trafik kazası yardım

Kodla Büyü

canoz06

Site Gezgini
Herkese iyi geceler.
9 ay önce trafik kazası yaptım ve mahkeme 4 yıl ceza verdi.
1/6 sı indi. 3 yıl 4 ay kadar ceza aldım.
Şuan dava temize gönderildi.
Olur da onaylanırsa ve ben bu hapis cezasını yatarsam memuriyete etkisi var mı?
Yani ceza bittikten sonra geri okuluma dönebilir miyim?
Yoksa yeniden atama şeklinde mi olur?
Bilgisi olan var mı?
Suç taksirle ölüme neden olma

sağolun hocamda internette biraz okudum da ben cezayı yattıktan sonrasını bulamadım
yine aynı okuluma mı dönerim yoksa tekrardan atama şeklinde mi olur

çok geçmiş olsun kardeş. merak ettim taksirli suc istemeyerek yapılan suç bildiğim kadarıyla yani hapis yerine kefalet çıkamazmıydı hocam mahkemden.

sağol kardeş bizde öyle bir karar bekliyorduk ama çıkmadı hatta diğer mahkeme örneklerine bakınca sizin dediğiniz gibi benimkinde olmadı

Sayın Hocam yargıtay aşamasında çok şey değişebilir ; umudunuzu eksiltmeyin öncelikle .
Ancak hiç ümit etmemekle birlikte şayet onama gerçekleşirse ayrılışınız ve başlayışınız ücretsiz izin veya askerlik gibi yapılması gerekir diye düşünüyorum yani

işten geçici ayrılırken ayrılış dilekcesi ; işe başlarken işe başlama dilekcesi vermeniz yeterli diye düşünüyorum.(aynı kurum)

İnşallah sonuç iyi çıkar da tüm bu şeylere lüzum kalmaz

Büyük geçmiş olsun hocam, taksirli suçlar memuriyete engel değil ama memuriyete tekrar nasıl döneceğinizi bende bilmiyorum, tekrar çok geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun Hocam, böyle haberleri duydukça ödüm kopuyor araba kullanmaktan, nasıl büyük bir sınavdır bu her iki taraf için de.

Hocam geçmiş olsun, Allah yardımcın olsun, çok zor bir süreç. Böyle beklemek çok zor olsa gerek inşallah temyizden sizin için olumlu bir sonuç çıkar..

hocam bunu öğrenmenin en kolay yolu mahkemede avuktığınızı yapan kişiye sormanızdır. kanunları onlardan daha iyi kimse bilemez. yada bilgi edinme kanunundan faydalanarak özlük bölümüne yada atamaya sorabilirsiniz bu konuyu

Nasıl memlekettir bu
molotof kokteyllerini atanlar, memlekete zarar verenler dışarda,
adı üzerinde kaza yapan içeri atmaya çalışıyorlar.
Büyük geçmiş olsun, inşaallah hapis cezası almazsınız.

öncelikle geçmiş olsun hocam
geçen sene de bizim bir öğretmen arkadaş trafik kazası yaptı. motorsiklet arabasına çarptı. motorun şöförü öldü.
bir kaç gün emniyette tuttular, ama motorcunun ehliyeti ve kafasında kaskı yoktu. arkadaş bir şekilde kan parası ödedi ve olay kapandı.
inşallah sizinki de öyle olur. suç kimdeydi bilmiyorum ama karşı taraftaysa eğer anlaşma yoluna bakın derim.
kan parası filan. Allah yardımcınız olsun...

hocam öncelikle çok geçmiş olsun. çalıştığım yerde de böyle bi olayla karşılaşmıştık. karşı taraftan biri ölmüştü. bikaç ay hapiste yattıktan sonra kan parası ödeyerek çıktı. 45-50 yaşlarında adam. tekrar kaldığı yerden devam etti.

Ya son bir isteğim olacak.
Bu konuyla ilgili mahkeme kararı olan varmı elinde?
İnternette aradım ama pek bulamadım.

Geri