Toplam 220 TL HGS Cezası !

Kodla Büyü

soouuk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, tatil öncesi Bulunduğum yerde HGS etiketi bulamadım.Gişelerden Kaçak geçerek Mersin'e geldim.Bir hafta içinde HGS etiketi alıp,o hesabımdan düşer diye düşündüm.Ancak Mersin'de PTT bölge müdürlüğü dahil hiçbir yerde HGS etiketi kalmamıştı.Üzerinden bir hafta geçtiği için de 220 TL cezaya dönmüş geçişlerim.Herhangi bir yolla itiraz şansım var mı bu cezaya,bilgisi olan var mı?

hocam bunu mazeret olarak kabul edeceklerini sanmıyorum. 1 hafta içerisinde başvuruda bulunduğunuz ptt lerden yoktur diye bir tutanak alsa idiniz belki birşeyler olur diye düşünüyorum. Şu an bu cezayı ödeyeceksiniz gibi geliyor bana. ptt ye yazın bir dilekçe sunun hocam merkezine tabi hgs nizi alın bu arada

PTT müşteri hizmetlerini aradım.PTT Müdürlüğüne bir dilekçe yazabilirsiniz dedi.Ankara Genel Müdürlüğü'nün de telefon numarasını verdi.Orayı da arayabilirsiniz dedi.Yarın Ankara'yı arayacam,onlar bir yol gösterebilirler.Bu arada şunu da öğrendim ki,Birçok ilde de PTT'lerde sistem çöktüğü için HGS işlemi yapılamamış.konuyla ilgili CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş soru önergesi vermiş mecliste,Benim gibi çok fazla kişinin mağdur olduğunu ifade etmiş,Görelim bakalım ne olacak..

Hocam Bankaların da hiçbirinde kalmamış.Bu bölgede mi sorun var acaba sadece anlayamadım birtürlü..

Hocam geçmiş olsun. Az daha seninle aynı duruma düşüyorduk. Mersin'de Karayolları, Ptt, Tüm Banka şubeleri arasında mekik dokudum ama bulamadım. Mersinde 15 gündür yok diyorlar. Bu arada kaçak geçişimin (Cuma) ertesi (Pazartesi) bir bankanın internet şubesinden başvurdum. Cuma günü itibari ile hala bulamayınca (Bankada parayı çekmesine rağmen tahsis etmeyince) küçük bir ildeki arkadaşıma telefon açtım. Belgeleri faks ile gönderdim. Mesainin bitmesine ramak kala alabildim ve cezadan yırttım. Muhatap bulmak bile çok zor. Allah yardımcınız olsun.

HGS si alalı 1 ay oldu. İlk geçişimi gün yaptım gidiş geliş iki kez. Geçişlerim bugün tarih, saat ve ücret olarak cep telefonuma kısa mesaj olarak geldi. Ücretlerden biri nereyse diğerinin 2 katı. Aynı yol için iki farklı ücret?
http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/
sitesinden üye olduktan sonra tüm bilgilerimi, geçiş kayıtlarımı kontrol ettim.
İkinci geçişimde HGS etiketi okuyamadığı için en uzun mesafeden almış ücreti. Halbuki oldukçada yavaş geçmiştim.
http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/doc ... eltme.docx
den dilekçeyi indirip hgs@ppt.gov.tr ye gönderdim bugün.
Bekliyorum gelecek cevabı.

Arkadaşlar ben cumartesi günü geçiş yapmıştım ve bir hafta sonra cumartesi baktığımda ceza sisteme işlenmişti.Pazartesi Saat 3'te Telekomda görevli arkadaşlarımdan haber geldi.HGS Merkez PTT şubesine geldi dediler.PTT'ye ulaştığımda saat 4 olmuştu ve sıra fişi kalmamıştı :) ben de mecburen orda çalışan bir arkadaşımın olduğu gişeye gittim,o çıkarttı bana hgs'yi..Ceza işini sordum,orda ki şeflerle falan da görüştüm,yapılacak hiçbirşey yok,cezayı ödetirler sana dedi hepsi.Ancak 1-2 saat sonra telefonuma mesaj geldi,"geçişleriniz normal olarak ücretlendirilmiş ve HGS bakiyenizden düşürülmüştür" diye.Sistemden tekrar kontrol ettim,cezalar görünmüyodu sadece normal geçiş ücreti alınmıştı.Bu arada Haftasonu PTT'ye attığım maillara da arka arkaya cevaplar geldi,konuyla çok ilgilendiler.Eğer cezalı duruma düşen arkadaşlarımız varsa kesinlikle PTT şubesiyle uğraşmasınlar,direk olarak hgs@ptt.gov.tr'ye mail atsınlar,sorunları kesinlikle çözülür.bu olay sonunda yolda 200 TL bulmuş gibi sevindim :)

benim de hgs kaçak geçiş cezam vardı. geçiş esnasında etiketim vardı ama bakiye sıfırdı. sonra üzerinden 1 haftadan fazla geçti ve 10 kat eklediler. 20,25 tl olan normal ceza 222,75 tl oldu.
Ben de Karayolları Genel Müdürlüğünün 444 11 17 numaralı Müşteri Hizmetlerini aradım. Bana tebligat bana gönderilmediği için toplam cezalı turarı üzerinden %25 indirim yapılacağını. yani 172,13 lira ödemem gerektiği söylendi. Bunlarda zaten https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/## adresinde yazıyor.
Ödemeyi de KGM nin 110 855 39 numaralı posta çeki hesabına yapmam gerektiği, ödeme esnasında açıklama kısmına ad soyad , plaka ve etiket numarasını yazmam gerektiği söylendi. sonrada bu dekontu hgs@kgm.gov.tr gönderecekmişim.
böylece de ceza kalkacakmış. çok zahmetliymiş yaa bu ceza ödeme işi.

Geri