Telefon garantide kaç gün kalır ?

Kodla Büyü

Internet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
sevgili arkadaşlar çok severek bir telefon aldım
yine pişman değilim ama 14. gününde telefonun şarzının tamamen bitmesi ile telefonun görüntüsü gidiyor (burası normal)
ama tam şarj etttiğim halde görüntü gelmiyor du :( Bnim düşünceme göre ki görüntü gelmek yazılım iledir,
Yazılımsal bir hata düşüncesi ile garantiye götürdüm, tamam bişey yok dediler ve geri aldım
sonra 22. günnünde aynı hatayı verdi ve kusura bakmayın Nokia ya göndermenizi istiyorum dedim
uzun lafın kıssası aldığım da bile sorun mevcut telefonum yaklaşım 25 iş günü kdar süredir Garantide ::(
bunun süresi ve haklarım ile ilgili bilginiz varsa yazar mısınız ?
çünkü 1 saat sonra gidip konuşacağım,

hocam sadece telefon değil tüm ürünlerde tamir süresi 30 gün aşarsa geçici olarak size geçici olarak başka bir ürün temin etmek zorundalar ama nedense hiçbir firma uygulamıyor bunu.

Merhabalar

arkadaşların dediği gibi 30 iş günü yasal süredir. bu süre içerisine bazı firmalar cumartesinide dahil eder bazıları etmez.
Yazılım problemleri ortalama 3 iş gününde çözülür teslim edilir. 15 günden sonra cihaz temini olma şartı var diye biliyorum ama bunu ne tedarikçi ne servisler sağlamada sıkıntı yaratıyor. 30 iş gününüz dolduktan sonra size alternatifler sunmaları lazım.
- birebir cihaz değişimi
- ücret iadesi
- bir üst modeli
- kusur oranında indirim
sizde birini seçersiniz ama genelde bu süreçteki cihazları bekletirler önce birebir yoksa üst modeli yoksa ücret iadesi şekline dönüştürürler. Bu süreçte sizinde ibraz etmeniz gereken teslim etme formu ve faturanızdır.
Temel yazılım ve board problemleri illerde bulunan servislerde çözülemeyen sıkıntılar ana merkezlere gönderilir. Kargo teslim süresi 3 iş günüdür. Teslim alma, teslim etme süreçlerini bazı firmalar garanti süresine dahil eder bazıları dahil etmez. Aklıma gelenler bunlar idi. Kolay gelsin

yapılana kadar kalıyor bu da ağırdan satıyorlar demek bekle bekle ömür gidiyor :eek:

Gittim görüştüm, telefonumun Anakartını değiştirmişler, Bu yenilemek anlamına mı geliyor ?
dış ekranı (ki ekranının plastik koruması bile çkarmamıştım) kabı bataryası hariç değiştirmişler... :(
yine de sorun çıkarmak istemedim, tamamen yenilenmesini bekliyordum ama _
iyi mi oldu bilmiuyorum, şimdi kullanıyorum süper :shock:
Bu arada telefonum Nokia X3-02 modeli :
http://www.hepsiburada.com/liste/nokia- ... ryid=16001

Aynı şey benim başımada gelmiş nokia kullandığım zamanlarda,1 buçuk ay sonra elime geçti telefon,Şu an kullandığım telefon optimus black uzaktan yardım seçeneği diye bişey var,Herhangi bi problem olduğunda telefona bağlanıp sorunu çözebiliyorlar,Bence bütün telefonlarda olması gereken bi özellik

Geri