Telefon Konusunda Yardım Gerekli

Kodla Büyü
Sony m5 i kullandım halen çözülememiş sorunları var.
Samsung u genel olarak kimseye tavsiye etmiyorum.
Lg g4 var aynı fiyata ikisinden çok çok üstün bir telefon

sony m5 kamera konusunda çok iyi bir telefon 3gb ram var su geçirmiyor. hele samsung a serisine göre çok iyi bir telefon. Aldırdığım kişiler genelde memnunz dediler.

bence ekran 5,5 inch olsun 5 inch küçük kaldı artık :) lg g3 lerde fena değil

büyüklük iyi hocam. aslında m5 çok daha güzel duruyor. ama kronik sorunları var mıdır. kullananlar varsa ne der. forumlarda genelde şarjının az gittiği yazıyor.

bu kronik mi yoksa kulllanmayla mı alakalı

gkhankz' Alıntı:
Sony m5 i kullandım halen çözülememiş sorunları var.
Samsung u genel olarak kimseye tavsiye etmiyorum.
Lg g4 var aynı fiyata ikisinden çok çok üstün bir telefon
.
.
m5 in hangi rengini kullandınız hocam.. gold olanda çok sorun oluyor vs okudum.. özellikleri ve fyat olarak çok iyi.. ama olumsuz yorumlara bakarak almaktan vazgectim

Arkadaşlar anlatayım alacak olanlara yardımcı olur belki.
Sony m5 in çıkmasını 3-4 ay civarı bekleyip internetten sipariş edip siyah rengini aldım. Tasarım olarak hoş klasik z serisi gibi. Ön kamera güzel arka kamerayı çok beğenmedim. 21,7 mpx ifadesi yanıltmasın sizi. Amaa gelelim en önemli meseleye telefonun şarjı bir gün anca gidiyor ve dolması 4-5 saat civarı. Yani acil işiniz var biraz doldurayım derseniz öyle kolay dolmuyor. Hatta bir defa şarja taktım elimde kullanmaya devam ediyorum şarj düşmeye devam etti. Şarj konusu dışında dh de yazan diğer sıkıntıları ben yaşamadım kapanma vs. Nitekim iade hakkımı kullanıp iade ettim fark verip g4 aldım.
Gelelim G4 e istanbul bilişim garantili aldım yani paralel ithalat. 5.0 sürümünde kullanıyorum 6.0 a güncellemedim. Sorun yaşayanların tamamı 6.0 kaynaklı (anakart yanması vb.) O sebepten çok şükür sorun yok.
Şarj 2 saat civarı tam doluyor. Şöyle bir takayım acil derseniz 1 saatte %70-80 e yakın doluyor. Sesi hiçbir zaman son ayara çıkaramadım hem videolarda hem zil sesinde şaşırtıcı şekilde çok yüksek çıkıyor. Kamerası ise en güzel tarafı. Çekilen fotoğrafları gösterdiğim herkes dslr makina ile çekildiğini zannediyor.Zaten raw formatında çekebiliyor. linke tıklayıp telefonla çektiğim fotoğrafları büyüterek bakabilirsiniz.
https://www.flickr.com/photos/137319732 ... /lightbox/
Özetle m5 i tavsiye etmem. A5 i bilmiyorum samsung markasından dolayı soğuk geliyor. g4 ü tavsiye ederim mümkünse Türkiye garantili

Üstte hocamın dediği gibi M5 harika bir tasarıma ve özelliklere sahip. Ama kroniik sorunları oran olarak fazla

LG G4 için de fdonanımda benzer şeyler okudum.

A5 için G4 kadar kullanılmadığından sanırım fazla sorundan bahsedilmiyor.

Aynı şekilde G3 için de fazla sorundan bahsedilmiyor.

Bugün ya A5 ya da G3 alacağım gibi

Alırken dikkat edilmesi gerekenler neler. Üretim yeri, model no vs vs gibi şeyler ne kadar önemli. ithalat garantisi tavsiye edermisiniz yoksa 3-5 fazla verip resmi garantili mi alsak

A510 (2016). tasarım harika, özellikeri iyi . hepsiburadada 1380 tl civarı türkye garantili. g4 te cok güzel ama yerinde olsam A5 alırım

Geri