Tupperware

Kodla Büyü
aytduman' Alıntı:
öğrenciler için suluk bile var ,bence hiç de sağlıklı değil,cam ürünlerini almak daha mantıklı gibi geliyor bana,plastik kokusunu almak ıyyy :oops:

plastik kokusu geliyor mu suluklarından sanmıyorum çocuklar için cam suluk alternatif olamayacağına göre annelerin içlerinin rahat etmesi açısından bunu kullanabilirler bence kötünün iyisi

bende çocuğum için almıştım su şişesini ama çok iğrenç kokuyor diğer plastiklerden bi farkı yok o yüzden kullanmıyorum.saklama kaplarıda çok abartıldığı kadar korumuyor aslında.mutfakta cam saklama kabı kullanmak zor ama ben tupper a o kadar da güvenmiyorum.

Hemen hemen tüm ürünlerini kullanmakla birlikte tupperware danışmanıyım. Düşünenlere elimdeki ürünleri bana geliş fiyatından verebilirim

tupperware kullananlar oldukça memnun fakat çok pahalı bende almayı düşünmüştüm ama sonra biraz araştırma yaparken tamamen türk ürünü ve kullanılan hammaddesi de bire bir aynı başka bir marka buldum (Moonstar Mutfak gereçleri diye google da aratın internet sayfasından gerekli açıklamaları göreceksiniz). telefonla görüşme yaptım yetkililerle beni homebravo.com sitesine yönlendirdiler oradan sipariş verdim henüz elime geçmedi ürünler kullanmadım ama alternatif olarak kullanılabileceğini düşünüyorum.Tupper ürünlerinin neredeyse dörtte bir fiyatına. Sadece plastik bir kaba o kadar para vermek bana da pek mantıklı gelmiyor açıkçası. Tasarım olarakda aynı ürünler.

onurbulut' Alıntı:
okulda öğretmenler odasında kadınlar arasında çok meşhur olup şunu aldım bunu aldım şu kaba bu kadar para verdim bu kaba bu kadar para verdim ay sende tupperın şuyundan yok mu buyundan yok mu diye hava attıkları plastiğe benzeyip plastik hammaddesi olmayan gereğinden fazla para olan saklama kabı.... alanların o paraları verdiklerine şaşıyorum 200 tl ye salama kabı mı olur arkadaş sanki çelik kasa bide bazı görgüsüzler var sigaraları pakettten çıkarıp tuppera koyan, ıslak mendili çıkarım tuppera koyan, çamaşır makinesi deterjanını tupper da saklayan onlara da allah akıl fikir versin diyorum...

ekşisözlük yorumu gibi olmuş :D

Greenberet83' Alıntı:
onurbulut' Alıntı:
okulda öğretmenler odasında kadınlar arasında çok meşhur olup şunu aldım bunu aldım şu kaba bu kadar para verdim bu kaba bu kadar para verdim ay sende tupperın şuyundan yok mu buyundan yok mu diye hava attıkları plastiğe benzeyip plastik hammaddesi olmayan gereğinden fazla para olan saklama kabı.... alanların o paraları verdiklerine şaşıyorum 200 tl ye salama kabı mı olur arkadaş sanki çelik kasa bide bazı görgüsüzler var sigaraları pakettten çıkarıp tuppera koyan, ıslak mendili çıkarım tuppera koyan, çamaşır makinesi deterjanını tupper da saklayan onlara da allah akıl fikir versin diyorum...

ekşisözlük yorumu gibi olmuş :D
bende ilk okuduğumda aynı şeyi düşündüm.

eyolcu' Alıntı:
Hocam her ne kadar kaliteli olursa olsun ufak bir plastik esyaya o kadar para vermek bana mantıksız geliyor. Sonuçta plastik, zararlı...
hocam Tupperware plastik değildir.ve bence paranız varsa şaşmayın alın kullanın.

eğer almak isterseniz danışman oldum da :) bilişim teknolojilerine özel indirimlerim var iletişime geçebilirsiniz :roll:

manhem' Alıntı:
aytduman' Alıntı:
öğrenciler için suluk bile var ,bence hiç de sağlıklı değil,cam ürünlerini almak daha mantıklı gibi geliyor bana,plastik kokusunu almak ıyyy :oops:

plastik kokusu geliyor mu suluklarından sanmıyorum çocuklar için cam suluk alternatif olamayacağına göre annelerin içlerinin rahat etmesi açısından bunu kullanabilirler bence kötünün iyisi

bende suluklarından kullanıyorum buyukler ıcın olanını, koku yapıyor, hiç tavsiye etmiyorum

edak45' Alıntı:
images

bende bu ürünü tavsiye ederim, elimi rendelemekten kurtuldum

kesinlikle ben de tavsiye ederim bu ürünü.çok memnun kaldım. bir de kızıma mama tabağı, mama saklama kabı ve mama kaşığı aldım. kullanımları çok rahat. bebekler için olan ürünleri bpa içermiyor ama 5-10 üründe bpa varmış. benim aldığım süper şefte de yok mesela. araştırıp almak lazım o kadar para veriyoruz neticede.

