Tubitak bilim fuarı icin uc boyutlu yazici onerileriniz

Kodla Büyü

bilisimkml

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu seneki tubitak bilim fuari icin uc boyutlu yazici almak istiyorum. Bu konuda tecrubeli ya da daha onceden arastirma yapmis olanlardan oneri ve fikirlerini bekliyorum. Tabi en uygun fiyatlarda. Sanirim baska zaman maddi olarak boyle bir imkanimiz olmaz.

Kendinizde toplayabilirsiniz. Kendimde dahil arkadaşlar için 3 tane topladım. Kendi yaptığınızın çalışması insanı daha çok mutlu ediyor. İyi bir araştırma ile 1000tl altına toplamanız mümkün. Facebook ta 3d printer diy turkiye ve 3d printer paylaşım gruplarını araştırın. Daha çok bilgi bulabilirsiniz.

teşekkür ederim hocam aslında dediğiniz şekilde toplamak proje olarak kullanmaya daha uygun olur ama ya çalışmazsa endişesi oluyor parçaları almak için ödenen miktarda az değil sonuçta. Araştırmaya başlayalım bakalım.

Bu iş için anahtar kelime reprap. Açık kaynak donanım yazıcılar reprap felsefesine göre yapılıyor. Reprap kısacası kendinize bir yazıcı yapınca arkadaşlarınız içinde parca üretip onlarında yazıcı sahibi olmasını sağlıyorsunuz.

Ben reprap wilson ts modelini topladım. Toplamak o kadar zor değil. Youtube girip aratın bu modelin toplanmasını adım adım anlatmış. Hangi vidayı nereye hangi kabloyu nereye takacağınız ayrıntılı olarak videoda anlatılıyor.

Malzeme listesi için reprap.org sitesini kurcalayın. Makine planları. Firmware ve tüm yazılımlar açık kaynak.

sigmoid' Alıntı:
Kendinizde toplayabilirsiniz. Kendimde dahil arkadaşlar için 3 tane topladım. Kendi yaptığınızın çalışması insanı daha çok mutlu ediyor. İyi bir araştırma ile 1000tl altına toplamanız mümkün. Facebook ta 3d printer diy turkiye ve 3d printer paylaşım gruplarını araştırın. Daha çok bilgi bulabilirsiniz.
Kendimi hiç geliştirmediğim konulardan birisi. Söylediğiniz gruba katıldım, biraz inceleme yapıp bilgi sahibi olduktan sonra bir tane de ben toplamak istiyorum açıkcası. Tasarım konusunu bile nasıl aşacağımı bilmiyorum ama yine de ilgilenmek istiyorum :)

Hazır robot kiti almak yerine kendin tasarlayıp plastik olarak basabiirsin. Kitlere dünya para verene kadar uygun fiyata istediklerini yapabiliyorsun. 3boyutlu nesne tasarlamak zor değil. 2 boyutlu çizip kalınlık veya derinlik veriyorsun. Makine bölümündeki öğrenciler solidworks u yiyip yutmuşlar . İstediğin mekaniği çizebiliyor. 3 Boyutlu Yazıcı ile sanaldan gerçeğe dönüşüyor

Hocam yaklaşık bir hafta önce aldığım 3 boyutlu yazıcıyı tavsiye edebilirim. Xyz printing firmasının ürettiği da vinci jr. Beklediğimin üzerinde bir çıktı kalitesi var. Ayrıca satıcı firmanın ilgisi de üst düzey. Fiyatı da 1550 tl. Ben tübıtak kapsamında okul için alacağımı söylediğimde ayrica bir kutu filament hediye ettiler. Herşey bir yana öğrencilerimin derse karşı ilgisi görünür bir şekilde arttı. İncelemek isterseniz
http://n11.com/xyz-printing-da-vinci-jr ... -P84949961

Geri