test çözme sitesi için sizce ne kurmalıyım?

Kodla Büyü
Ben de joomla 2.5 için test bileşeni arıyorum. Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim

Moodle kurulabilir.uzaktan eğitim programlarının çoğunda moodle kullanılıyor.
Sınav bölümünde bir çok alternatif seçenek var.Her türlü soru çeşidi(çoktan seçmeli,doğru-yanlış,boşluk doldurma,eşleştirme,klasik vb.) oluşturulabiliyor.
Oluşturulan sorular soru bankasına kaydediliyor.Soru bankasından soru seçilerek sınav oluşturuluyor.Sınav için tarih,saat ve süre belirleniyor.
Sınav sonuçların duyurulması için farklı seçenekler var.Bunlar;
-Tüm öğrencilerin sınavı bittikten sonra sonuçlar görünebiliyor.
-Bir öğrenci sınavı bittikten sonra diğer öğrencilerin sınavı bitirmelerini beklemeden de sonuçları görebiliyor.
-Sınav devam ederken her soru cevaplandığında cevabın doğru ve ya yanlış olduğu öğrenci tarafından görülebiliyor.
İlave bir-iki seçenekte olabilir.Sistemin başka faydaları da var.Öğretmen ve istenirse öğrenci sınavla ilgili her türlü istatistik bilgiye ulaşabiliyor.Tamamiyle test,doğru-yanlış tarzı sorular sorulmuşsa sınav bittikten hemen sonra sınava ait analizler anında ekrana getirilebiliyor.Fakat klasik ve boşluk doldurmalı sorular da ise puanlama otomatik değil.Puanlamanın öğretmen tarafından yapılması gerekiyor.Haliyle bu da biraz zaman alıyor.
Moodle diğer özellikleriyle de oldukça faydalı.Tavsiye ederim.Tabi iyi bir sunucu-host'a kurulacaksa.Veya laboratuvarda öğretmen bilgisayarına da kurulum yapılabilir ve ağ üzerinden diğer bilgisayarların erişimi sağlanabilir.

değildir zeka alt yapısı bana aittir, geliştirmeler, editler bana aittir, yazdırdım başka yerde yok basit algılarsın ama eksıksızdır sınav sayfası sınav sayfası ıcın konusyom boş şık için radio buton degıl chechk box var, zaman her an gorunuyor, sorular fasıkul seklınde, sayfa cevırıyon, optık form var tamamen benım dedıgım alt yapı an an ben yazıdrdım yani

formyfriends' Alıntı:
değildir zeka alt yapısı bana aittir, geliştirmeler, editler bana aittir, yazdırdım başka yerde yok basit algılarsın ama eksıksızdır sınav sayfası sınav sayfası ıcın konusyom boş şık için radio buton degıl chechk box var, zaman her an gorunuyor, sorular fasıkul seklınde, sayfa cevırıyon, optık form var tamamen benım dedıgım alt yapı an an ben yazıdrdım yani

bu yazılımı ne kadara yazdırdın?

okadarını bılmıyom fenokulu net fılan kullanıyor ucretsız bu yazılım sayfa içine entegre edıyor heralde

güzel fakat ben yanda bulunan cevap anahtarı bölümünü sevmedim.
iyi çalışma olmuş yinede...

öss, sbs, lys, kpss, deneme sınavları türkiyedki tüm sınavlardaki mantık budur, hangi soruyu boş bıraktıgını bulmak 1 saniye ancak sürer.

Geri