TİVİBU iptv kullananlar!

Kodla Büyü

filatros

Aktif Üye
dün itibari ile tivibu iptv hizmeti almaya başladım. İnternetim fiber ve öğrendiğim kadarı ile altyapı olarak en hızı olanı. Modem ve tivibu cihazı farklı odalarda olduğu için aradakı bağlantıyı sagemcom'un powerline adaptörleri ile elektrik üzerinden sağlıyorum. Yaptığım ölçümlerde kablosuz ile powerline arasında hız farkı yok.
Tivibu cihazını bağladık, servis elemanları varken herşey çok güzeldi ancak güncellemeden sonra kanallarda mozaiklenme meydana geldi. Geriye alma, seç izle gibi özelliklerle herhangi bir sıkıntı yok, hiç duraklama, mozaikleme yaşamadım ama canlı yayına geçtiğim zaman kanallarda aşırı derecede mozaiklenme var. Hiç izleyemiyorum desem yeridir. Fabrika ayarlarına geri döndüm, modemi defalarca resetledim. bağlı olan LAN portunu değiştirdim ama sorunu aşamadım. Müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmeden bir şey çıkmadı, sadece arıza kaydı oluşturdular.
Benim gibi tivibu hizmeti alanlar acaba böyle sorunla karşılaştınız mı? veya bilen arakdaşlar için ne gibi bir sorun yaşıyorum?

Geri