TV nizi nasıl seçiyorsunuz?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar
Smart tv vb 1.500 tl üstü tv alırken teknoloji marketlerinde hangi testleri uyguluyorsunuz? Test için resim, animasyon, video vb dosyaları nerden indiriyorsunuz?
Bilgili arkadasların bilgisinden faydalanmak iyi olur

Hocam benzer bir konu açmıştın.Bu kadar sıkı inceleme sonucu alınan televizyonlar genelde sıkıntı çıkarır.Çok kurcalama,git al hoşuna giden bir tane,kasma kendini.Ben aldığımda led tv yeni çıkmıştı. Smart tv,sonra 4k çıkardılar,Teknoloji böyle bir şey.Aynı oyun sektörünün zoru ile çıkan bilgisayar/laptop gibi.

hocam çok kasmaya gerek yok, lg, samsung gibi markalarda istediğin ölçüdeki televizyonlardan hangisi ucuzsa al gitsin, aradaki görüntü kalitelerini anlayabilmek için çok ayrıntılı bakmak lazım

bende bir sürü özelliği olan tv almıştım zamanında. Bir iki ay hevesle özelliklerini kullandıktan sonra heves geçti. Şimdi sadece zap yapıp kullanyorum. çok para ver me bence. sadece istedğin botutta olsun yeter.

adadeniz' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar
Smart tv vb 1.500 tl üstü tv alırken teknoloji marketlerinde hangi testleri uyguluyorsunuz? Test için resim, animasyon, video vb dosyaları nerden indiriyorsunuz?
Bilgili arkadasların bilgisinden faydalanmak iyi olur

Hocam henüz TV almadım. İnşallah 10 yıl daha almayı düşünmüyorum.

Hocam gözü kapalı almak yerine neyi niye aldığımızı bilmek daha iyi olmaz mı?
Tamam kurcalama diyonuz da arkadaslar diyor ya bazen kaç haftadır araştırıyorum diye...
Araştıran arkadaslar neyi nasıl araştırıyorlar onu öğrenmek istiyorum

adadeniz' Alıntı:
Hocam gözü kapalı almak yerine neyi niye aldığımızı bilmek daha iyi olmaz mı?
Tamam kurcalama diyonuz da arkadaslar diyor ya bazen kaç haftadır araştırıyorum diye...
Araştıran arkadaslar neyi nasıl araştırıyorlar onu öğrenmek istiyorum
sakınan göze çöp batar hocam...formül basit
bütçe-(odanın m2 si+istenilen özellik)=almak zorunda kalınan tv

işin şakası bir yana da ben şuna dikkat ederim
1-webos olmaması(yani lg alma)
2-tazeleme hızı

----
3 boyutuyla uğraşmam bir kere açmışlığım yoktur. görüntü net olsun ekran renkleri canlı olsun(2.maddeyle alakalı) hızlı geçiş olsun yeter.

nacizane tavsiyem kesinlikle samsung (Tizen işletim sistemli)

Geri