TÜBİTAK 4006 Çağrı metni yayınlandı arkadaşlar ...

Kodla Büyü
ESKİ
Sergilenecek her bir alt projede en az 3 en fazla 8 öğrenci ve her bir Bilim Fuarında yürütücü hariç en az 2 en fazla 5 danışman öğretmen görev alır. Alt projelere katılan tüm öğrencilerin Bilim Fuarı ve Bilim Fuarları Festivali’nde hazırladıkları alt projelere hâkim olmaları, sunum yeteneklerini ve özgüvenlerini geliştirmeleri amaçlanır.
YENİ
Sergilenecek her bir alt projede en az 3 en fazla 8 öğrenci ve en fazla 3 danışman öğretmen görev alır. Ayrıca Bilim Fuarı genelinde yürütücü hariç en az 2 danışman öğretmenin görev alması gerekir. Alt projelere katılan tüm öğrencilerin Bilim Fuarı ve Bilim Fuarları Festivali’nde hazırladıkları alt projelere hâkim olmaları, sunum yeteneklerini ve özgüvenlerini geliştirmeleri amaçlanır.

Bütün projeler tabloda yer alan tematik alt proje alanlarından olması gerekiyor değil mi?
Bazı okullarda bu alanlardan en az 4 tanesi olacak, diğerleri değişebilir demişler.
Hangisi doğrudur?

Ekli dosyalar

• SmartSelect_20191128-225508_Drive.jpg
    SmartSelect_20191128-225508_Drive.jpg
    317.3 KB · Görüntüleme: 79
Danışman öğretmen sınırlaması kalktı diye biliyorum. Çağrı metni güncellendi diye biliyorum

hangi cümleden fuar zamanı 2 ile 5 i çıkarttınız merak ettim?
Bilim Fuarında yürütücü hariç en az 2 en fazla 5 danışman öğretmen görev alır. Burdaki cümleden çıkardım hocam. Bilim Fuarında diyor aksi halde projelerde derdi ki zaten yanlış anlaşılmaya müsait bir cümle kullandıkları için düzeltmişler. Sorun kalmadı.

arkadaşlar müdür beni yürütücü yapmak istiyor ama ben istemiyorum bunu da belirttim ,değerlendirecekmiş,yürütücülük hiç yapmadım zor iş midir

Diyelim ki Siber Zorbalık ile ilgili bir araştırma, anket yapmak istedik bunu Tematik Alt Proje Alanlarından hangisine yazabiliriz? Buna uygun bir alan bulamadım

Bütün projeler tabloda yer alan tematik alt proje alanlarından olması gerekiyor değil mi?
Bazı okullarda bu alanlardan en az 4 tanesi olacak, diğerleri değişebilir demişler.
Hangisi doğrudur?
bu projeler haricinde konu başlığı yapılamıyor mu arkadaşlar. diğer diye bir konu başlığı yok. en az 4 tanesi bu tematik alt projelerden olmalı yazıyor.

Arkadaşlar ben yapay zeka alanında bir proje hazırlamak istiyorum ama benim kafamda yapay zeka projesi bir yazılım olarak var. Yani bir yazılım yapıp onu proje günü bilgisayarda sergilemek istiyorum. Bu turbitak projesi olarak kabul görürmü? Yada sizce yapay zekaya proje olarak ne gibi örnekler olabilir?

Arkadaşlar ben yapay zeka alanında bir proje hazırlamak istiyorum ama benim kafamda yapay zeka projesi bir yazılım olarak var. Yani bir yazılım yapıp onu proje günü bilgisayarda sergilemek istiyorum. Bu turbitak projesi olarak kabul görürmü? Yada sizce yapay zekaya proje olarak ne gibi örnekler olabilir?
hocam biz geçen yıl siri tarzı bir yazılım yapıp, bilgisayardan çalıştırıp sergilemiştik.

Proje girme formatı için bir dosya hazırladım belki size de lazım olur.

Ekli dosyalar

• Proje Bilgileri.rar
    10.8 KB · Görüntüleme: 81
Araştırma projesi sayısı artık yarı yarıya olmak zorunda değil.
Yürütücü hariç en fazla 5 danışman
1-2-3-4. Hizmet bölgelerinde en az 15 proje. 5-6 hizmet bölgelerinde 10 proje. En fazla 25 proje.
2000+ proje başı 200 lira ödeme.
Projeler alt temalara göre yazılacak ve kelime sayıları azaltıldı.
hocam enfazla 5 danışman diye birşey yok. bir projede en fazla 3 danışman olması lazım

Hocam fuarda toplam 1 yürütücü ve 2 ile 5 arası danışman öğretmen görev alabilecek. Yani max. 6 öğretmenle tüm projeler yapılıp fuar düzenlenecek. Çok zor bir iş bence. Yapacaklara Allah kolaylık versin
hocam nerden okuyorsunuz bunu anlamadım bir alt projede en fazla 3 danışman olabilri diyor 20 alt projen varsa demekki en fazla 60 danışman öğretmenin olabilir

Son düzenleme:
Geri