Trabzon-Rize civarında öğretmenevi tavsiye

Kodla Büyü

shift_delete

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar, Trabzon, Rize civarlarında kalabileceğim öğretmenevi tavsiyeniz var mı? Öğretmenevi kartı uygulaması vardı bir aralar o devam ediyor mu, bilginiz var mı? Yoksa MEB kimlik kartımız öğretmen ücretlendirmesinde yeterli mi? Nette araştırdığımda Yamantürk öğretmenevi güzel görünüyor kalan oldu mu?
Trabzon-Rize o bölgeden olan arkadaşlardan lokanta-yemek-gezilecek yer tavsiyesi alabilirmiyim?

Son düzenleme:
Öğretmen kartı yeterli. Boş bulduğunuz herhangi bir yerde kalabilirsiniz. Aşağı yukarı hepsi aynı. İl merkezindekiler daha iyidir her zaman.

Trabzon'da Sümela manastırı, Uzungöl, çal mağarası, akçaabat yaylaları (hıdırnebi, haçkalı baba vb), sera gölü, Çaykara nın yaylaları (sultanmurat, limonsuyu vb), merkezde Ayasofya camii ve müzesi, Atatürk köşkü, akvaryum, kanuni evi, Trabzonspor müzesi gezilebilir. Forum AVM de kazıklanmak da gezinize unutulmaz bir renk katacaktır. Deneyebilirsiniz.

Rize'de Ayder, Pokut vb. Hemşin yaylaları, zilkale olabilir. Rize merkezde gezebilecek bi cacık yok.

Vakit varsa Artvin şavşat yaylaları da mükemmeldir. Borçka Karagöl, Şavşat Karagöl (yolu çok uzaktır), Arhavi şelalesi de olabilir.

Trabzon, Rize ve Artvin yaylaları aşağı yukarı birbirine benzer. Birine gidince hepsini görmüş sayabilirsiniz kendinizi. (Şunun için yazdım: Ayder yaylası meşhur olmuş ama bi artısı yok. Diğer yaylaların aynısı)

Çamlıhemşin de kalacaksan Yamanturk öğretmenevi ilçe merkezinde, dere kıyısında ve fiyat olarak çok uygun. Ama ben Karadeniz yaşamını deneyimlemek istiyorum dersen Makrevis pansiyon tek önerim. Pansiyon biraz tepede yer alan bir tarihi konak. Oradaki ablaların yaptıkları yemekler yediğim en güzel yemeklerdendi. Fiyat olarak biraz pahalı ama buna değer. Bu mevsim gideceksen araç önemli. Özellikle Pokut a çıkmak için yüksek araç şart. Zilkale ve palovit şelalesi yakın ve güzel yerler. Palovit şelalesine inen merdivenlerde bakım vardı. Aşağı inmek yasak olabilir. Ayder e gitmesende olur.

(36)

Rize/ Çayeli öğretmenevi hizmet olarak harikadır. Rizede gezilecek yaylada çok zaten, Trabzon merkez öğretmenevide yeni yapıldı. Trabzon çevresini gezmek için idealdir.

Geri