ubuntuda yazıcı problemi

Kodla Büyü

ekicimert

Seçkin Üye
Seçkin Üye
slm arkadaşlar evdeki ve okuldaki bir kaç bilgisayara ubuntu, pardus ve linux mint gibi işletim sistemleri kuruyorum artık. Bir problemim var çözemedim. ubuntu yüklü bilgisayarımdan modeme ağ kablosu ile bağlı olan Kyocera Taskalfa 221 (Fotokopi makinası aslında ama yazıcı olarakda kullanıyoruz) yazıcısına bağlanamıyorum. yazıcılar simgesine tıkladığımda "yazdırma hizmeti kullanılabilir değil, bu bilgisayardaki hizmeti başlatın veya başka bir sunucuya bağlanın" yazıyor. hizmet başlat pasif durumda. Bağlan butonuna tıkladığımda lCups sunucusu: localhost dediğimizde Cups işleyişi sırasında bir hata meydana geldi " failed the connect the server" yazıyor.

bu konuda ne yapabiliriz bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hocam linux işletim sisteminde malesef bazı donanımlar desteklenmiyor. belirttiğin donanımın desteklenip desteklenmediğini ubuntunun Türkiye forumunda bak. eğer desteklenmiyorsa yapabileceğin pek birşey yok.
bu arada bende okul ve evdeki bilgisayarlarda linux kullanıyorum. :+1: Yaşasın Linux :++:

hadi o yazıcıyı desteklemiyorda, yazıcılar sekmesine tıkladığımda yazdırma hizmeti kullanılabilir değil diyor. yani başka yazıcıda yükleyemem

Geri