Telefon hattımda toprak varmış. Ne yapmalıyım?

Kodla Büyü

cmos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Telekomcular eve gelmiş. Telefon hattınızda arıza var. Bizim tabirimizle "toprak" var, demişler. Elektrikçi çağırın demişler.

Aynı durum başına gelen var mı? Internet bağlantısı ondan kesiliyormuş. Ne yapmam lazım. Elektrikçi çağırmadan yapabileceğim bir şey yok mu?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

işte ben de onu merak ediyorum ya. Ne yani? Toprağı elektrik süpürgesiyle çektiriyim.

Yoksa şebeke elektriği toprağa değmişse elektrikçi anca yapar onu.

hocam topraklama sorunu var demek istemiş. telefon hatlarında amperi düşük olsa da elektrik akımı vardır telefon ve elektrik hattınız aynı kanaldan gidiyor onu kasdetmis olabilir

Hocam ben 50 defa telekomcuları çağırdım aynı şeyi bana da dediler. Sonra elektrikçi çağırdım telefon hattında sorun var telekomcular gelmeli dedi. İnan o kadar sıkıldım ki superonline+dsmart kampanyası vardı 59 tlye ona geçtim. Şimdi o kadar memnunum ki...

Fiber altyapi topraklama olunca calismiyor bildigim kadariyla

ne yapmam lazım bi anlasam. Bilen varsa söylesin. Cevaplayanlara teşekkürler.

telefon hattımın içini açtım. telefon kablosu olarak bizim internet için kullandığımız kabloları kullanmışlar. içinden mavi kabloyla beyaz kabloyu ilgili bir yere bağlamışlar. şimdi bunu ben nasıl doğruluğunu kontrol ederim. elektrikçi bulamadım bizim kasabada. ilçe de uzak kalıyor bize. yok mu bu işlerden anlayan bi arkadaş.

toprak bunun neresinde? niye benim internetim sürekli kopuyor?

yardım lütfen.

cmos' Alıntı:
telefon hattımın içini açtım. telefon kablosu olarak bizim internet için kullandığımız kabloları kullanmışlar. içinden mavi kabloyla beyaz kabloyu ilgili bir yere bağlamışlar. şimdi bunu ben nasıl doğruluğunu kontrol ederim. elektrikçi bulamadım bizim kasabada. ilçe de uzak kalıyor bize. yok mu bu işlerden anlayan bi arkadaş.

toprak bunun neresinde? niye benim internetim sürekli kopuyor?

yardım lütfen.
içeride kırık vardık o yüzden. akım kesiliyordur.baştan temiz bir kablo çektir var olanı köküne kadar kopart çocuklar koparmışlar de gitsin.

Geri