Türk net internet kullanan varmı?

Kodla Büyü

aries32

Site Gezgini
Diğer servis sağlayıcıların AKK saçmalığından dolayı türknete geçmeyi düşünüyorum ancak sadece net üzerinden bayiliksiz bir firma olmasından dolayı forumda türknet kullanan arkadaşlar varsa birkaç yorum alabilirmiyim ?

Bir kaç ay evvel aynı durumdaydim. Turk net cazip gelmişti bana. Ancak internet te biraz araştırdım çok fazla olumsuz yorumla karşılaştım bende vazgeçtim. Ama kampanyası iyidi. Taahutsuz olması güzel bir avantaj . Teknik destek sıkıntısı varmış.

1 haftadır türknet kullanıyorum. Çok memnunum hocam tavsiye ederim.

Sorun yaşamazsanız iyi ancak sorun yaşadığınızda teknik destek almak zor oluyor. 1 yılda 2 kez sorun yaşadım ilki 1-2 saatte çözüldü, ikinci sorunda ise 7-8 saat bekledim. Şu tarafı güzel taahhüt yok canınızı sıkarsa hemen iptal ettirirsiniz.
Bir de ilk ay bedava kampanyası vardı araştırın onu da

Bende kullanıyorum. Memnunum. Sadece başlangıçta binada altyapı var mı diye bakıyolar. Varsa bina içindeki dolaba sizin adınızın yazılı olduğu ucu açık şekilde kabloları görürsünüz kısa süre içinde. Bağlantıyı yapmak ya da yaptırmak sizin sorumluluğunuzda. Biz balkondan binanın dışından kablo ile kendimiz bağladık.

Kullanan arkadaslarim var çok memnunlar bağlantı hızı çok iyimis sorun çıkmamış hiç , vdsl kullanmak gerekiyor sanirim, ben de başvurdum haftaya bağlanacak, vdsl onlardan alırsanız 180 tl siz daha ucuza bulabilirsiniz dedi bana müş hizmetleri, bir arkadaşının referansiyla baglanirsan ilk ay ücretsiz her ikinize de, akn için düzenli ödemede hediyeleri varmış,hep mış miş bakalım baglaninca gorucez

Bu aralar turk Telekom ekipleri başka sağlayıcıların işlerini çok aksatıyor. Taahhütsğz olduğu ne ekstra ücreti yok. Başvur bağlanmazsa iptal et. Bu arada 1 ay bedava kampanyası var. Referans olabilirim. 1 ay sana 1 ay bana bedava veriyor. Teknik olarak yardımcı olmaya çalışırım.

ben 3 yıldır kullanıyorum hocam 3-4 defa büyük sorun yaşadım sorun iç tesisatta dediler sorun ben tamirci çağırdım iç tesisatı çözdü diye tekrar aradım 1-2 saatte çözdüler
Not: Tamirci çağırmadım tabi ki :=)

2 yıllık taahhütlü süremi tamamladıktan sonra yaklaşık 1 yıldır da taahhütsüz kullanıyorum.
Müşteri hizmetleri ile yapılabilecek işlemler için telefonda sıra beklemiyorsunuz. (Müşteri sayısının TT kadar olmamasından dolayı)
Kurulum ve teknik ekip işlemlerini TT yapıyor.
İlk kurulumda hız testi ile hızımın düşük olduğunu tespit ettim, TT nin düşük hızda porta bağlantı yaptıklarını söylediler, aynı gün sorunu çözdüler, 3 yıldır başka bir sorunum olmadı.

2 senedir kullanıyorum türktelekomdan çok çok iyi fiyat konusunda da çok uygun.
habersiz bir şekilde 3-5 3-5 tl arttırmıyorlar.

3 yıldır kullanıyorum. ilk başvurumda altyapıya yine tt baktığı için, yetersiz deyip ilgilenmemişti. Sonra önce tt a başvurdum bağlanınca turknet e taşıdım. ilkte altyapı sebebiyle sinyal kalitesi için gerekli hıza indirme işlemlerinde biraz sorun yaşadım. Sonra 16 mbit başlantıyı 12 mbit e sabitlediler sorunsuz 1.5 yıl kullandım. Sonrasında vdsl geldi. 50 mbit e çıktı hızım. ondada altyapı nedeniyle kopmalar olunca 40 mbit e indirdiler bir daha hiç sorun olmadı. 1.5 yıldır hiç sorunsuz çok şükür hızlı internetin keyfini sürüyorum. Bu konularda asıl sorun altyapı sorunları. parazit oluyor hat sinyal kalitesini bozan nedenle oluyor. Bu tip durumda hız düşümü sinyal kalitesini arttırıyor. Tabi hız düşümü diye aslında bişey yok sadece o bölgede altyapının izin verdiği hızı bir şekilde sorunlarla tespit ediyorlar ve o bölgeyi aslında o hıza düşürüyorlar yada belirli hız tanımları var. o tanımlar içinde kalmak şartıyla bir alt hıza düşürerek sinyal parazitini ölçüyor olabilirler. Sonuç itibariyle kopma sorunları bir şekilde hallediliyor. aynı şey tt de de var ama tt bölgeye daha hakim olduğu için nereye ne kadar sinyal gideceğini çok iyi biliyor ve o oranda hız veriyor. turknet ile bu değer sorun olduğunda teknik servis şikayet yoğunluğuna göre araştırıp geliştirip her neyse bir şekilde yolunu bulup düzeltiyorlar. Ben 3 yıldır çok memnunum. Deneyimli internet kullanıcılarına turknet i tavsiye ediyorum. İnternet konusunda zayıf olanlara da tt yi öneriyorum.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar bende başvurdum bakalım nasılsa taahhütsüz diyerek daha bağlanmadı 1 kaç hafta kullanayım bakalım sonucu görüp ona göre yorum yazarım bende.

Yazın Türknet'e geçiş yaptık. Bağlanması-açılması 1 hafta sürdü. Daha sonra bir müddet kullandıktan sonra hattan kopmalar yaşadık. Yukarıda bir hocamızın da bahsettiği gibi hız yüksek olunca sinyal kalitesi düştüğünden kopmalar yaşanabiliyor dediler, biz de müşteri hizmetlerini arayıp hızı 50 mbps'ye sabitlettik, o sorun çözüldü.
Sonrasında yine memnun bir şekilde bir süre daha kullandık ama bir gece elektrikler kesilince sabah netin olmadığını fark ettik. Bunun için yine arıza kaydı bıraktık, onun çözülmesi de 1 hafta kadar sürdü. Yani sorun olmadıkça çok iyi, olduğundaysa çözümü biraz uzun sürebiliyor- bizim tecrübelerimize göre -. Bölgeye göre de değişiyordur belki teknik destek ve çözümler. Şu an yine memnunuz ama.

2 yıl taahhüt vererek kullanmak zorunda kaldım. İlk bir kaç aydan sonra sürekli donma ve kopma sorunları yaşadım ve maalesef teknik servis konusunda çok problemli. Haftada 2-3 defa arıyordum ortalama buna rağmen 2 yıl boyunca çözülemedi problem. Neler çektiğimi anlatamam. Taahütün bittiği gün kapattım Türk telekoma geçtim. Aynı bina olmasına rağmen şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Bedava bile olsa TurkNet kullanmam, asla da tavsiye etmem.

Geri