Telpa'dan Aynı Tablet İçin İki Farklı İşlem

Kodla Büyü

dikistutmazsabri

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yaklaşık 2 ay önce açılmayan bir tableti servise gönderdim. 2 hafta boyunca ses çıkmayınca arayıp durumunu sordum. Bataryasına sıvı teması olduğu ve garanti harici denilerek 60 tl istendi. Öğrencimize sorduk böyle bir şey oldu mu? Ödemeyi yapacak mısın? Öğrenci de şimdi parasının olmadığını ikinci dönem tamir ettirmeyi düşündüğünü söyledi. Tableti geri istedik geldi.
Geçen hafta öğrenci geldi ve hocam gönderelim para hazır dedi. Gönderdik. Bu hafta tablet tamir olmuş bir şekilde geldi. Gelen evraktaki açıklamada "Yazılım yüklendi. Test Ok." yazıyordu.

Diğer taraftan geçen sene de yine benzer bir olay yaşanmıştı. Açılmayan bir tableti göndermiştik. Rootlamış garanti harici diye 110 tl gibi bir rakam istendi. Yine öğrencinin parasının olmaması sebebiyle geri istedik. Sonra tekrar gönderdiğimizde tamir edilip geri gelmişti.

Aynı durumla ikinci defa karşılaştığım için konuyu açma ihtiyacı hissettim. Belki işinize yarar.

Olayın olumsuz yanı ise öğrencinin aklında bizimle ilgili yanlış bir kanı oluşturabilecek olması. "Hocam hani para istiyordunuz. Bedavaya oldu geldi bak". Para işinden kaçtıkça üstümüze üstümüze geliyor. Bu durumda yalancı da olurum, üçkağıtçı da.

O andaki servis elemanının insafına kalan birşey. Ama zamanla tabletler eskidikçe daha çok kullanıcı hatası demeye başlarlar.

Geri