Tepkimizi Koyalım

Kodla Büyü
e hocam sıkıntı nerede. Neyin derdine düştünüz. Hepiniz norm fazlasıymışsınız işte.

biltek2007' Alıntı:
10 saat hocam. Ve ben 2 yıldır norm fazlasıyım ilde. Geçen yıl da 6 saatti. Her norm atamasında dolu okullardan bir kaç tane tercih edip veriyordum dilekçeyi. İl de atayacak okul yok. Tercihim dışına gönderirlerse dava açarım.

Birkaç tane okul tercih edin. O okullar boşalmayacağıan göre yerinizden olmazsınız.
Maalesef o norm fazlası ataması sizin dediğiniz şekilde olmuyor hocam. Zaten size tercih edebileceğiniz boş okulların listesini veriyorlar, dolayısıyla öyle dolu okul isteme gibi bi şansınız yok. İlk atamada siz tercihte bulunmasanız bile yönetmeliğe göre valinin sizi ressen atama yetkisi var.

Ha görevlendirme olunca norm fazlası olmaktan kurtuluyor muyuz? Diğer illeri bilmem ama en azından mersin için evet kurtuluyoruz. Daha önceki atamalarda formatör olarak görevlendirilenler norm kadro atamasına tabi tutulmadılar kendi isteğiyle dilekçe verenler hariç. O yüzden de en azından 1 sene daha ressen atanma korkusu yaşamıyorsun.

biltek2007' Alıntı:
e hocam sıkıntı nerede. Neyin derdine düştünüz. Hepiniz norm fazlasıymışsınız işte.
Şunun derdine düştük hocam;

Norm sorununu son 3-4 yıldır yaşıyoruz biz ve bu konu sürekli burada ve başka platformlarda gündeme geliyor. Ama norm fazlası olana kadar kılını kıpırdatmayan arkadaşlar, biraz canı yanında "biz koyun sürüsü müyüz, niye tepki koymuyoruz, hadi şunu yapalım bunu yapalım" dediği zaman ve buna da beklediği desteği bulmadığında "siz her şeye müstehaksınız, yalakasınız" diye sağa sola saldırınca benim zoruma gidiyor.

Evet Bt Rehber öğretmenliği norm kadro sorununu çözmüyor. O zaman ben bt rehber öğretmenliği istemiyorum bana kalıcı çözüm bulunsun diye tepki isteyebilirsin, ama bt rehber öğretmenliği benim sorunumu çözmüyor o yüzden ben sadece kendi okulumda bu görevi istiyorum demek yine en hafif söylemle "bencillik"tir.

KöfteHoRr' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:
10 saat hocam. Ve ben 2 yıldır norm fazlasıyım ilde. Geçen yıl da 6 saatti. Her norm atamasında dolu okullardan bir kaç tane tercih edip veriyordum dilekçeyi. İl de atayacak okul yok. Tercihim dışına gönderirlerse dava açarım.

Birkaç tane okul tercih edin. O okullar boşalmayacağıan göre yerinizden olmazsınız.
Maalesef o norm fazlası ataması sizin dediğiniz şekilde olmuyor hocam. Zaten size tercih edebileceğiniz boş okulların listesini veriyorlar, dolayısıyla öyle dolu okul isteme gibi bi şansınız yok. İlk atamada siz tercihte bulunmasanız bile yönetmeliğe göre valinin sizi ressen atama yetkisi var.

Ha görevlendirme olunca norm fazlası olmaktan kurtuluyor muyuz? Diğer illeri bilmem ama en azından mersin için evet kurtuluyoruz. Daha önceki atamalarda formatör olarak görevlendirilenler norm kadro atamasına tabi tutulmadılar kendi isteğiyle dilekçe verenler hariç. O yüzden de en azından 1 sene daha ressen atanma korkusu yaşamıyorsun.

Hocam Mersin uygulamayı yanlış yapıyor. Siz hakkınızı arayacaksınız. Ben mevzuatı gayet iyi bilirim. İstediğim okulları tercih ederim. Boş olursa giderim. Ayrıca o okullardaki ders sayılarını da araştırın. Madem ki tercih ettirecekler. Sizin okulunuzdaki ders normuyla aynı ise dilekçe ile sebebini bildirin. Ve tercih etmeyeceğinizi yazın.

