@ttnet ten @meb e geçenler

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Malum artık okullar @ttnet ten @meb e geçiyor.
Okul olarak daha önce modemi xxxxxxxxxxxxxx@ttnet olarak yapılandırıyordum. Ancak bundan sonra tarayıcıda gelen mesajda xxxxxxxxxxxx@meb olarak yapılandırmamı istedi.
yeni hizmet adına göre SIFRE yazıp 6606 ya mesaj yazıp gönderdim. zaten şifre değişmemiş . Yaplandırmayı doğru yapıyorum bu sefer hiç birşey olmuyor. Bildirim alanında ünlem geliyor yani..

Aynı zamanda modemde internet ışığı kırmızı yanıyor. Telekomcular sorun bizde değil %100 sizde diyorlar. Gelirsek te parası ile geliriz diyorlar.

Başına böyle bir durum gelen.

Hocam sorun Telekom sunucularına. Aynı sıkıntıyı bizde yaşadık. Geldiler Telekom yapamadı. Bölgeyi aradılar ordan düzelttiler. Israr edin gelsinler. Sunucularının güncellenmesi gerekiyor

hikomen' Alıntı:
Hocam sorun Telekom sunucularına. Aynı sıkıntıyı bizde yaşadık. Geldiler Telekom yapamadı. Bölgeyi aradılar ordan düzelttiler. Israr edin gelsinler. Sunucularının güncellenmesi gerekiyor
Telekom sorunu kabulllenmiyor. Zaten modem arayüzüne sorunsuz bağlanıyorum. Telekom da diyor sizin modeminize bizim internet geliyor. O zaman modem arızalı. 3 tane modemde denedim. Kesinlikle sıkıntı modemde ya da bizde değil..

aynı sıkıntıyı bizde yaşadık. telekom sunucularında kullanıcı adımız @ttnet olarak kalıyor, müşteri hizmetlerini arayıp oradan kullanıcı adınızı @meb olarak değiştirince düzeliyor.

RobY' Alıntı:
aynı sıkıntıyı bizde yaşadık. telekom sunucularında kullanıcı adımız @ttnet olarak kalıyor, müşteri hizmetlerini arayıp oradan kullanıcı adınızı @meb olarak değiştirince düzeliyor.
Evet telekomu aradık şu an sunucularda meb olarak gözüküyor dediler

hocam bende geçen dönem çok uğraştım aynı sorunla.Sonunda telekomcularda yapamadı ve son çare olarak okulun statik ip sini değiştirdiler merkezden.Yeni ip noya geçince düzeldi hat.

aynısı bugün oldu
arıza kaydı bıraktıktan 40 dk sonra yaptılar ama evet sonu @meb oldu ve
facebook youtube hepsi daha önce açıkken şimdi filtreye takıldık :D

serbay2' Alıntı:
hocam bende geçen dönem çok uğraştım aynı sorunla.Sonunda telekomcularda yapamadı ve son çare olarak okulun statik ip sini değiştirdiler merkezden.Yeni ip noya geçince düzeldi hat.
meb olunca statik ip ye mi geçiyor

hem meb hattı hem de normal internet hattı olan okullarda normal hatlar meb hattı mı oldu şimdi yani? iki tane meb hattımız mı olacak yani. o zaman birini kapatalım. boşuna para ödemeyelim.

msingil' Alıntı:
hem meb hattı hem de normal internet hattı olan okullarda normal hatlar meb hattı mı oldu şimdi yani? iki tane meb hattımız mı olacak yani. o zaman birini kapatalım. boşuna para ödemeyelim.
valla bizde öyle oldu
2 tane meb hattımız oldu :D

Hocalarım,

Tüm illerin okullarında kullanılan ttnet uzantılı internetler meb uzantılıya çevrilmektedir. Okullarda ttnet uzantılı internet kullanmak malum yasak. Şu anda 1400 küsür okuldaki ttnet uzantılı internet Meb uzantılıya çevriliyor.

hocalarım biz de bugün yeni kullanıcı adıyla tekrar modemi kurmayı denedik çünkü internete bağlanmıyordu. ama kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra " no mci device" hatası verdi ve kurulum yapılmadı. ne yapmam lazım?
ayrıca modem arayüzüne ilk girince de "render nav özelliği boş" hatası veriyor :?

shirinshirinam' Alıntı:
hocalarım biz de bugün yeni kullanıcı adıyla tekrar modemi kurmayı denedik çünkü internete bağlanmıyordu. ama kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra " no mci device" hatası verdi ve kurulum yapılmadı. ne yapmam lazım?
ayrıca modem arayüzüne ilk girince de "render nav özelliği boş" hatası veriyor :?
Telekomla görüştünüz mü Hocam?

Arkadaşlar aynen sizin dediğiniz gibi oldu. Sorun bunların serverlarında yani. @meb uzantısı doğru ama bizim şifreyi değiştirmişler. Fakat şifre her türlü bize yanlış veriliyordu. En sonunda tamam gelin parasıyla yapın dedik. geldiler . yapamadılar tabi ki. En sonunda sorunun kendilerinde olduğunu anladılar ve paşa paşa gittiler. Şu an sorunum çözüldü. Teşekkürler.

Vay ben o telekomcuların yaptığı işi sssssssssseveyim. Geçenlerde internetim yavaş diye müşteri hizmetlerini aramıştım. Ertesi gün baktım benim internet tamamen gitmiş port hatası deyip duruyor. Bende Modeme reset atınca modem kendi kendine otomatik kurulum yaptı. modemdeki kullanıcı adı ve şifresine bir baktım benim değil ama ben bu kullanıcı adı ve şifreyle internete girebiliyordum. telefonumu kontrol ettim telefon benim telefondu ancak kullanıcı adı ve şifresi başkasınındı. Müşteri hizmetleri aradım bana bina içi tesisatınız da sorun var isterseniz ücretli servis yönlendirebilirim dediler. Ben de ısrar ettim telefon hattında benim numaram var ancak internet kullanıcı adı ve şifresi benim değil diye ertesi gün geldiler benim hattı komple kestiler. bir hafta hem telefonum hem internetim gitti. Bir hafta sonra gelip açtılar ancak baktım durum değişmemiş. Müşteri hizmetlerine bir türlü durumu anlatamadım. en sonunda telekom şubeye giderek oradaki adamlara zorla anlattım ve durum öyle düzeldi. Türk telekom olduktan sonra iyice çekilmez oldu her şeyi arap saçına dönüştürdüler.

Geri