TÜRK EĞİTİM SEN DEN İSTİFA MANTIKLI MI

Kodla Büyü

19siyaHBeyaz03

Seçkin Üye
Seçkin Üye
YARIN BU ZAM SONUCU OKUL OLARAK TÜM SENDİKALILAR SENDİKA AYIRT ETMEKSİZİN İSTİFA DİYORUZ....
EĞİTİM BİRSENLİLER KESİN İSTİFA ETMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BEN VE BENİM GİBİ DİĞER TÜRK EĞİTİMSENLİLER KARARSIZLIĞIMIZ VAR AÇIKCASI..
BU HALE GELMEMİZDE İTİBARIMIZI KAYBETMEDE SUÇLU TÜM SENDİKALAR DEYİP İSTİFA EDİLMELİ Mİ? MEMURSENİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRERİZ ONLAR YİNE YETKİLİ SENDİKA KALIR DİYE KORKUYORUZ....
YOKSA EN AZ SUÇ KAMUSEN VE KESKİN DEYİP BU SENDİKALI OLANLAR İSTİFA ETMEMELİ Mİ

kamusen'in bu işte ne suçu varda istifa ediyosunuz çok garipsiniz!! bütün haltı yiyen memursen ceremesini yine kamusen çekiyor hayret bişey arkadaş

memoras' Alıntı:
kamusen'in bu işte ne suçu varda istifa ediyosunuz çok garipsiniz!! bütün haltı yiyen memursen ceremesini yine kamusen çekiyor hayret bişey arkadaş

Hocama katılıyorum yetkili olup işini yapmayan sendikadan istifa et tamam ama TES'de yetkili olursa çalışmasına bak hocam şimdiki yetkili sendika gibiyse sonra istifa et...

Şuan herşey Memursen de bitiyor... Diğer konfederasyonlara uyup girmeseydi o toplantıya sonuç böyle olmazdı...
Kamusen'in de Kesk'in de suçu yok, daha ne yapsınlar... Yetkili sendika memurdan yana değil...

tes yıllardır yetkili iken ne yaptı diye sormak geliyor içimden. acaba %20-25 zam, 200-250 ek ödeme aldılar da bana mı yansıtmadılar diye düşünek istiyorum. ben bir Harranlı olarak devlet sendika paranı veriyorsa elbette ki kendisine muhalif olacak bir grup ve sistem çıkartmaz. bütün sendikalar aynıdır ve hepsinin derdi neden sen yiyorsun da ben yemiyorumdur. belki tek farklılık tabeladaki sendika amblem logo ve isimleri, yoksa hepsi yiyici takımı..

evet tes yıllardır yetkili iken hizmetli ile aynı maaşı almıyodun hocaa

Kimseyi zan altinda birakmak istemem ama su an tum ogrt arkadaslarim tum sendikalarindan istifa ettikleri gun bir ILK ve TARIH yasanacak.ek odemeyi kesin aliriz.
vaktiyle okulun birinde komple sendikadan istifa edip komple kadrolu ogrtler tayin istedik okulun icini bosalttik sabaha okul idaresinin ayagini kaydirdilar.

Egt ve sendikalarin yillarca bagirip cagirdiklarini duyunca bende guzel seyler olacak zannetmistim.
ilici tayinlerine 3 sene sesini cikarmayan sendika 5 ve 8 oldugunda yine sesini cikarmayacak.
su ek derslerin zamlanmasi hikayesi yillari aldi yine beceremediler.
ben 14 sene bekledim duzelen bir sey olmadi.sendikali arkadaslara iyi ogretmenlikler dilerim

tes yıllardır yetkili sendikayken dişe dokunur bir şey almıyordum. güya hükümete muhalif sendikaydı ama yine %3,4,5 gibi rakamlarla zam oluyordu. 3,5 alırsa 3,5 atıyorduk. 4 alırsak dört dörtlük (!) yaşıyorduk. türkiyede sendika yok, sendika ağaları var,sendika yiyicileri var. onun için kimse bana ebs,tes,kesk...ges,kgs... gibi sendikaları anlatmasın.