İstemediğiniz okula gönderemezler. Resen olayı da herhangi bir tercihte bulunmadığınızda Vali işletir. Onu da Valiliğe dilekçe yazarak atanmanızın sebebini isteyin. Dava açın.

Kimse sizi istemediğiniz takdirde yerinizden oynatamaz.

Görevlendirme ile yerinizden kıpırdatmama usule aykırıdır. Eğer böyle uygulama yapıp, siz görevlendirilmediğiniz için okulunuz değiştirilirse, davayı kesin kazanırsınız. Norm fazlalığı, görevlendirmeyle bitmez.

Azcık haklarınızın arkasında durun.

KöfteHoRr' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

Norm sorununu son 3-4 yıldır yaşıyoruz biz ve bu konu sürekli burada ve başka platformlarda gündeme geliyor. Ama norm fazlası olana kadar kılını kıpırdatmayan arkadaşlar, biraz canı yanında "biz koyun sürüsü müyüz, niye tepki koymuyoruz, hadi şunu yapalım bunu yapalım" dediği zaman ve buna da beklediği desteği bulmadığında "siz her şeye müstehaksınız, yalakasınız" diye sağa sola saldırınca benim zoruma gidiyor.

Evet Bt Rehber öğretmenliği norm kadro sorununu çözmüyor. O zaman ben bt rehber öğretmenliği istemiyorum bana kalıcı çözüm bulunsun diye tepki isteyebilirsin, ama bt rehber öğretmenliği benim sorunumu çözmüyor o yüzden ben sadece kendi okulumda bu görevi istiyorum demek yine en hafif söylemle "bencillik"tir.

Hayır hocam bencillik değildir. Kendi görev bilincinde olmaktır. Sizin asıl göreviniz kendi okulunuzdaki öğrencilerinizin BT eğitimidir. Normunuzun bulunduğu okuldan alıp sizi kukla gibi kullanmalarına izin verirseniz o zaman siz sıkıntı yaşamayı kabul etmiş olursunuz.

Siz liseye görev istediğinizde, sizin okulunuza başka bıranş görevlendirildiğinde sakın şaşırmayın.

Öncelikle okul müdürü kendi işini halleder. Tanıdığı bir BT formatörüne haber uçurur. Ve siz okulunuzdan tamamen olursunuz.

Madde 41:

(5) Bu madde kapsamında il içinde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi durumunda valiliklerce fazlalığın giderilmesine yönelik il içinde yapılacak yer değiştirmeler, zamana bağlı olmaksızın en geç mart ayı sonuna kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir.

biltek2007' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

Hayır hocam bencillik değildir. Kendi görev bilincinde olmaktır. Sizin asıl göreviniz kendi okulunuzdaki öğrencilerinizin BT eğitimidir. Normunuzun bulunduğu okuldan alıp sizi kukla gibi kullanmalarına izin verirseniz o zaman siz sıkıntı yaşamayı kabul etmiş olursunuz.

Siz liseye görev istediğinizde, sizin okulunuza başka bıranş görevlendirildiğinde sakın şaşırmayın.

Öncelikle okul müdürü kendi işini halleder. Tanıdığı bir BT formatörüne haber uçurur. Ve siz okulunuzdan tamamen olursunuz.

Hocam kendi okulun dediğiniz okulda zaten norm fazlasıyız. Elinde öğretmen varken dersi seçmeyip onu norm fazlası yapanlarla çalışmaktansa öğretmeni olmadığı için dersi seçmeyen okulda çalışmayı tercih ederim.

