Telsiz tecrübesi olanlar fikir verirmisiniz

Kodla Büyü

alpaygunes

Süper Üye
Süper Üye
Okulumuz 3 katlı okul içinde ve bahçesinde sorunsuz çalışacak bir çift telsiz alamyı düşünüyoruz. öneriniz nedir nelere dikkat edelim bütçe kısıtlı o yüzden alt seviye bir şey alacağız hata yapıp çekmeyen bir şey almakta istemiyoruz. İsabetli bir tercih için fikrinizi yazarmısınız
Teşekürler

Hocam 3 katlı ve okul binası içinde hemen her telsiz kesintisiz çeker.Telsiz diye satılan her firma malı kapalı alan en az 1 km çeker.
Siz düşürmelere karşı süspansiyonlumu ve bataryası (şarjlı ünite nasılsa ömrü bitecek) ucuz ve kolay bulunabiliyormu ona bakın.Hatta birer yedek batarya tedarik edin .
Mümkünse cop anteni kısa ve yenisi firmadan tedarik edilebilen bir modelden seçin.Çünkü en çok bu kısım uzun sürede tahrip oluyor.(düşme , kullanıcının cepte elde taşıma alışkanlığı , cop antenin yumuşak plastikten yapılmaması)
Birde LCD ekranı olan modellere fazla takılmayın içine su çay vs. kazaylan kaçar keyfiniz kaçar.Fazla özellik fazla dert demektir.
Batarya ömrü ve bulunabilirliği çok önemli bilginize.

Neticede çok pahalı ürün yada çok ucuz olanlardan değil marka ve teknik servisin bulunduğunuz ilde olması önemli.Süspansiyon derken dış yüzeyi yumuşak plastik ile kaplanmış olanları öneririm.
Unutmadan telsiz ünitesinin biri bir tanesi saf dışı kaldımı genelde diğeride saf dışı oluyormu ? başka bir marka ve model alırsanız onunlada haberleşme frekansları ve standartları örtüşüyormu onuda sorun ve araştırın.Çünkü Bu şubat ayında telsiz kanunu yenilendi.Genelde fiyatlarını ucuz bulurum telsizlerin ama şarj ömrü ve şarjlı pil kullanılması bence önemli.Cep telefonlarındaki gibi şarj ünitesi değil şarjlı pil kullansalar daha uzun ömürlü olurlar.Çünkü günlük yada 2 günde bir şarj etmek gerekir.Personel kullanımı için bel kemeri kılıfınıda ihmal etmeyin bence.

hocam bende aselsan cobra mt975 var. kampçılık, trekking ve bisiklet sporuyla uğraşıyorum çok kullanışlı. fabrika verilerine göre açık alanda çekimi 12km. henüz açık alanda denemedim. şehir içinde 1 km mesafeye kadar net anlaşılır kullanabiliyorsunuz. daha uzak mesafede de denemedim. sizin işinizi fazla fazlasıyla görür. ben şimdilik sürekli olmamakla beraber bebek dinleme özelliğini kullanıyorum. 2-3 haftada bir şarj ediyorum. 3 4 saatte piller doluyor. 8 tane kanal her kanalda 80 küsür dcs 40a yakın ctcss alt kanal var. tavsiye ederim. daha düşük modellerini de alabilirsin yine işini görür. çok memnunum tavsiye ederim.

Meğer telsiz işi düşündüğümdende karışıkmış. kendim için almayacam ama yarın bu yazılanları arkadaşıma okutacam eminim işine yarayacak yazdıklarınız bimex te 49 tl den başlayan telsizlervar okul içinde yater yada 70 tl olanlar .
Çok teşekkürler

Geri