tp link modem arayüzüne ulaşamıyorum!!!!lütfen yardım

Kodla Büyü

nesil23

Üye
modem arayüzüne bi türlü ulaşamıyorum.
tarayıcıya 192.168.1.1 yazdığımda bağlanmıyor. internetim var. reset atmadım okulun hattı olduğundan. reset atınca da çözülmüyormuş genelde
bu tp link modemlerde hep oluyormuş galiba.
sabahtan beri uğraşıyorum giremedim bi türlü arayüzüne. :( :( :(

hocam acess pointse 192.168.1.254 de olabilir arayüzü modemin arkasında yazar bi bakarsanız daha sağlıklı olur

modemin arkasında 192.168.1.1 yazıyor ama bi türlü giremedim. pc ye 192.168.1.254 verdim gene olmadı.

nesil23' Alıntı:
modemin arkasında 192.168.1.1 yazıyor ama bi türlü giremedim. pc ye 192.168.1.254 verdim gene olmadı.
hocam siz daha önce hiç kurcalamadıysanız belki modem ip değiştirmişlerdir. ben öyle yapmıştım. modem arkasında resetleme tuşu var ona basın fabrika ayarlarına dönsün aynı ip le tekrar deneyin söylediğiniz ip ile bağlanacaktır.

hocam modemi kapatıp açın. bazen tp link modemler kilitleniyor. kapatıp açıca girebiliyorsunuz.

nesil23' Alıntı:
modem arayüzüne bi türlü ulaşamıyorum.
tarayıcıya 192.168.1.1 yazdığımda bağlanmıyor. internetim var. reset atmadım okulun hattı olduğundan. reset atınca da çözülmüyormuş genelde
bu tp link modemlerde hep oluyormuş galiba.
sabahtan beri uğraşıyorum giremedim bi türlü arayüzüne. :( :( :(

Hocam modem şifresini bildiğiniz halde kul. ekranı açılmıyorsa. Sizede TPLİNK in arızalı serisi modemi var. Hiç tereddütsüz çöpe atın modemi. Bendede vardı sorunun çözümü yok.

Hatta bu modemler hackerların saldırıları ile dns değişikliğine uğrayıp virüslü sitelere yönlendiriyor. Korsanlar içindeki Chipset e kod gönderiyorlarmış.

modemin ip si 192.168.1.1 eminim. ip scanner programıyla görünüyor zaten. kendi bilgisayarım da 192.168.1.137 bunu da tarayıcıya yazdığımda bilgisayarıma bağlanması lazım paylaşılan klasörlere ama girmiyor.
sanırım dns ile ilgili bir sorun.

bidene' Alıntı:
hocam modemi kapatıp açın. bazen tp link modemler kilitleniyor. kapatıp açıca girebiliyorsunuz.
modemi kapatıp açıcam bi deneyeyim ama sanmıyorum.

zor bi ihtimal ama 0.1 yada 1.2 yi yada 1.3 ü denedinmi hocam benim makınanın arkasında 1.1 yazıyor ben bugun 0.1 den girdim

nesil23' Alıntı:
modemin ip si 192.168.1.1 eminim. ip scanner programıyla görünüyor zaten. kendi bilgisayarım da 192.168.1.137 bunu da tarayıcıya yazdığımda bilgisayarıma bağlanması lazım paylaşılan klasörlere ama girmiyor.
sanırım dns ile ilgili bir sorun.

bidene' Alıntı:
modemi kapatıp açıcam bi deneyeyim ama sanmıyorum.
hocam kapatıp açınca oldu :eek: :D teşekkürler :++:
sabahtan beri boşuna mı uğraşıyormuşum. bir sürü forum sitesi gezdim çözüm yok. çözüm bulanlarda bi süre sonra tekrar aynı sorunla karşılaşıyormuş.
bakalım aynı sorun gene olacak mı?

hocam ben de evde tp link kullanıyorum ve aynı sorun oluşuyor ,reset hatta ikinci üçüncü reset istiyor öyle çözülüyor.Eski tp link modemlerde oluyor bu sorun , yazılım güncelleme ile de çözülmedi maalesef .

transistor' Alıntı:
hocam ben de evde tp link kullanıyorum ve aynı sorun oluşuyor ,reset hatta ikinci üçüncü reset istiyor öyle çözülüyor.Eski tp link modemlerde oluyor bu sorun , yazılım güncelleme ile de çözülmedi maalesef .
evet hocam az önce arayüze girmiştim gene olmuyor.
sanırım kesin çözüm yok :(

Hocam meb hatlarındaki kullanıcı adı ve şifresi standart (bağlı olduğu telefon numarasına göre)... En azından benim karşılaştığım okullarda böyleydi... Kullanıcı adı:2121234567@meb ... Şifrede 2121234567
Arayüze bağlanırken farklı tarayıcı da deneyebilirsiniz...

nesil23' Alıntı:
hocam önce bilgisayara atıyorum elle 192.168.1.20 verin ağ maskesini de 255.255.255.0 verin. Sonra tarayıcıya 192.168.1.1 yazın bağlanacaktır.

Modemi resetleyin önce. Sizden önce ip'sini değiştirmiş olabilirler.

Hocam kesin cozum kapatip acacaksin modemi oyle giris yapacaksin :idea:

hocam kendi bilgisayarına şu ip noları ver.
192.168.2.1
255.255.255.0
192.168.1.1 ver.
daha sora adres satırına 192.168.1.1 ile girmeyi dene . dönüt verirseniz iyiy olur.

Modemden kaynaklanan bir durum olduğu için bilgisayarımızda yapacağınız herhangi bir değişikliğin (ip değiştirme vs)faydası olmayacakyıtır. Tamamen modemden kaynaklanıyor. Ya yeni modem, ya da arada reset

Geri