arkadaşlar eşim bu ürünlerin neredeyse tamamını satın aldı. bir servet harcadık bunlara. kalite konusunda bir sıkıntı yok ancak arkadaşların da dediği gibi neticede bir saklama kabı için ödediğiniz bedel haddinden fazla. bunun da nedeni maliyetinin yüksek olması değil para kazananın çok olmasıdır. her aldığınız üründen bir sürü kişi para kazanır. aynı kalitedeki ürünleri BİM, A-101 bile satıyor. Hem de 1/10 fiyatına. Ben iyice araştırdım. plastik ürün alırken altına bakın. saate benzer bir şekil göreceksiniz. oradaki ok 5 rakamını gösteriyorsa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

geronimo10' Alıntı:
arkadaşlar eşim bu ürünlerin neredeyse tamamını satın aldı. bir servet harcadık bunlara. kalite konusunda bir sıkıntı yok ancak arkadaşların da dediği gibi neticede bir saklama kabı için ödediğiniz bedel haddinden fazla. bunun da nedeni maliyetinin yüksek olması değil para kazananın çok olmasıdır. her aldığınız üründen bir sürü kişi para kazanır. aynı kalitedeki ürünleri BİM, A-101 bile satıyor. Hem de 1/10 fiyatına. Ben iyice araştırdım. plastik ürün alırken altına bakın. saate benzer bir şekil göreceksiniz. oradaki ok 5 rakamını gösteriyorsa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
arkadaşım sana bu konuda hiç mi hiçç katılmıyorum. çünkü hammaddeleri içindeki malzemeler farklı. bir kere bu tupper ürünlerinin kırılma çatlamaya karşı 10 yıl garantileri var. bimde a101 de bu garanti var mı? yok. adi plastikler çok kolay kırılabiliyorlar. her ikisinden de kullanan biri olarak söylüyorum.

kırılması çok önemli değil alırsın ucuza her sene değiştirirsin ama işin ucunda kullanırken ki sağlık koşulları olunca değer diyosun yani. değer yani

plastik sonucta ham maddesi ne olursa olsun, sağlıksız.... Cam tavsiye ederim...

ya arkadaş aldığımız 1 bağ maydanoz, yarım kilo peynir vs. neyini saklayacaksın.. buzdolabına koyarken poşetsiz koyun yeterli.. tapır mapır hepsi para tuzağı.. plastik, poşet vb. petrol içeren herşey besin maddelerini bozar.. onun dışında buzdolabında hiçbirşey bozulmaz..

hiçkimse' Alıntı:
o kadar basit değerlendirmeyin gözümde lens var benim bu mantık da lens de plastik :eek:
:) bu mantıkla 6 ayda bir tapırlarımızı da değiştirmemiz gerekecek :) bu da benim savunduğum para tuzağı teorisini destekler nitelikte :)

ben de kullanıyorum tupper ürünlerini. 3 aylık da bir üyelik tecrübem oldu her ne kadar toplantılarına katılmasam da. Peynir kabı bahsettikleri gibi peyniri korumuyor. ben artık tereyağı saklıyorum içinde. bir çok ürününü aldım gereksiz olanları da var iyi olanları da. şek şek çok güzel süzme yoğurdu koy çalkala al sana ayran. bir de yeşillikleri hakkaten uzun süre saklıyor. onun dışında salçamı bile tupperda saklıyorum. plastik ama içim rahat. bir de buzdolabında güzel görünüyor. bazen sırf bu yüzden aldığım oluyor hala... :)

yagmurumsu82' Alıntı:
ben de kullanıyorum tupper ürünlerini. 3 aylık da bir üyelik tecrübem oldu her ne kadar toplantılarına katılmasam da. Peynir kabı bahsettikleri gibi peyniri korumuyor. ben artık tereyağı saklıyorum içinde. bir çok ürününü aldım gereksiz olanları da var iyi olanları da. şek şek çok güzel süzme yoğurdu koy çalkala al sana ayran. bir de yeşillikleri hakkaten uzun süre saklıyor. onun dışında salçamı bile tupperda saklıyorum. plastik ama içim rahat. bir de buzdolabında güzel görünüyor. bazen sırf bu yüzden aldığım oluyor hala... :)
yeşillikleri hangisinde saklıyorsun? Bide hangi ürünleri kullanıyosun

bilogrt38' Alıntı:
yagmurumsu82' Alıntı:

hocam yesillikler icin tini minileri kullaniyorum ben alt kismi oluklu ounde de iki tane hava deligi olan:) ben de nerdeyse tum urunleri var bi ara danismanlik yapmistim urunlerin cogu hediye geldi o yuzden:) en ideal urunleri seker kaplar yemek saklamak icin tini miniler yesillikleri saklamak icin yagdanliklari bence en mukemmeli yag sizdirma hic olmuyor ve oval set var bakliyatlar icin boceklenme olmuyor ben butun urunlerinden memnunum

mnskc' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:
yagmurumsu82' Alıntı:

hocam yesillikler icin tini minileri kullaniyorum ben alt kismi oluklu ounde de iki tane hava deligi olan:) ben de nerdeyse tum urunleri var bi ara danismanlik yapmistim urunlerin cogu hediye geldi o yuzden:) en ideal urunleri seker kaplar yemek saklamak icin tini miniler yesillikleri saklamak icin yagdanliklari bence en mukemmeli yag sizdirma hic olmuyor ve oval set var bakliyatlar icin boceklenme olmuyor ben butun urunlerinden memnunum

Şeker kapların boyutları nasıl ki bazıları çok küçük de

Tupper Su şişesi furyası var bu ara. Herkeste görüyorum, bi de plastik damacanadan tuppera koyuyoruz aynı kapıya geliyo gibi geliyo bana :) Benim küçük bi pet şişem var onu kullanıyorum :p

Geri