Telefon Ekranını Kablosuz Şekilde Tahtaya Yansıtmak

Kodla Büyü

rockgun

Site Gezgini
windows 10 yüklü faz2 vestel tahtalarımız var. Ayarlardan bu bilgisayrda göster kısmını seçince telefonumdan da yansıt kısmını seçince telefonun ekranı tahtaya yansıyor. Benim sorum, aynı ağda olmadan (telden mobil verideyim, tahtada kablolu fatih ağı) ve bluetooth olmadan (faz2lerde bildiğim kadarıyla bluetooth da yok) bu yansıtma özelliği hangi bağlantı noktasını kullanarak devreye giriyor ?

yansıtma wifi üzerinden direkt yapılıyor. aynı ağa bağlı olmanıza gerek yok. tel wifi si ile tahtanın wifisi direkt haberleşiyor

Wi-Fi Direct, iki cihazın aracı bir kablosuz erişim noktası, yönlendirici veya İnternet bağlantısı olmadan doğrudan bir Wi-Fi bağlantısı kurmasını sağlayan, eşler arası kablosuz bağlantılar için bir Wi-Fi standardıdır.

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz şekilde yansıtma özelliği zaten çalışıyor. Windows, uygulamalar, özellik ekle kısmından kablosuz ekran özelliği yüklü olmalıdır.

ekran yansıtma akıllı tahtanın bir özelliği değil, işletim sisteminin bir özelliğidir(windows yüklü olanlar için diyorum, pardusları bilmem). üzerinde wifi olan tüm windows 8, 10, 11 yüklü bilgisayarlarda yapılabilir.

ekran yansıtma akıllı tahtanın bir özelliği değil, işletim sisteminin bir özelliğidir(windows yüklü olanlar için diyorum, pardusları bilmem). üzerinde wifi olan tüm windows 8, 10, 11 yüklü bilgisayarlarda yapılabilir.
Emin misin hocam. Faz1 tahtaya Win10 yükledim. Samsung tableti tahtaya yansıtmaya çalıştım. Cihaz Miracast' ı desteklemiyor hatası ile karşılaştım, yansıtmayı yapamadım. Tablet ve tahta fatih ağına bağlı idi. Donanımsal olarak düşünmüştüm ben?

Emin misin hocam. Faz1 tahtaya Win10 yükledim. Samsung tableti tahtaya yansıtmaya çalıştım. Cihaz Miracast' ı desteklemiyor hatası ile karşılaştım, yansıtmayı yapamadım. Tablet ve tahta fatih ağına bağlı idi. Donanımsal olarak düşünmüştüm ben?
wifi ethernetin ve işlemcinin yansıtmayı desteklemesi gerekiyor. güncel wifi ler ve işlemciler destekliyor. faz1 demek ki desteklemeyen bir wifi yada işlemci kullanıyor.
yukarıda söylemeye çalıştığım şey tahtaların evdeki tv gibi yansıtma özelliği yok. bilgisayar gibi yansıtma özelliği var.

Geri