Traş Makinesi! ( ÖNEMLİ )

Kodla Büyü

Dev Kitap Arşivi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sakal derdini malum hepimiz çekiyoruz. Jiletle traş oluyorum ( 3 bıçak - 4 bıçak ) onlarda kesmiyor artık :)
Hergün de traş oluyorum malum. Sizlerden bilgi istiyorum.
Traş makinesi olarak ne tavsiye edersiniz. Siz ne kullanıyorsunuz?
Çok dert ettim şuanda :)
Yardımlarınızı bekliyorum.
(Bazı makineler kılı çekiyor fena çuvallıyoruz o zaman.) Öyle yani :(

Panasonic ES-RF31 Quadro 4 kullanıyorum. Memnunum.

Devir/Dakikası 10.000'den aşağı olmasın alacağın makinanın.

mevcut' Alıntı:
Panasonic ES-RF31 Quadro 4 kullanıyorum. Memnunum.

Devir/Dakikası 10.000'den aşağı olmasın alacağın makinanın.

hocam ben hiç makine kullanmadım. Bazı makineler pas tutuyor diyolar. Öyle bi sorunla karşılaşmam de mi?

kesinlikle pas tutmaz sorun cıkarmaz
20 sene kullanırsınız

ama kremli ve jelli sistemleri tercih etmeyin lütfen

ozcanikli' Alıntı:
http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/HQ9190_22-IMS-global?wid=430&hei=430&$jpglarge$

philips hq190 tras makinem var.90 dk sarj suresi var
1 trasım 2 dk suruyor yaklasık 60 gün gidiyor
tavsiye ederim

Umarım 60 gün giden, iki traş arasında geçen süre değil de iki şarj arasında geçen süredir. Mantık tersini söylese de Türkçe böyle söylüyor :))))))

çok marka denemiş biri olarak söylüyorum: Philips ten şaşma hocam. pişman olmazsın. Benim şu an kulandığım philips ile geçen gün 1 haftalık traş oldum biraz zorladı ama başka makinede bu performansı bulamamıştım.

Philips'in 3 bıçaklı en ucuz modelini almıştım. Neredeyse on yıldır sorunsuz kullanıyorum. Şarjı da ilk günkü gibi dayanıyor. Paslanma falan yok düzenli temizledikten sonra.

bendede Panasonic ES-7101 var. Doğrusu söylemek gerekirse traş bıçağı gibi olmuyor. Tabi sakala göre değişir. Çok sık sakallarda işkenceye dönüşür. Bu gerçek çoğu traş makinesinde aynı ...

merhaba
hocam jel ve kremliler gerçek manada sorunlular
hem kesim anlamında sıkıntılı ve hemde masraflı ürün

kuru kesen makineler en güzel
3 nesil makine ile tras olan biri olarak bence philips braun dan şaşma ama kuru olmak kaydıyla

ozcanikli' Alıntı:
merhaba
hocam jel ve kremliler gerçek manada sorunlular
hem kesim anlamında sıkıntılı ve hemde masraflı ürün

kuru kesen makineler en güzel
3 nesil makine ile tras olan biri olarak bence philips braun dan şaşma ama kuru olmak kaydıyla

Evet masraflı ürünmüş hocam inceledim.
Keşke usturayla olsam hocam ama keserim kendini :D

Panasonic ürünlerde fena değilmiş hani.

ben philips aldım evde yatıyor şimdi.. yanakları bıyıgı ve çeneyi güzel alıyo Allah var ama boğaz berbat.

her halukarda jilet kullanmak durumunda kalıyon. vee en fazla 2 günde bir traş olmalısın yoksa almıyo

onun için 3-4 bıçaklı jilet kullanıyom en iyisi bu

Bu arada cep telefonundan bağlı oldugum için direk fotograf linkini koyamadim. Aşağıdaki adresteki sayfanın alt tarafındaki fotografa iyi bakın. Jilet ve makina arasındaki fark.

http://www.geltir.com/thread-1780-page-2.html
Sağdaki foto elektrikli tıraş makinesiyle kesilmiş sakal olması lazım.

1980 yıllarının sonlarında jiletli aletlerin reklamlarında kullanıldı diye biliyorum.

Foto tam kesilmeden koparılmış sakala aittir.Kartuşlu aletin jileti böyle kesmez.

Selamlar
33dbmsn.jpg

2z4bsyd.jpg

cyln' Alıntı:
ben philips aldım evde yatıyor şimdi.. yanakları bıyıgı ve çeneyi güzel alıyo Allah var ama boğaz berbat.

her halukarda jilet kullanmak durumunda kalıyon. vee en fazla 2 günde bir traş olmalısın yoksa almıyo

onun için 3-4 bıçaklı jilet kullanıyom en iyisi bu
:++:güzel aldığı yerleri makine ile diğer yerleri permatik, benli noktaları nakış makası :D

Geri