Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Trafik sigortası, kasko sorunu( doğa sigorta)

Konu, 'Sosyal Kültürel Eğlence Spor ve Otomobil Forumu' kısmında ozlem22 tarafından paylaşıldı.

1. ozlem22

ozlem22 Süper Üye Süper Üye

Trafik sigortam ve kaskom ayın 21inde doluyor, ben de sigortacıdan fiyat aldım. Doğa sigorta en uygun fiyatı vermiş ama daha önce hiç duymamıştım bu sigorta firmasını. Şimdiye kadar hep zurichten yaptırıyordum. 400tl trafik tutuyor, kaskoyu da onlardan yaptırırsam toplamda 940 filan tutuyor. Daha sonra en uygun fiyatı da zurich vermiş. Trafik 672, kasko da 800 küsür.. kararsız kaldım ya. doğa sigorta yaptıran oldu mu daha önce??

2. ozgur24

ozgur24 Süper Üye Süper Üye

Re: Trafik sigortası, kasko sorunsalı

hocam biraz pahali olsun sorunsuz olsun basinizi agritmasin... zürih sigorta iyidir ilker sigorta var tanidik birde onlardan fiyat alin...

3. rcandir

rcandir Aktif Üye

doğa sigortaya bulaşmayın kooparatif şeklinde kurulmuş bir sigorta şirketi sigorta yaptırınca sizi ortak yapıyor kara ve zarara ortak batacak şirketler arasında görünüyor batınca sizide borçlu çıkarabilirler. bu yüzden uygun fiyat veriyorlar. biraz pahalı olsun ama bilindik şirket olsun.

4. Mr.Spermata

Mr.Spermata Süper Üye Süper Üye

generaliden teklif alın bi de bakalım

5. zomdaki

zomdaki Site Gezgini

En uygun generali den buldum. Trafik 461, kasko sompo 606...

6. ozlem22

keşke yazdıklarınızı okumuş olsaydım doğadan yaptırdım bile, inşallah sorun çıkmaz:((

7. ozlem22

yav felaket tellalı gibisiniz, içime kurt düştü napıcam ben şimdi :( onlar batsa bile ben neden borçlu oluyorum :|

8. bidene

bidene Süper Üye Süper Üye

kooperatif sigortacılık sistemi şeklinde kurulmuş, poliçe bitmeden aracınızı satarsanız 100 tl kesinti yapan bir sistemleri var.

9. iceman1982

iceman1982 Site Gezgini

hocam için rahat değilse iptal ettir paranı iade edecekler sonra başka şirketten yaptırırsın çok zor değil.

10. inikat

inikat Süper Üye Süper Üye

sigorta ücretleri dönem olarak hesaplanıyor. bence bildik bir sigortacıyla konuşun. sonuçta bu bir poliçe ve siz poliçenizi erken iptal ederseniz almadığınız hizmet süreleriyle ilgili ödemelerinizi geri almanız gerekiyor. Sonra başka bir yerden sigorta poliçelerinizi yaptırabilirsiniz. yaklaşık 5 senedir çalıştığım güvendiğim kişilerle devam ediyorum ve gayet mutluyum. süresi dolmadan haber veriyor ve hangi firmadan ne kadar poliçe fiyatı çıkıyor söylüyor. onay verirsem parayı almadan poliçeleri yapıp yolluyor adresime. ödemeyi daha sonra alıyor. tabi burada karşılıklı güven esas olan. poliçelerimi de axa generalli vb firmalardan yaptırıyorum sürekli. bilgi isterseniz özelden yazın telefonlarını veririm görüşürsünüz.
    ama kesinlikle güvenilir bir sigortacıyla görüşün.

11. xxltc

xxltc Süper Üye Süper Üye

hocam bende gecen yil kooperatif usulu calisan bir firmadan yaptirmistim cok sukur ihtiyac olmadi bi sorunda yasamadim sizde cok takmayin bi problem olmaz ins ama takacaksaniz bir daha onlardan yaptirmazsiniz. birde sizin arabaniz kaç model kazaniz varmi yaş da 30 ustu olunca indirim oluyor demişlerdi. 400 trafik sigortası uygun geldi ondan soruyorum

12. rock

rock Seçkin Üye Seçkin Üye

9 Senedir aynı arkadaşla çalışıyorum. En uygununu bulur sunar bana. Bazen daha ucuzu yok mu dediğim de var ama şusunu beğenmiyorum der yaptırmaz. İlk defa doğa dan trafik sigortası yaptırdım.450 tl. Ben de ilk defa duydum ama sonuçta ben trafik sigortasını kasko kadar önemsemiyorum. Karşı tarafı karşılıyor. Genelde de teminatlar hemen hemen aynı. Kaskoyu da generali den yaptık. Ama geçen seneye göre uçmuş fiyatlar :(

13. xxltc

ark lar bu 450 çıkan sigorta için araçlariniz kaç model kazaniz varmı yaş 30 üstü mu bize ne çıkacak bilemedim

14. ozlem22

Yas da onemli mi bu islemlerde bilmiyordum, 31yasindayim. gecen yil park halinde carpmislardi onun disinda bisey yok. Arabam da 2012 model. Sigortayi da kaskoyu da doğadan yaptirdim. 4 yildir ayni sigortacidan yaptiriyorum zaten. Tekrar arayip endisemi dile getirdim ksiz o soylenenlere aldiris etmeyin dedi uzun uzun izah etti, ama yine de isterseniz kaskoyu iptal edip zurich yapalim dedi ama kararsiz kaldim, boyle kalsin dedim. :mrgreen:

15. Kilit

Kilit Seçkin Üye Seçkin Üye

En uygun doğa verdi 380 tl bende doğadan yaptırdım.Sigortacımın söylediğine göre 100tl katılım payı onu geri alamıyorsun.Ortak oluyorsun dedi.Ancak şirket iflas ederse bizim borçlu çıkacağımızı düşünmüyorum.Kar ederse kardan pay vermeleri lazım o zaman :) .Zaten o duruuma gelirse devlet el koyar.

16. xxltc

hocam yaş da önemli 30 yaşından büyükler biraz daha indirim alıyor o yüzden sordum bu sigorta masrafları epey arttı bakalım nereye kadar gidecek. bende fiyat alırken doğayı sorayim

17. eminuslu19

eminuslu19 Site Gezgini

Doğa sigorta ile çalışan arkadaşlardan fikir alabilir miyim?

18. murat_124

murat_124 Aktif Üye

Ben de çok olmadı 1 ay kadar önce en uygun fiyatı verdiği için trafik sigortamı doğa sigortadan yaptırdım. Ayrıca yanında ev sigortası da verdiler. Ev sigorta poliçesini okudum pek bir halta yaramıyor ama hiç yoktan iyidir.
    Fiyatını ise hiç sormayın arabam sıfır ve bir kazam olduğu için 1891 lira ödedim.

19. yalcinbayrakci

yalcinbayrakci Aktif Üye

Geçen yılki trafik sigortamı doğa sigortadan yaptırmıştım. Hatta ufak bir kaza yaptım. Suç bende çıktı. Sigorta şirketi sorun çıkarmadı.

20. eminuslu19

eminuslu19 Site Gezgini

Teşekkürler. Benim içinde en uygun fiyatı Doğa Sigorta veriyor demek ki yaptırmakta sıkıntı yok :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal