Ücretsiz Açık Kaynak BTS Kontrol Programı > iTalc

Kodla Büyü

Parhelion

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Derslerimizde bir yandan telif hakları ve güvenlik gibi konular işlerken kullandığımız programlar da telif hakları çerçevesinde olmalı diye düşünüyorum. Bu konuda Netsupport ve Netop School gibi programlara alternatif olarak iTalc isimli ücretsiz bir program var. Program hem Windows hem de Linux sistemler altında çalışabilmektedir. Pardus depolarında da bulabilirsiniz. Üstelik 5MB gibi küçük bir boyutu var. Tavsiye ederim :wink:

Programının bazı özellikleri:

• Bir bilgisayar ağındaki bilgisayarların o an ne ile uğraştıklarını ilgili bilgisayarın ekran görüntüsünü alarak görme.
  • Ağdaki bilgisayarlara ana makineden destek verme veya yardım etme.
  • Ana makineden diğer bilgisayarlara bir örnek veya uygulama gösterme. (Her bilgisayar kendi ekranında aynı anda görür)
  • Ağdaki herhangi bir bilgisayarı ana makineden kilitleme
  • Ağdaki bilgisayarlara metin mesajları gönderebilme
  • Ağdaki bilgisayarları ana makineden kapatma veya yeniden başlatma
  • Ve diğer özellikler...

DOWNLOAD: http://italc.sourceforge.net

Windows için kurulum rehberi: http://italc.sourceforge.net/wiki/index.php?title=Installation#Installation_under_Windows

Pardus için kurulum rehberi: http://www.ozgurlukicin.com/forum/paketler/7686/?page=1

hemen incelemeye almak lazım bakalım bizim bilgisayarlarda çalıştırabilecekmiyiz

Netsupport, netop school gibi sınıf bilgisayarlarını yönetmek amaçlı bir program hocam. (BTS kontrol programları konusu altında da olduğuna göre :) )

desteklediği işletim sistemleri Windows 2000/XP püffff ne zaman bu labdan kurtulucam

Evet hocam 98/me desteği artık kalkmak üzere. en azından 2000 kurabilirsiniz aslında makinelerinize. Biraz yavaşlar ama ince ayarlarla idare eder bir performans alınabilir. bi deneyin derim :)

teşekkürler hocam denicem umarım iyidir valla korsan kullanmak istemiyordum çok iyi oldu

Hocam windows altındaki italc Türkçe kurulumu ile ilgili bilgi nereden bulabiliriz? Eğer bu programı yüklemeyi bilen arkdaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok iyi olur. Teşekkürler.

Labda bazı pcler netsupportu kaldırmıyor kitlenip kalıyor zavallılar :D bu nasıl deneyen arkadaşlar? kasma vs yapıyor mu?

"Ucuz etin suyu kara olur" derler ama en azından lisans problemi yok . Pazartesi denemeyi düşünüyorum kısmet olursa. Olumlu yada olumsuz şeyler olursa burada paylaşırım. Deneyen olursa bana da haber ederse sevinirim.

Parhelion' Alıntı:
Derslerimizde bir yandan telif hakları ve güvenlik gibi konular işlerken kullandığımız programlar da telif hakları çerçevesinde olmalı diye düşünüyorum.
Teşekkürler hocam, bu yüzden kontrol programı kullanamıyordum bunu deneyelim :+1:

Italc programıyla öğrenci bilgisayarlarına dosya gönderebilirmiyim, internetlerinde kısıtlamaya gidebilir miyim?

arkadaşlar bu programı kullanan var mı acaba? program ilk açılışta parola soruyor.ben parola belirlemedim.programı çalıştıramıyorum.

Geri