Toshiba harici hdd'nin usb girişindeki dişleri kırıldı

Kodla Büyü

bote2009

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. toshiba harici harddiskimin usb girişindeki dişleri kırıldı. toshiba garantiye yolladım. verilerimin kurtarılamayacağını bunun yerine bana sıfır bir harddisk vereceklerini söylediler. Veri kurtarma ekibi olarak da eğer istersem mb başına 5 tl karşılığında verilerimin kurtarılabileceğini söylediler. Eski harddiskimi de istediğimi söyleyince yenisini de yolladıkları takdirde 100 tl gibi bir ücret istenileceğini söylediler. sizce ne yapmalıyım fikirlerinize ihtiyacım var. benim hardiskteki verileri kurtarma gibi başka bir alternatifim var mı sizce?

hocam hiç gerek yok servise götürmeye kutuyu söküp içindeki 2,5 inç diski çıkartın piyasada 15-20 liraya harici hard disk kutuları var. alın içine takın kullanın

Hocam benim de başıma gelmişti soketi değiştirmiştim
piyasada sadece o usb takılan soket satılıyor onu alıp lehim konusunda iyi birine değğiştirtebilirsiniz hocam

bütün taşınabilirler için işe yarıyor mu hocalarım bu dediğiniz? bir de bu garanti neden soketi değiştirmeyi akıl etmeyip de bana yenisini öneriyor? herhangi bir kutu almam yeterli mi bunun için hangi model olduğu önemli mi? toshiba için hangisini önerirsiniz?

kkslyyldz' Alıntı:
hocam hiç gerek yok servise götürmeye kutuyu söküp içindeki 2,5 inç diski çıkartın piyasada 15-20 liraya harici hard disk kutuları var. alın içine takın kullanın
Hocam çözümü söylemiş. Hddniz kaç inçse o inçte kutu alacaksınız hocam farketmez markası... Mb başı 5 TL de iyiymiş hani, biz hayrına kurtarıyoruz...:)

gittigidiyordan yeni kutu aldım kargo dahil 2.5 inçlik sata kutu deri kılıf usb kablosu hepsi 10.80 tl. Eski laptopdan çıkan 500gb harddiski harici haline getirdim. Canavar oldu.

çok tşk ederim.garantiden gelmesini bekliyorum hemen yapmaya başlayacağım. yardımcı olan hocalarıma teşekkürler...

Geri