Tokiden ev alınır mı? acill

Kodla Büyü

kaybil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
5 yıl ödenmiş 15 yıl daha ödemesi olan 3+1 120 metrekare daire buldum..
aylık ödemesi 680 tl şu an için..
ne dersiniz ben kredi çekerek ev almak istemiyorum
ev sahibi 65bin tl istiyor sizce mantıklı mı? zümrelerimin görüşlerine değer veriyorum

hocam tokilerde kabul edeceğiniz ücret sabit kalmıyor..her yıl memura yapılan zam, ödeyeceğiniz paraya da yansıtılıyor.iyi bir hesap-kitap yapın eğer toplam tutar çok abes bir fiyat etmeyecekse alın bence.

Ben ordu da aldım hocam daha 4 ay oluyo
gayet mantıklı kredi çekmek zorladı 100.000 tl tye 80.000 tl gibi uçuk faiz oranları bilmem neler masraflardı derken perişan olmaktansa 90 a borçlu haliyle aldım 51 ay ödemem daha var . evlerin değeri artoypr yıllar sonra ben borcu bitirdiğimde 170 tlye gelir yada gelmez ama aldığım evin değeri şimdiden 140 oldu bile....bankaya bi 800 küsür lira devir masrafı ödedim o kadar başkada birşeye dokunmadım
700 tl ödemesi vardı son zamla 720 mi 730 tl mi ne oldu , ev sahibim 500 istemişti , bende 200 daha sıktım kendimi birikm,işlerimizi bozdurduk arabamı sattım borçsuz bu evi aldım.şimdi kira öder gibi evimi ödüyorum hiçte yıpratmadı çok şükür ,
Alırsanızda allah gönlünüze göre versin güle güle oturun

hocam bende ordu ünyeden almıştım.
vatandaşın ödediği parayı kredi çekip ona ödedim ve ben devam ediyorum.
daha 14 yıl var ama taşınma ve ev derdim kalmadı sonuçta.
toplam miktara bakınca çok görünecektir ama sonuçta çok paranız yoksa ve bir daha taşınmak istemiyorsanız mantıklı bence.

sezginozturk' Alıntı:
hocam bende ordu ünyeden almıştım.
vatandaşın ödediği parayı kredi çekip ona ödedim ve ben devam ediyorum.
daha 14 yıl var ama taşınma ve ev derdim kalmadı sonuçta.
toplam miktara bakınca çok görünecektir ama sonuçta çok paranız yoksa ve bir daha taşınmak istemiyorsanız mantıklı bence.
benim gözümü korkutan 15 yıllık ödemesi olması.. hesap kitap yaptığımızda 10 yıl sonraki fiyatlarıda düşünürsek mantıklı aslında ama ekonomik kriz falan olursa vs. ödenen aidatlar ne durumda olur sıkıntıya düşürürmü bunu düşünüyorum.. mütahitten almaya kalksam kredi ile beraber en ucuz 300 bine maloluyor ev..

g.cetin.66' Alıntı:
Ben ordu da aldım hocam daha 4 ay oluyo
gayet mantıklı kredi çekmek zorladı 100.000 tl tye 80.000 tl gibi uçuk faiz oranları bilmem neler masraflardı derken perişan olmaktansa 90 a borçlu haliyle aldım 51 ay ödemem daha var . evlerin değeri artoypr yıllar sonra ben borcu bitirdiğimde 170 tlye gelir yada gelmez ama aldığım evin değeri şimdiden 140 oldu bile....bankaya bi 800 küsür lira devir masrafı ödedim o kadar başkada birşeye dokunmadım
700 tl ödemesi vardı son zamla 720 mi 730 tl mi ne oldu , ev sahibim 500 istemişti , bende 200 daha sıktım kendimi birikm,işlerimizi bozdurduk arabamı sattım borçsuz bu evi aldım.şimdi kira öder gibi evimi ödüyorum hiçte yıpratmadı çok şükür ,
Alırsanızda allah gönlünüze göre versin güle güle oturun
borçsuz harçsız kredisiz ev alalım diye bunu düşündüm hocam sizde öyle yapmışsınız hayırlı uğurlu olsun güle güle oturun

15 yıl korkutmasın hocam.
kira mikratı kadar bir taksitle ev sahibi olacaksın
kirada otursan aşağı yukarı toki taksidine gelen zam oranında kiraya da zam gelecek.
olur da başka bir yere tayin durumu olursa da çok daha karlı fiyata satabileceğini düşünüyorum.

Hocam sözleşmeyi iyi okuyun neye göre artış olacak. Yaklaşık 130 bin liraya sözleşmeye imza attım şuan görünen borcum 140 bin civarında. TOKİden ev alma nedeniniz faiz endişesi ise TOKİ ile yapılan alış verişe de cevaz vermiyorlar. :-(

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kiracılık ben yiyemiyorum al sen ye demek gibi birşey. fakat tek maaşlıysan 15 sene borç ödemek bıkkınlık verebilir hocam en iyisine siz karar vereceksiniz.

Geri