Turk.net Fiber

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar aramızda Turk.net fiber alt yapıda olan bir arkadaş var mı?
Turk.net adsl kullancısıydım 35 mbit. Yeni taşındığım binada fiber olduğundan nakil olmadı ve yeni üyelik yaptım Turk.net e.

telekom gelip modem kurulumu yaptı ve 24 saat içinde servis sağlayıcımın Turk.net yani interneti aktif hale getireceğini söyledi ancak 4 gün oldu. İnternet yok. Turk.net destek kaydına cevap vermiyor. Modem ayarları için mesaj geldi kullanıcı adınız ve şifreniz diye.
Fiber de bu ayarları yapmaya gerek var mı? Ben yapmama rağmen henüz bir sonuç alamadım. Fiber modem üstünde internet ışığı ilkin yanıp sönüyordu şimdi sürekli kırmızı yanıyor ancak internet yok hala.

fiber turk.net kullanan bir arkadaş kendisinde bağlantının ve modemin internet ışığının ne renk olduğunu söyleyebilir mi? Aktif ise tabi internet?

Turk.net kullanıyorum, turk.net fiber değil . Bildiğim kadarıyla fiber desteği yok. Memnunum genel olarak turktelekoma göre daha ucuz. Fakat iletişim genelde online bir şekilde oluyor. Siz üye olmadan önce sizin evinize turk.net desteği olup olmadığını kontrol ettirmediniz mi? Olması gerekir bence müşteri ilişkileri ile tekrar görüşünüz.

Arkadaşlar aramızda Turk.net fiber alt yapıda olan bir arkadaş var mı?
Turk.net adsl kullancısıydım 35 mbit. Yeni taşındığım binada fiber olduğundan nakil olmadı ve yeni üyelik yaptım Turk.net e.

telekom gelip modem kurulumu yaptı ve 24 saat içinde servis sağlayıcımın Turk.net yani interneti aktif hale getireceğini söyledi ancak 4 gün oldu. İnternet yok. Turk.net destek kaydına cevap vermiyor. Modem ayarları için mesaj geldi kullanıcı adınız ve şifreniz diye.
Fiber de bu ayarları yapmaya gerek var mı? Ben yapmama rağmen henüz bir sonuç alamadım. Fiber modem üstünde internet ışığı ilkin yanıp sönüyordu şimdi sürekli kırmızı yanıyor ancak internet yok hala.

fiber turk.net kullanan bir arkadaş kendisinde bağlantının ve modemin internet ışığının ne renk olduğunu söyleyebilir mi? Aktif ise tabi internet?

Turknet fiber kullanıyorum. Türktelekom geldi bağlantıları yaptı. biz onay verdik dedi. gerisi artık Türknette dedi. Türknetin de hizmeti aktif etmesi gerekiyor. Gelen ayarları kendim girdim ama onların da hizmetini açması lazım. 3-4 saat sonra açtılar benim hizmetimi. bütün ışıklar mavi yanmaktadır.

Valla nasip olursa bir iki haftaya da ben geçeceğim fibere. Binaya yeni fiber hattı döşeniyor. Türknet fiberi tavsiye eder misiniz? Başka alternatif kullanan var mı acaba?

Turknet fiber kullanıyorum. Türktelekom geldi bağlantıları yaptı. biz onay verdik dedi. gerisi artık Türknette dedi. Türknetin de hizmeti aktif etmesi gerekiyor. Gelen ayarları kendim girdim ama onların da hizmetini açması lazım. 3-4 saat sonra açtılar benim hizmetimi. bütün ışıklar mavi yanmaktadır.
Sinyal sorunu olduğunu ve telekom tarafından inceleneceğini söyledi Turk.net bugün. Ne şanssızım. 24 saat beklerken 240 saat olacak sanırım

Benim binada altyapı fiber olduğu için çok başarılı. İndirme hızı 92 mbit yükleme 12
Full HD filmi idm ile 3 dk da indiriyorum. Ben kesinlikle tavsiye ederim fiber varsa.

ttnet den geçiş çok kolay oldu bende. Evrakları kargoladıktan 2 gün sonra aradılar sözlü onay verdim. 2 gün sonra geçiş tamamlandı. Salı başvurdum cumartesi kullanmaya başladım.
Benim tp link TTNet Modemi otomatik resetlemisler ve ayarları girmişlerdi mesaj geldiğinde. Modem arkasındaki varsayılan şifre ile baglanip wifi ayarlarını yaptım o kadar.

Bir ay ücretsiz indirim için aşağıdaki kodu veya linki kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

Davet kodu: YJM15SW96JLA

Bağlantı: https://turk.net/p/YJM15SW96JLA
Turknet Hızlı İletişim Hattı : 0850 288 80 80

Valla nasip olursa bir iki haftaya da ben geçeceğim fibere. Binaya yeni fiber hattı döşeniyor. Türknet fiberi tavsiye eder misiniz? Başka alternatif kullanan var mı acaba?

Sinyal sorunu olduğunu ve telekom tarafından inceleneceğini söyledi Turk.net bugün. Ne şanssızım. 24 saat beklerken 240 saat olacak sanırım
Turknetin en kötü tarafı bu ıletişim ve sorun sözme hızı... Benim eve gelen türktelekom ekibi o an zaten bağlantı sorunu olup olmadığına baktı. sorun yok diyip gitti. sana gelenler tecrübesiz sanırım.

türknetten aşırı memnunum. 5 yıl dan fazladır kullanıyorum.
Sadece hergün saat 00.00 da internetim kesiliyor 1 kere sizde de oluyor mu arkadaşlar

Turknetten mı pismansiniz

Evet neki hocam. Mart 2020'de abone oldum. Ağustosun 15ine kadar bölgesel arıza var diye diye atlattılar. Günde 3-5 defa internet giderdi.
O süreçte internet kullandım ama. 16 hız almam gerekitken 5 hız verdiler. Müşteri temsilcisi yok. Dalga geçer tavırları.

En sonunda bende TURKNET'e geçtim benim davetiye kodumda şu: CRB49UI78LVB

Şu ana kadar 3 tane servis sağlayıcısı kuplandım ve hepsinden memnunum. İlk 2008'de malum türk telekom ile başladık. 2017'ye kadar fiyatında sorun yoktu. Sonra kontrolsüz artmaya başladı. Türknet'e geçtim. 2022 ağustosa kadar kullandım. 3 4 arayla 2 kez zam yapınca şuan Gıbır.net'e geçtim bundan da memnunum şimdi. Hiçbirinde pişmanlık yaşamadım. İnşallah yaşamamda. Fiber hiç kullanmadım binada olmayınca. 50 mbps yetiyor şimdilik.

Operatörler değiştirmem tamamen duygusal.

Geri