TP Link 7210N Access Point Nasıl sizce?

Kodla Büyü

pcreis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuz 4 katlı.TP Link 7210N Access Pointten 2 tane alıp okulun ön ve arka dış kısımlarına koyarak sınıflara interneti dağıtmak istiyorum.sizce verim alır mıyım,kullanan arkadaşlar yorumlarını yazabilirler mi?

hocam benim okulumda 4 katlı... Her kata 1 er tane alıp taktım... iyi verim alıyorum.. en dipteki köşe sınıfta biraz çekim sorunu oluyor..
onun haricinde sorun yaşamıyorum. Tavsiyem her kata ayrı alın.. :++:

ercool35' Alıntı:
hocam benim okulumda 4 katlı... Her kata 1 er tane alıp taktım... iyi verim alıyorum.. en dipteki köşe sınıfta biraz çekim sorunu oluyor..
onun haricinde sorun yaşamıyorum. Tavsiyem her kata ayrı alın.. :++:
okul içerisine mi yoksa dışına mı yerleştirdiniz cihazları hocam? 4 tane çok maliyetli olur.cihazın 12dbi sinyal gücüne güvenerek okulun dış duvarına yerleştirip sınıflara dağıtmayı düşünüyordum.

bir de hocam acaba lan kablosuyla elektrik prizine bağlamadan da çalışıyor mu?5210 modeli lan kablosundan elektrik sağlıyordu.

hocam okulun içine koridorun tam orta noktasına yerleştirdim. internetten tanesini 160 tl den almıştım.. iyi verim alıyoruz bizim okulda bayağı aktif internet kullanılıyor..
sadece lan kablosu yeterli. güç kablosuna gerek yok

anladım hocam.cevaplarınız için çok teşekkürler.maliyet olarak maksimum 500 lira belirlemiştik.12dbi sinyal gücüyle 2 tanesi işimizi görür diye düşünmüştüm.bilmiyorum belki 3 tane alırız.lan kablosuyla güç sağlama olayı çok iyi oldu.bir de onlara güç kablosu uzatıp çekecektik.

Arkadaşlar cihazla alakalı şöyle bir sorunum var!
okula 2 tane 7210 ap cihazından aldık.1 tanesinin ayarlarını yaptım sorunsuzca kullanabiliyorum.yalnız diğerinde lan kablosuyla cihaza bağlantı yaptığım halde cihaz üzerindeki wireless sinyal gücünü tam değil yarım gösteriyor.yanında telefonla bağlanıyım diyorum 1 diş zor gösteriyor.wireless ayarlarında region kısmı test mode ve çıkış 27dbm olarak ayarlı.sorun nedir sizce?güncelleme de yaptım çözüm olmadı.

Dark ürünlerini kullanın hocam. Hem maliyetiniz düşer hem de çok daha yüksek performans alırsınız. Bu tecrübeyi yaşamak bizim için epey maliyetli oldu ama siz bedavadan faydalanabilirsiniz :)

Öneriniz için teşekkürler hocam.150 lira verdik hocam access pointe.1 tanesinden gayet memnunum digerinde söyledigim problem çikti.yeni bir ürün daha almamiz zor.

Geri