textboxtan başka bir textboxa bilgi aktarma

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar, C#da "textboxtan başka bir textboxa bilgi aktarma" nasıl oluyor bileniniz var mı? Mesela ben form1deki textboxa girdiğim bilgiyi gerekli butonları da koyduktan sonra çalıştırdığım zaman nasıl form2deki textboxa aktarabilirim.. yardımcı olursanız sevinirim?

cinefil' Alıntı:
merhaba arkadaşlar, C#da "textboxtan başka bir textboxa bilgi aktarma" nasıl oluyor bileniniz var mı? Mesela ben form1deki textboxa girdiğim bilgiyi gerekli butonları da koyduktan sonra çalıştırdığım zaman nasıl form2deki textboxa aktarabilirim.. yardımcı olursanız sevinirim?

form2 niz açık ise şu şekilde kullanabilirsiniz.
Application.OpenForms["Form2"].Controls["textBox1"].Text = textBox1.Text;

cinefil' Alıntı:

form2 niz açık ise şu şekilde kullanabilirsiniz.
Application.OpenForms["Form2"].Controls["textBox1"].Text = textBox1.Text;

1.YÖNTEM :
form2 yi açtığın kodların içerisine şunları ekleyin :

Form2 f2 = new Form2();
f2.Contrlos["textBox1"].Text = textBox1.Text;
f2.ShowDialog();

Eğer form2 deki textbox bir groupbox veya panel içerisindeyse bu kod çalışmaz. Onun için şu işlemi yapmanız gerekiyor.

2.YÖNTEM:
Form2 nin içerisinde şu tanımlamayı yapın.

public string metin1
{
get { return textBox1.Text; }
set { textBox1.Text = value; }
}

Daha sonra form1 içerisinde şu kodları yazınız:
Form2 f2 = new Form2();
f2.metin1 = textBox1.Text;
f2.ShowDialog();

3.YÖNTEM:
Form2 deki textbox ın özelliklerinden Modifiers = Public yaptıktan sonra direk diğer formlardan kullanabilirsiniz.
Form2 f2 = new Form2();
f2.textBox1.Text = textBox1.Text;
f2.ShowDialog();

Geri