Tlf dan YouTube açıp akıllı tahtaya yansıtabilir miyim?

Kodla Büyü

merveogrtmn

Aktif Üye
arkadaşlar okulda bazı arkadaşların derste telefonlarından YouTube açıp akıllı tahtada göstermeleri gerekebiliyormuş, bunu en kolay nasıl yapabilirim,, yapan tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir mi, ,,

Tembellik yapmayıp YouTube daki videoyu önceden indirip belleğe yada telefonun hafızasına kaydetsinler. Yada Eba da benzerlerini bulsunlar. Öyle deyin bu youtubeçu tembel hocalara.
Önceden bi hazırlık yapma, düşünme. Ders esnasında dur YouTube dan şu videoyu açayım de ve açılmayınca da ağla sızlan. Oh ne güzel öğretmenlik

Bunun yasal olmadığını söyleyin hocam. Ben şahsen bu riske girmem. Girebiliyorlarsa kendileri girsinler . Ya da evde indirip flaş belleğe kaydetsinler.

arkadaşlar okulda bazı arkadaşların derste telefonlarından YouTube açıp akıllı tahtada göstermeleri gerekebiliyormuş, bunu en kolay nasıl yapabilirim,, yapan tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir mi, ,,

Hocam etkileşimli tahtalarda Windows 10 var ise;
aşağıdaki başlıkta programsız bir şekilde görüntü ve ses aktarmayı bir hocamız mesajında video paylaşarak açıklamış. Ben denedim çalışıyor. Bu yöntemi deneyebilirsiniz.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ahtaya-anlik-goruntu-veya-ses-aktarma.167916/

hocam telefonların internetini kullanarak akıllı tahtadan youtube açsınlar.

teşekkür ederim hocam,öyle denicem artık,başka bir yolu var mı diye öğrenmek istedim,bana sormak istediği sanırım telefonumdan birşey açıp görüntüsünü akıllı tahtaya nasıl yansıtabilirim şeklindeydi.

windows 10 kurulu ise programsız akıllı tahtaya görüntü aktarma var android telefonlarda çalışıyor yalnız

Şimdiki fiyatı biraz yüksek ama "anycast" hdmi görüntü aktarıcı ile ders anlatıyorum, telefonu komple tahtaya aktarıyor. Ayrıca windowsu kullanmama da gerek kalmıyor, hdmi girişi olan her cihaz üzerinde çalışıyor. Tahtanın alt kısmındaki düğmelerden biri tahtayı ekran olarak kullanmayı sağlıyor.

Cihazı almak külfet olur diyorsanız googleplayda pc remote programını kullanabilirsin, normalde telefonu klavye mouse olarak kullanmaya yarıyor ama görüntü aktarma da mevcut.

3. Seçenek olarak Fatih ağını kapatıp telefonun internetini paylaşın ve windows üzerinde istediğiniz yeri açın, bu yöntemin tek sıkıntılı tarafı windows güncellemesi varsa arka planda telefonun internetinden indirir, internetimi tüketmişliği var.

win10 a yükselt tahtaları hocam faz2de güzel çalışıyor.yukarıda söylenilen yöntemle rahatça telefon ekranını paylaşabilirsin tahtalara.

Geri