Trafik Kazası ve Yabancı Ülke Ehliyeti...

Kodla Büyü

odabasalparslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar geçen hafta maddi hasarlı bir trafik kazası yaptım. Dur tabelasına uymayan 65 yaşında bir amcamız aracıma sağ yan tarafından çarptı. Aramızda kaza tutanağını doldurduk ve kaza fotoğraflarını çektim olay yerinden ayrıldım. Aracımı servise götürüp tüm evrakları teslim ettim. Gelen eksper çarpan şahsın ehliyeti Fransa'dan alındığı için pasaport fotokopisi de lazım dedi. Amcayı arayıp pasaport lazım dediğimde vermiyorum dedi ve daha ilginç olanı zaten bana sen çarptın dedi :) Güzelce anlatmaya çalıştım olmadı. Sigorta eksperi o pasaport olmadan işlem yapamayacağını söyleyince karakola gidip şikayetçi oldum. Ancak memur arkadaş bu durumda yapacak bişey yok alamayız pasaportu dedi ve öyle de oldu.İfadeye çağrıldığında yanımda yok demiş. Dün Savcı ile görüştüm o da alamayız dedi :mad: Uzun lafın kısası memleket bildiğin muz cumhuriyeti olmuş. Son bir ihtimal diyerek amcanın sigorta şirketinin bölge müdürlüğüne gidip durumu anlattığımda bu durumun benimle bir ilgisi olmadığını ve beni eksperin yanlış yönlendirdiğini söylediler. Servise talimat verdik siz gidin halledin dediler ama daha ses yok.
Biraz uzunca oldu kusura bakmayın :rolleyes: Çok doluyum. Allah göstermesin benzer bir duruma düşerseniz aman siz siz olun pasaport fotokopisini almayı unutmayın...

Suça teşvik etmek gibi olmasın da dayının adresini bulup dayıyı yenge yapmak lazım da işte neyse.

öncelikle geçmiş olsun, benzer bir durumu arkadaşımda yaşadı sonuç aynı, bazı arkadaşlar itiraz edecek ama maalesef hakkımızı arayacak yer yok muz cumhuriyeti olduk gerçekten

Suça teşvik etmek gibi olmasın da dayının adresini bulup dayıyı yenge yapmak lazım da işte neyse.
Sayın hocam aklımdan neler neler geçiyor ama 65 yaşında insan, o benim kadar utanmıyor maalesef...

öncelikle geçmiş olsun, benzer bir durumu arkadaşımda yaşadı sonuç aynı, bazı arkadaşlar itiraz edecek ama maalesef hakkımızı arayacak yer yok muz cumhuriyeti olduk gerçekten
Maalesef öyle hocam. Ne karakol ne savcı o pasaportu alamadı ama sigorta şirketine gidip durumu izah edince anlayışla karşılayıp servise talimat verdiler.Parçaların gelmesini bekliyoruz...

Bu arada kaza yaptığım araç babama aitti ve kendime ait olan araca da sarhoşun biri vurdu :( 1 ekip aracı + benim aracım ve bir minibüsü kullanılamaz hale getirdi. Aracımda 42.000TL Masraf var. Çarpan kişi arayıp bu haliyle sat bana davadan vazgeç diyor. fiyatta anlaşabilirsek dava açmamak şartıyla alacak. Kime anlatsam ver kurtul diyor. Evet haklılar çünkü yıllarca mahkemelerde sürünüp hakkımı alıp alamayacağım bir ülke ve hukuk sistemi mevcut maalesef :(

Geri