SENDİKA AİDATINI DEVLETİN VERMEDSİNE BENDE KARŞIYIM............ PARAYI DEVLET VERİNCE SENDİKALAR ASLİ GÖREVİ UNUTUP HÜKÜMETİ KORUYORLAR.... PARAYI KESER DİYE... ONLARDA BİLİYOR PARAYI KESERSE ÜYE SAYISI EN AZ YARI YARIYA DÜŞECEK ........ KAZNÇLARI GİDECEK.........
NE YAZIKKI ÖĞRETMENLERİN YARISINA YAKINI SIRF SENDİKA PARASINI DEVLET ÖDEDİĞİ İÇİN SENDİKALI OLAN.........
DAHA DA KÖTÜSÜ BİR KISMIDA SENDİKA AİDATI 45 YATIYOR AMA AYLIK 10 TL KESİLDİĞİ İÇİN AYLIK 5 TL KARIM var diye düşünüp sendikalı olan
SENDİKALAR DA BUNU BİLİYOR DEVLETTE 45 KOPARMALARINA RAĞMEN MEMURDAN 10 TL YANİ 30 TL KESİYOR.........MADEV DEVLET 45 VERİYOR NİYE 30 KESİYOR HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ
SEBEBİ AÇ GÖZLÜ MEMURLAR O ARADKİ 5 TL İÇİN SENDİKALI OLACAK ÇOK İNSAN OLMASI...

SENDİKA AİDATINI BİZ ÖDEYELİM VE SENDİKALAR BİZİ KORUSUN HÜKÜMETİ DEĞİL...........

Eğitim Bir Sen'e ve öğretmeni rencide eden başbakana ve partisine gösterilen tepkinin boşa gitmemesi için istifa etmeyin

Hocam sen niye istifa ediyorsun Memur-Sen'in üyesi evet demişken, sen neden şerefli sendikandan istifa ediosun...

Kamusen ve Kesk günler öncesinden eylem kararı almış, Memursen katılmamış, dostlar alış verişte görsün diye EBS ancak bir gün öncesinden katılıyoruz demiş.
Bu konu forumda da geçmişti Ahmet Gündoğdu grev sorularına karşılık, eylem planımızı hakem heyitinin kararından sonra 29 Mayısta ortaya koyacağız kabilinden birşey söylemişti. Başlık:
her-telden-f29/ahmet-gundogdu-eylem-planmizi-hakem-heyetnn-kararindan-sonra-t87886.html

Kamusen ve Kesk "bu oranlar kabul edilemez, hakem heyeti toplantısına topluca katılmayalım, kararın sorumluluğu siyasi iktidara kalsın demiş, Memursen "süreci tıkamamak için katılacağız" deyip, hakem heyeti kararının yolunu açmış.

Üstüne üstlük karar Memursen'in tavsiyesi ile hakem heyetine dahil olan akademisyenin oyuyla 7-4 alınmış.

Sen hala süreçte Kamusen'in payı var deyip, Türk Eğitim Sen'den istifa edeyim mi diyorsan ben sana ne diyeyim hocam??

Sendikalı değilim.
9 Hazirandaki eylem kararını da herhangi bir sendika değil, bir memurlar.net üyesi teklif etti. Sendikalar destek versin dediler de bir iki tanesi yalandan atladı üzerine...
23 Mayıstaki eyleme katıldım, 9 Hazirandakine de katılmayı düşünüyorum. Bu işler sendika peşinde koşmakla olmuyor.
Neyse şimdi TES, EBS... kısaltmalarını savunan arkadaşlara şaşıyorum. Sanki sütten çıkma ak kaşık.
Diyorum ki; alayının ......
(Yılladır kullandığım üyeliğim patlayacak şimdi en iyisi yazmayayım bu sinirle. Şu sendika savunuculuğunu burakın artık!)

Birisi hayrına su formdan ornek bır tane doldurup yayınlayabilir mi?Kaç tane dolduracaz kime vercez yarın istifa günüdür.

O sendika veya bu sendika ama mutlaka bir sendikaya üye olun arkadaşlar , eğer üye olmazsanız örgütlü güç olmaktan çıkarsınız...
23 Mayıstaki gibi bir eylemi hayatta gerçekleştiremezsiniz. Ortak bir karar alıp uygulayamazsınız...

Bir hata ettim bir sene önce sendikaya üye oldum, artık alayına isyan. Artık ben de harranlıyım.

İdeolojik olarak kendimi yakın hissetsemde TES'e yansın bunların alayı deyip istifa ettim Cem Yılmaz'ın dediği gibi uğraşsın dursunlar..

hocam gönlün nasıl rahat ediyorsa öyle yapın...

öncesini bilmem ama öğretmenlerin hakları için en çok dava açan hangisi bir bak derim.

bu zam oranlarına alışığız. Önemli olan tüm memurlara ek ödeme verilmişken ve bugüne kadar h ukumtei hiç eleştirmeyen kim bir bak..

Sen istifa edeceksin ama bakalıom E BS liler istifa edecek mi?

schumix' Alıntı:
O sendika veya bu sendika ama mutlaka bir sendikaya üye olun arkadaşlar , eğer üye olmazsanız örgütlü güç olmaktan çıkarsınız...
23 Mayıstaki gibi bir eylemi hayatta gerçekleştiremezsiniz. Ortak bir karar alıp uygulayamazsınız...
:+1:

Eğitimsenli olarak söylüyorum.

Sınıf bilinci olmasa da, Türk eğitim sen muhalif ve mücadelecidir.

Turk hava yollarini bile sizi gecti ogretmen sendikalari.
daha kalkmissiniz orgutlu olacakmisiz miy miy miy
ben 14 senede birsey gormedim.forumdaki yeni ogretmenler bayagi heyecanli.

THY CALISANLARI daha ilk gunden eylemlerini meclise tasidilar.lise mezunu yer hizmetleri 3 bin istiyorum demis.
ogretmeni, sendikasini kim takar.adamlar 176 seferi iptal ettirdi.ogrt sendikalari ogretmenleri once gaza getirdi sonra kaptilar koltuklari.

Maalesef özgürlüklerle dolu ülkemizde sendikalar ve konfederasyonlar yasalarla etkisiz bir halde. Ama bunları hükümetin, devletin gözünde etkili hale getirecekler bizleriz. Şu devirde üye olunacak tek sendika Türk Eğitim-Sen.

Beni sendika işleri çok fazla ilgilendirmiyor ancak eğitim bir sen yinede üye sayısını arttırabiliyorsa(sanmıyorum) sizde etmezsiniz olur biter.

Sayın hocam çok uzun süre düşündükten sonra Türk Eğitim Sen e geçtim ben. Neden mi; çünkü sendikacılığı bir tek burası yapıyor. Sizce konu hak arama olunca; sırf yalakalık için ve hükümetten bişeyler umarak Eğitim Bire geçen bir camiadan hayır gelir mi? İşte bunlara inat Türk Eğitim Senliyim. Bırak istifa etmeyi herkesi burada toplamalı hakkımızı öyle aramalıyız bence..

yandaş candaş vs sendikalardan uzak duracaksın. devlet sendikası ülkemize özgü birşey herhalde.
adamların kimi savunduğu ortada. şimdide konuşsunlar konuşabiliyorlarsa.

ha şimdi biz haketmiyor muyuz? hemde öylede bir hakediyoruz ki. iş para konusu olunca herkesin bir fikri tavrı tepkisi var
neden iş eğitim temel hak ve özgürlüklere gelince ses yok.
neden iş bakanın onur zedeleyici açıklamalarına gelince ses yok
neden iş derslerimizin kaldırılmasına gelince ses yok
neden iş başbakanın öğretmeni yerin dibine sokunca ses yok.

biz öncelikle bunlara sahip çıkaydık birisi bişey söylediğinde ortalığı ayağa kaldırıp sen kimden aldığın güçle beni ezmeye aşağılamaya çalışıyorsun diyebilseydik de önüne gelen konuşabilirmiydi o zaman görürdük.

Geri