ya arkadaş ne kadar dertli ne kadar içine dökmek isteyen varsa toplanmış gelmiş. Şimdi burda benim anlatmak istediğim şey sizinkilerin çoğu ile aynı zaten kalkmışsın bana ahkam kesiyosun. Önce üslup öğren sonra yorum yap.
Önce fotmatörlük yoktu hiç bir sorun yoktu. Dersler kalkmaya yerine formatörlük çıkmaya başladı bizi formatör olmak "isteyenler" ve "istemeyenler" diye ikiye böldüler. Bugüne kadar yapılan eylemlerden , maillerden, telefonlardan bişey çıkmadı. Bakan desen zaten gözden çıkarmış. Halk kandırılmış bütün okullarda akıllı tahta var diye. BTR geldi forumun yarısı memnun yarısı değil. Olumsuzlukları saymakla bitmez.Tüm bu olumsuzluklara karşı ben çalışmıcam mı lisede diyordun? Bu arada lise görevlendirmelerini saçma buluyorsan.Yıllardır köyde çalışan bilişimciler de var bu sayede merkeze gelebildiler. Forumda her türlü adam var yok şu hoca bana şunu dedi, yok müdür tokat attı yok müdürüm azarladı.eeeee işte sana fırsat değiştir lise görevlendirmesi ile görev yerini. 1 ay kadar önce bir çok il formatörlüğü iptal ettiğinde burda herkes ek ders hesabı yapıyordu. eeee git o zaman lise görevine al ek dersini. Madur olan kadar işine gelende var. Şimdi kafası bozulan kalkıp gidelim eylem yapalım mı desin. Sanki biz istemiyoruz 8-15 çalışmayı, dersimizin olmasını, görev tanımı olmasını.heee bu arada şahsi fikrimi sorarsanız(şu kendini bakan yerine koyup nerelere fatih projesi uygulanacağını söyleyenlere...) ;Dediğim sözün arkasındayım. Ben BTR değilim EML de derse giriyorum. Devlet git dediyse paşa paşa gideceksinnnn. İstemiyorsan bunu fırsat bilenlere bırakacaksın o görevi

Ahmetcogur' Alıntı:
hocam neye tepki vericekmişsin onu anlamadım. Devlet liselere gönderdi akıllı tahtaları. liseler boş duracak ve sen kendi okulunda formatör olacaksın öylemi?
diyorum da inanmıyorsunuz bu formatörlük tembelleştiriyor diye. neyin mücadelesi bu anlamadım
İlköğretimlerdeki BT sınıfları ne olacak?Benim okulumda 2 tane sınıf var ve şu anda ilgilenen yok,bizim formatör liseye görevlendirildi,kalan sağlar bizimdir artık.

sinefil' Alıntı:
Ahmetcogur' Alıntı:
hocam neye tepki vericekmişsin onu anlamadım. Devlet liselere gönderdi akıllı tahtaları. liseler boş duracak ve sen kendi okulunda formatör olacaksın öylemi?
diyorum da inanmıyorsunuz bu formatörlük tembelleştiriyor diye. neyin mücadelesi bu anlamadım
İlköğretimlerdeki BT sınıfları ne olacak?Benim okulumda 2 tane sınıf var ve şu anda ilgilenen yok,bizim formatör liseye görevlendirildi,kalan sağlar bizimdir artık.

peki kaç saat dersin var hocam okulda?

Branşım bilgisayar değil, ders saatimle ilgili bir sorunum da yok.Sadece ben o kadar masraf yapılan o sınıflara üzülüyorum,halbuki ilköğretimler için merkezde gönüllü bir sürü bilgisayar öğretmeni arkadaş var.Çoğu kişi kendi okulları haricinde çalışmak istemedi ve şu anda (varsa) sadece derslerine girip-çıkıyor. Böyle dedim diye de bilgisayar öğretmeni arkadaşlara tamirci gözüyle baktığımı düşünmeyin.2 yıl formatörlük yaptım (evet o 180 saatlik kıytırık belge ile)Formatörün görevlerini de iyi biliyorum.Dediğim gibi sizlerin sorunlarınızın da farkındayım,bakanlığın saçma sapan uygulamalarının da.Allah sonumuzu hayır etsin.

arkadaş biz liseyi isteseydik atamalarda ya da görevlendirmelere liseyi tercih ederdik. madem o kadar öğretmene ihtiyacı var verecek adam gibi kadro. akyildiz41 arkadaşa katılıyorum. ayrıca biz okullarımızda çalışıyoruz. tembelleştiği savunan arkadaş herkesi kendisi ile karıştırmasın.

donmezas' Alıntı:
Bimer e yazsak nasıl olur acaba?

Aslında güzel olur. İller BT öğretmenlerini istemedikleri halde Liselere görevlendirme yaparak kendi okullarındaki donanımın düzenini de aksatmaya sebep oluyor. Bunun önüne geçilmesi ile ilgili soru sorulabilir.

