yaw:(

Ayy ben de aaz önce doldurdum üye oldum da bi yerlerde ücret filan yazıyodu sanki.. okula borç yollamasın bil gates amca.. haciz neyim gelmesin benim yüzümden :eek::rolleyes::oops:

Geri