Toshiba Laptop Sorun!!!(Öğretmen Laptop)

Kodla Büyü

megrison

Üye
Bilgisayarımda önceki gün bir sorun oluştu.
Ekranın ortasında yukarıdan aşağıya doğru kesik kesik bir çizgi oluştu.Yanlışlıkla herhangi bir ayarını mı değiştirdim acaba diye sistem geri yükleme yaptım fakat sistem ile ilgili bir durum değilmiş.
bu nasıl bir sorun acaba ve nasıl çözebilirimç.Daha önce böyle bişey başınıza geldi mi yardımcı olur musunuz?

hocam aynı problem asus laptopu olan bir arkadaşın laptopunda meydana gelmişti teknik servisi aradığımızda bunu yazılımsal bir şey olmadığını tamamen donanımsal bir hata olduğunu söylemişti. :(

Kesik çizgi diyorsanız. Tahminim monitörünüz arızalandı. servise götürmenizi tavsiye ederim.

teknik servis bilgisi olan arkadaşlar var ise onları tavsiyeleri benimkinden daha değerlidir..

saygılar.

virüs programı benim lap topta da benzer bir sorun oluşturmuştu, lg marka, nod 32 ve avast kurulu ise onları güvenli kipte kaldırıp bi bakın bakalım

kesik çizgiler yukarudan aşağıya doğru akıyormuş gibi yani hareketli.Virüs programı ile alakalı olabilir mi?

rıyordu

benim bilgisayarda buna benzer bir durum olmuştuda servise göndermiştim ekran komple değişmişti ekranın sağ tarafı kararıyordu servis işide gayet rahat çağrı numarasını arıyorsunuz yurt içi kargodan gelip alıyorlar tabi şu an sizin garanti devam etmiyorsa pek yapılacak bişey yok çünkü ekran baya pahalı inşallah sebebi başkadır

duyduğum kadarıyla 200-300 ytl arasıymış.. ama siz yinede arayıp sorun..

Sorun çözüldüğünde fiyatı ile birlikte bizleride bilgilendirirseniz seviniriz.

Teşekkürler.

Servisi aradım.Ekran kablolarında veya monitörde sorun olabilir dediler.Ekran kablolarını 60 YTL'ye,monitörü ise sıfırı 550 ytl,ikinci elini ise 350 ytl'ye değiştiriyoruz dediler.
Sizce bu fiyatlar çok yüksek değil mi?Bilgisayarın kendisi bu kadar etmez.

Geri