Tübitak 4006 Başvuru Ekranı En az 100-200 kelime uyarısı

Kodla Büyü

togius

Süper Üye
Süper Üye
Tübitak 4006 başvuruları başladı. Lakin bu sefer de Başvuru Ekranında proje özeti ve amacı için en az 100 er, proje yöntemi için en az 200 kelime girilmesi isteniyor. Oturup her proje için sayfalar dolusu yazacağız galiba. Şimdiden herkese Allah kolaylık versin.

Bu uygulama da bu senenin 2. sürprizi sanırım. Anketlerin sisteme yüklenmesi ve 1000 karakter sınırından en az kelime sınırına uyarlamak gerçekten her sene TUBİTAK mantık değiştiriyor.

Bu yıl işler biraz sıkı olacak sanırım. Bugün Tübitak 4006 için toplantı yaptık. Yeni gelen kurallar biraz işi zorlaştırmış gibi.

Zaten 20 projeyi amaç, özet ve yontey olarak girdiğimizde kitap yazsak yeridir.

Arkadaslar bizim okulda 20 ogretmen var ve hepsi proje hazirlayacak bepsi egzersiz acmak istese acma haklari var degil mi ? Yoksa sadece yürütücü mü açar

Arkadaslar bizim okulda 20 ogretmen var ve hepsi proje hazirlayacak bepsi egzersiz acmak istese acma haklari var degil mi ? Yoksa sadece yürütücü mü açar
hocam sene başı öğretmenler kurul tutanağında ders dışı egzersiz açmak istediğini belirtip ismini yazdıran öğretmenlerin hepsi açabilir.

Tutanak ta yazmayan acamayacak mi hocam. Cunku sene basinda boyle bir dusuncesi yoktu okulun yani idarenin

Tübitak 4006 başvuruları başladı. Lakin bu sefer de Başvuru Ekranında proje özeti ve amacı için en az 100 er, proje yöntemi için en az 200 kelime girilmesi isteniyor. Oturup her proje için sayfalar dolusu yazacağız galiba. Şimdiden herkese Allah kolaylık versin.
boşluk enterla alt satıra inerek bir çözüm buldum. bu kadar uzun ne yazacağız hocam. yöntem en az 200 kelime diyor.

bt4006@tubitak.gov.tr adresine şu e-postayı yazdım;

Merhabalar, XXXXXXX okulunda , Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak çalışıyorum, müdürümüz beni proje yürütücüsü olarak görevlendirdi.
Deneme amaçlı olarak proje girişi yaparken Proje Özeti,Proje Amacı ve Proje Yöntemi kısımlarında sırasıyla 100, 100, 200 kelime sınırlaması var, bu sınır genel olarak öğretmenlerimize biraz fazla geldi. Form tasarlanırken bu kısım hatalı olabilir mi acaba, sınırlama kelime değilde karakter olarak sınır istenmiş olabilir, kontrol eder misiniz?

Gelen Cevap;

Sayın İlgili,
4006 Bilim Fuarları kapsamında alt proje açıklamalarında yer alan proje amaç, özet ve yöntemi alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmıştır. Yıllardır gerçekleşen Bilim Fuarları, alt projelerin hazırlanma, değerlendirme süreçleri ve süreç içerisinde kazanılan deneyimler sonucunda projelerin daha detaylı bir şekilde değerlendirilebilmeleri için böyle bir karar alınmıştır.

İyi çalışmalar dileklerimizle,

Bu sene proje bilgi girişi için hazırlamış olduğunuz bir word dosyası var mı?

hepsinin açma hakkı var ama aynı anda açmaları çok zor çünkü 1 yıllık toplam ders saatinin %6 sından fazla egzersiz açamaz. o yüzden sene başı öğretmenler kurulunda egzersize başvuracak öğretmenler %6 yı geçmeyecek şekilde ayarlanmalı

noktalama işaretlerini kelimelerden ayırsanız kelime olarak sayıyor. ben eksik kalanlar bu şekilde tamamlıyorum. :)

2 senedir okulun Tubitak yürütücüsüyüm, fuar günü hariç hiç zorlandığımı hatırlamıyorum. Bugün kendi projemi sisteme gireyim, rahatlayım dedim, 2 saatir acı çekiyorum, parayı okul kullanıyor, idare alıyor artık her neyse okula harcıyoruz, ama 2 saattir acı çekiyorum, yapacağım proje basit olsun istedim, ama şu 200 kelime, karakter bile değil, resmen harap oldum. Proje iyice derinleşti gitti, bir de bunu yapacağız gerisini siz düşünü. Madem zorlaştırmak istiyorlar , kelime nedir yani bir de ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İl TUbitak Temsilcisi geldi, sebebini söylemiyor.

demek ki kelimeler projelerden daha önemli. bir de bürokrasinin ağırlığından şikayet ederler. gerek var mı bu kadar mantıksız işlere?

Sayın İlgili,
4006 Bilim Fuarları kapsamında alt proje açıklamalarında yer alan proje amaç, özet ve yöntemi alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmıştır. Yıllardır gerçekleşen Bilim Fuarları, alt projelerin hazırlanma, değerlendirme süreçleri ve süreç içerisinde kazanılan deneyimler sonucunda projelerin daha detaylı bir şekilde değerlendirilebilmeleri için böyle bir karar alınmıştır.

İyi çalışmalar dileklerimizle,
Bu gayet yeterli bir açıklama bence:) Mutlaka vardır bir sebebi, adamlar açıklamışlar. Demek ki azıcık detay isteniyor.

Sabahtan beridir bir proje girebildim var mı böyle bir işkence. Enterladım ama kelime tamamlanmadı. :mad:

Sabahtan beridir bir proje girebildim var mı böyle bir işkence. Enterladım ama kelime tamamlanmadı. :mad:
hocam projeleri yazarken eskidim. bazı arkadaşların dediği gibi öyle azıcık detay felan girilmiyor. bildiğin proje başına 400 kelime giriliyor. Bizim okulda bu işe meraklı öğretmen sayısı az olduğundan benim (2) benim girdiğim proje sayısı 18. Resmen yıprandım. Hasari hocam dediğin gibi resmen işkence.

Son düzenleme:
arkadaslar projelerı paylaşsak zaten bıldıgım kadarıyla aynı projeyı yapmakta bır sakınca yok. Bu sene ilk kez katılmaya karar aldık ama ogretmenlerden bırsey gelmıyor yazmaya çalısıyorum 60 kelımeyı zor buluyorum araştırma konusu neredeyse hıc yapmadım zor durumdayım

hocam projeleri yazarken eskidim. bazı arkadaşların dediği gibi öyle azıcık detay felan girilmiyor. bildiğin proje başına 400 kelime giriliyor. Bizim okulda bu işe meraklı öğretmen sayısı az olduğundan benim (2) benim girdiğim proje sayısı 18. Resmen yıprandım. Hasari hocam dediğin gibi resmen işkence.
Sen bitirmişsin ben ancak 4 proje girebildim.

Egzersizler proje parası yattıktan sona başlıyor galiba bu şekilde verdiler hep. Haftalık kaç saate kadar alabiliyoruz bilen var mı ? Y ada en fazla kaç ay alabiliyoruz?

Geri