Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Tlf dan YouTube açıp akıllı tahtaya yansıtabilir miyim?

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında merveogrtmn tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. merveogrtmn

merveogrtmn Site Gezgini

arkadaşlar okulda bazı arkadaşların derste telefonlarından YouTube açıp akıllı tahtada göstermeleri gerekebiliyormuş, bunu en kolay nasıl yapabilirim,, yapan tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir mi, ,,

2. Diyavol

Diyavol Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam telefonların internetini kullanarak akıllı tahtadan youtube açsınlar.

zeguj, neontester ve merveogrtmn bunu beğendi.
  3. mudamet

mudamet Seçkin Üye Seçkin Üye

Tembellik yapmayıp YouTube daki videoyu önceden indirip belleğe yada telefonun hafızasına kaydetsinler. Yada Eba da benzerlerini bulsunlar. Öyle deyin bu youtubeçu tembel hocalara.
    Önceden bi hazırlık yapma, düşünme. Ders esnasında dur YouTube dan şu videoyu açayım de ve açılmayınca da ağla sızlan. Oh ne güzel öğretmenlik

zeguj, mahonyhacettepe, mcö ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. panacea

panacea Seçkin Üye Seçkin Üye

Bunun yasal olmadığını söyleyin hocam. Ben şahsen bu riske girmem. Girebiliyorlarsa kendileri girsinler . Ya da evde indirip flaş belleğe kaydetsinler.

5. harslaner

harslaner Site Gezgini

Hocam etkileşimli tahtalarda Windows 10 var ise;
    aşağıdaki başlıkta programsız bir şekilde görüntü ve ses aktarmayı bir hocamız mesajında video paylaşarak açıklamış. Ben denedim çalışıyor. Bu yöntemi deneyebilirsiniz.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ahtaya-anlik-goruntu-veya-ses-aktarma.167916/

zeguj ve merveogrtmn bunu beğendi.
  6. merveogrtmn

merveogrtmn Site Gezgini

7. merveogrtmn

merveogrtmn Site Gezgini

teşekkür ederim hocam,öyle denicem artık,başka bir yolu var mı diye öğrenmek istedim,bana sormak istediği sanırım telefonumdan birşey açıp görüntüsünü akıllı tahtaya nasıl yansıtabilirim şeklindeydi.

8. aliatal

aliatal Site Gezgini

windows 10 kurulu ise programsız akıllı tahtaya görüntü aktarma var android telefonlarda çalışıyor yalnız

9. red_d

red_d Site Gezgini

Şimdiki fiyatı biraz yüksek ama "anycast" hdmi görüntü aktarıcı ile ders anlatıyorum, telefonu komple tahtaya aktarıyor. Ayrıca windowsu kullanmama da gerek kalmıyor, hdmi girişi olan her cihaz üzerinde çalışıyor. Tahtanın alt kısmındaki düğmelerden biri tahtayı ekran olarak kullanmayı sağlıyor.

Cihazı almak külfet olur diyorsanız googleplayda pc remote programını kullanabilirsin, normalde telefonu klavye mouse olarak kullanmaya yarıyor ama görüntü aktarma da mevcut.

3. Seçenek olarak Fatih ağını kapatıp telefonun internetini paylaşın ve windows üzerinde istediğiniz yeri açın, bu yöntemin tek sıkıntılı tarafı windows güncellemesi varsa arka planda telefonun internetinden indirir, internetimi tüketmişliği var.

sertokus, zeguj ve merveogrtmn bunu beğendi.
  10. pcreis

pcreis Seçkin Üye Seçkin Üye

win10 a yükselt tahtaları hocam faz2de güzel çalışıyor.yukarıda söylenilen yöntemle rahatça telefon ekranını paylaşabilirsin tahtalara.

11. lbaz

lbaz Aktif Üye

telefona kuracağınız airmore uygulamasıyla da yapılabilir

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal