Teog Tercih Danışmanlığı?

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar okulumuz da rehber öğretmen olmadığından teog tercih danışmanlığı için kendi okulumuzda beni görevlendirmişler. Kendi okulumda da müdür yardımcısıyım. Yazı da tercih danışmanları 3 saat ek ders alır diyor, bu idareciler için de geçerli mi yoksa sadece rehber öğretmenler mi alıyor.

Bakanlığımızın ilgi yazısı gereğince; ilimizde temel eğitimden ortaöğretime, ortaöğretimden yükseköğretime geçecek öğrencilerimize ve velilerine tercih danışmanlığı hizmeti sunmak üzere ekli listede isimleri ve görev yerleri belirtilen öğretmenlerimizden tercih danışma komisyonlarının oluşturulması, çizelgede adı geçen öğretmenlerin 2017-Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (Ortak Sınavlar) süreci tercih döneminde (Milli Eğitim Bakanlığınca ilan edilecek tercih başvurusu tarihlerinde) ve ÖSYS Tercih Döneminde (ÖSYM'nin internet sayfasında ilan edilecek tercih başvuru tarihlerinde) Tercih Danışmanlığı Komisyonlarında görevlendirilmeleri, ek ders ücretlerinin İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 27.02.2007 tarihli ve 2007/19 sayılı Genelgesinin 13. Maddesi gereğince kadrolarının bulunduğu kendi kurumlarınca ödenmesi Müdürlüğümüzce uygun görülmektedir.
Makamınızca da uygun görülmesi halinde OLUR'larınıza arz ederim.

Hocam geçen senede bana da görev verdiler(müdür yardımcısıydım) komisyondaki diğer görevlilere ekdes var ama maalesef idareci olduğunuz için size ekders verilmeyecek.

ogretmenler suan tatilde, nasil gorev yapilacakda ucret odeyecekler acaba. var mi bilgisi olan.

İdarecilerden 1 tanesi zaten komisyonda mutlaka görevlendiriliyor, onlara ücret yok ama öğretmenlere (rehberlikçi veya diğer) haftada 18 saat ücret verilecek hocam.

Re: Ynt: Teog Tercih Danışmanlığı?

Bizim rehberci günlük 3 saat diyordu.
Demek ki 3x5 =15 ve artı 3 saat i varmış.

Geri