Fatih projesine kadar liselerde norm olmadığını, fakat şu an ilköğretimden alınıp liselere görevlendirilmek istendiğini yazmak gerek. İllerin liseler dolmadan ilköğretimlere görevlendirme yapmayacaklarına dair beyanatta bulunduklarını söylemek gerek.

Yanlış uygulama. BT öğretmenlerini bu şekilde daha fazla soğuttuklarını, zorla gönderseler bile oradaki donanıma yüzeysel olarak bakacaklarını, görevlerine kendilerini psikolojik olarak veremeyeceklerini bilmeleri gerek.

Bu aslında BT öğretmenlerine yapılan apaçık bir mobbing işlemidir. Ve şikayet edildiğinde ilgili birimler mesul durumda kalır.

akyildiz41' Alıntı:
Arkadaşlar birçok ilde liseleri tercih etmediğimizden dolayı bt rehber öğretmen görevlendirilmesi yapılmamakta. işin açıkçası bu bize yapılan büyük haksızlıklardan sadece birisi. görüldüğü gibi il ilçe mem ler klavuzu yine kendi istedikleri şekilde yorumlayıp bizi mağdur etmeyi başardılar. şimdi buradan tüm bilgisayarcılara sesleniyorum. lütfen kendi okulunuzun haricinde hiçbir liseye görev talebi yapmayın. bakanlık herşeyi ucuza getirmeye çalışıyor. madem çok ihtiyaç var o kadar atama bekleyen arkadaşlar var. kendi okuluma gelen böte stajyer öğrencilerim oldukça karamsarlar. bizim kendi halimizi zaten söylemiyorum bile. o yüzden bırakın fatih işlerini nasıl yapıyorlarsa yapsınlar. şunu da biliyorum ki birçok arkadaş bu yazdıklarıma muhalefet olacak ve birçok arkadaş uymayacak. unutmayın herkes bir gün mağdur olacak. sıra bana gelmez demeyin.

Hocam kesinlikle haklısın ama ben bu forumda defalarca belirttim. bilişimcilerin çoğunluğu kendi cebinden başka hiçbir şeyi önemsemez. formatörlüğün isteğe bağlı yapılmasını isterken bile bu forumun yarısı muhalefet oluyordu. kesinlikle haklısınız. benim bt sınıfım yok ve 3 tercihten biri lise. ama bu forumda herkes böyle bir karar alırsa birdaha istemem. herkes istemezse toplu bir tepki olursa norm olayının çözülmesine muhakkak faydası olacaktır. Ama ben tekrar söylüyorum. burada çoğunluk cebini düşünüyor. yok efendim fatih projesi boşamı gitsinmiş falanmış filanmış hikaye.

Ben başka ilköğretimden liseye göevlendirme istemedim. Bu yüzden büyük ihtimalle görevlşendirmem gerçekleşmeyecek. Yalnız liseye görev istemememin sebebi yatış yapmak değil, tam tersine okul personeliyle ilişkilerimin iyi olmasından ve onları bırakıp da başka bir okula gitmek istemeyişimden kaynaklanıyor.

Bizi bu hale getirenlerin hepisinin canı cehenneme.Her sabah uyandığımda kabus görür gibi haberler alıyom.Yeter lan deyyuslar.İnsan olduğumuz unuttunuz mu.B.k yedik seçtik bilgisayarı.Çekiyoz şimdi kahır üstüne kahır.

arkadaşlar istemeyin liseleri boşverin,kadro açaçaklarsa orada size o zaman amenne açmıyacaklarsa bulunduğunuz okulda devam...

Geç kaldın hoca. biz görevlendirildik bile. hem tepki koysan da adamların umrunda olmaz

hardeniz' Alıntı:
arkadaşlar bu yeni amelelik zorunlu mu? görev istememe şansımız var mı?
bizden başka da bu kadar itilip kakılan bir branş yok. sınıfçılar norm fazlası oldu alan değiştirdiler bize de anca amelelik. bırakın kabul etmeyelim. bunlarn hepsi geçici çözüm.rehber öğretmen olduk da ne değişti ya

HOcam istemezsen kimse seni başka okula görevlendiremez.

Geri